Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Smještaj drva u posudi  (Posjeta: 8052 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Smještaj drva u posudi
« : 25-03-2007, 00:51:57 »
Jedina grana malko duza je ona prva slijeva.I ovako je drvo posadjeno previse u desno.
Moje misljenje je da bi drvo u sredini(slika desno)ipak imalo vise ravnoteze.
Na lijevoj slici sam na grubo prikazao "normalan" raspored grana.Sachi-eda(prva grana od dolje)bi trebala biti najdulja pogotovu zato sto raste u vanjskome zavoju debla.Ovo je samo moje misljenje,ti svakako ne trebas da uzmes ovo za ozbiljno.

M

Offline Andrija Zokić

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #1 : 25-03-2007, 20:06:26 »
Ja se izvinjavam sto prije nisam reagirao.Da malo objasnim;Jedina grana malko duza je ona prva slijeva.I ovako je drvo posadjeno previse u desno.
Moje misljenje je da bi drvo u sredini(slika desno)ipak imalo vise ravnoteze.
Na lijevoj slici sam na grubo prikazao "normalan" raspored grana.Sachi-eda(prva grana od dolje)bi trebala biti najdulja pogotovu zato sto raste u vanjskome zavoju debla.Ovo je samo moje misljenje,ti svakako ne trebas da uzmes ovo za ozbiljno.

Kada smo vec kod smjestaja u posudu, evo fotografije bora sa izlozbe u Ljubljani. Po mom misljenju jako lose smjesten bor u posudu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #2 : 25-03-2007, 21:32:01 »
Potpuno krivo, ali mislim da i autor to zna, ali ako pogledaš bolje, vidjet češ mu korijen koji se pruža s desne strane sve do ruba posude. Jednostavno, prebrzo stavljeno drvo u posudu, ali da se popravit.

Offline Andrija Zokić

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #3 : 25-03-2007, 21:48:18 »
ako pogledaš bolje, vidjet češ mu korijen koji se pruža s desne strane sve do ruba posude.

Onda bi bilo pravilnije da je nasao veliku posudu koja mu seze u ravnini sve do kraja lijeve grane.
Znas li ciji je to bor?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #4 : 25-03-2007, 22:34:09 »
Najpravilnije bi bilo da ga je ostavio u trening posudi dok ne skrati korijen na prigodnu dužinu.
Ne znam čije je to drvo.

Offline marinko beg

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #5 : 25-03-2007, 23:50:45 »
Kada smo vec kod smjestaja u posudu, evo fotografije bora sa izlozbe u Ljubljani. Po mom misljenju jako lose smjesten bor u posudu.
Bljak!!!  :beurk: :beurk:Uzas!!!A i posuda je totalno neodgovarajuca.

M

Offline DonQuijote

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #6 : 26-03-2007, 09:25:52 »
Kada smo vec kod smjestaja u posudu, evo fotografije bora sa izlozbe u Ljubljani. Po mom misljenju jako lose smjesten bor u posudu.

Bor je oBljak!!!  :beurk: :beurk:Uzas!!!A i posuda je totalno neodgovarajuca.

M

Ali borek je lijep zar ne?

Offline marinko beg

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #7 : 26-03-2007, 09:55:32 »
Ali borek je lijep zar ne?
Boreku su neke grane prenisko a neke na istoj visini.

M

Offline Andrija Zokić

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #8 : 26-03-2007, 09:58:07 »
Meni je preobican. Nema na njemu nista sto privlaci paznju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Kre

Smještaj drva u posudi
« Odgovori #9 : 26-03-2007, 10:27:01 »
Kada smo vec kod smjestaja u posudu, evo fotografije bora sa izlozbe u Ljubljani. Po mom misljenju jako lose smjesten bor u posudu.

Bor je oBljak!!!  :beurk: :beurk:Uzas!!!A i posuda je totalno neodgovarajuca.

M

Ali borek je lijep zar ne?


Bor je od Grege iz Slovenskog Bonsaj Kluba, yamadori je, i Grega je odlično kompaktirao krošnju, s obzirom da je bor imao pupove jako daleko od debla. Znam da se trudi na njemu zadnjih 5 - 6 godina.


Offline marinko beg

Odg: Smještaj drva u posudi
« Odgovori #10 : 26-03-2007, 16:57:25 »

Bor je od Grege iz Slovenskog Bonsaj Kluba, yamadori je, i Grega je odlično kompaktirao krošnju, s obzirom da je bor imao pupove jako daleko od debla. Znam da se trudi na njemu zadnjih 5 - 6 godina.


Sigurno je da se trudi,svi se mi trudimo,ali sigurno je da se moze i popravit.Duljina grana se moze smanjit manipuliranjem zicom(lagane vijuge i spustanje lagano okomito na dolje)Ovo je samo grubi prikaz.One donje grane sam odstranio.

M