Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelenika - "Malo nagnuta" :)  (Posjeta: 12974 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #15 : 09-06-2007, 18:54:42 »
Meni se mnogo vise svidja okrenuta kao na drugoj slici... I grane imaju neki ''plesuci polozaj'' i tu ce biti i shari koliko vidim...

Offline Marija

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #16 : 09-06-2007, 19:36:17 »
Meni se mnogo vise okrenuta kao na drugoj slici... I grane imaju neki ''plesuci polozaj'' i tu ce biti i shari koliko vidim...

I ja sam za tu plešuću opciju, a on zapinje za onu drugu   :P90:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #17 : 09-06-2007, 20:09:37 »
Meni se mnogo vise okrenuta kao na drugoj slici... I grane imaju neki ''plesuci polozaj'' i tu ce biti i shari koliko vidim...

I ja sam za tu plešuću opciju, a on zapinje za onu drugu   :P90:
c c c c  :no:

Offline Andrija Zokić

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #18 : 09-06-2007, 20:15:05 »
Meni se mnogo vise okrenuta kao na drugoj slici... I grane imaju neki ''plesuci polozaj'' i tu ce biti i shari koliko vidim...

I ja sam za tu plešuću opciju, a on zapinje za onu drugu   :P90:
c c c c  :no:

Ma dobra je meni i ova druga opcija. Stablo stvarno izgleda veselije, ali ima problem sa velikim oziljkom (buducim sharijem), a i velik problem sa odabirom posude u buducnosti. Nebari je dosta velik i diktirao bi oblik posude, i cini mi se da bi to morala biti okrugla, koja mi opet ne ide na ovu zeleniku.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #19 : 09-06-2007, 20:26:06 »
Meni se mnogo vise okrenuta kao na drugoj slici... I grane imaju neki ''plesuci polozaj'' i tu ce biti i shari koliko vidim...

I ja sam za tu plešuću opciju, a on zapinje za onu drugu   :P90:
c c c c  :no:

Ma dobra je meni i ova druga opcija. Stablo stvarno izgleda veselije, ali ima problem sa velikim oziljkom (buducim sharijem), a i velik problem sa odabirom posude u buducnosti. Nebari je dosta velik i diktirao bi oblik posude, i cini mi se da bi to morala biti okrugla, koja mi opet ne ide na ovu zeleniku.

Znam ja o cemu je rijec ovdje! Andrija se plasi da ne zezne shari, pa mu je lakse da se uopste ne vidi sa druge strane!  :gigle: :666:

Offline Marija

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #20 : 09-06-2007, 20:34:19 »
Nije baš tako   :halt: ....
ohrabrio se po pitanju sharija otkako je Pall otišao... guli, čupa, razvaljuje, brusi ....   :ludilo:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #21 : 09-06-2007, 22:32:45 »
Na prvoj pleše ali na drugo je nagnuta prema naprijed. Hrvoje bi rekao da se klanja i da je to krasno, ali Pall bi rekao ia izgleda kao blody German :mdr:
Ipak glasam za ociju na drugoj fotki

Offline Aleksa

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #22 : 09-06-2007, 23:47:45 »
guli, čupa, razvaljuje, brusi ....   :ludilo:

 :histerical:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #23 : 10-06-2007, 09:50:50 »
Druga slika. Meni puno puno bolje. Ziher.

Offline hknezovi

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #24 : 10-06-2007, 23:30:10 »
Na prvoj pleše ali na drugo je nagnuta prema naprijed. Hrvoje bi rekao da se klanja i da je to krasno, ali Pall bi rekao ia izgleda kao blody German :mdr:
Ipak glasam za ociju na drugoj fotki

Nesmijemo zaboraviti da klanjanje na istoku je izraz poštovanja, a time i sam promatrač je prožet osječajem uzvišenosti. Druga slika definitivno.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #25 : 11-06-2007, 07:00:01 »
Nesmijemo zaboraviti da klanjanje na istoku je izraz poštovanja

Mislim da je to nevažno u ovom momentu, važno je samo kako stabalce bolje izgleda - odnosno gdje mu je bolji "movement" debla :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline kuchlar

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #26 : 05-07-2007, 14:33:06 »
marija odlicna zelenika  :worthy: !!!!!

samo nije mi jasno o kojoj biljci je rec kod nas zelenike zovemo buxuse tj simsire..

Offline Aleksa

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #27 : 05-07-2007, 15:18:28 »
Vrsta koja se kod nas zove zelenika je Phillyrea latifolia (mozda sam pogrijesio neko slovo). ;)

Offline Marija

Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #28 : 05-07-2007, 16:03:05 »
marija odlicna zelenika  :worthy: !!!!!

samo nije mi jasno o kojoj biljci je rec kod nas zelenike zovemo buxuse tj simsire..

Buxus sempervirens (šimšir, zelenika) i Philirea latifolia (zelenika, komorika) su totalno različite biljka, prva soada u familiju šimširovki, a druga u maslinovke.

Šimšir raste u Makedoniji samonikao i na nekim mjestima u CG. U Hrvatskoj ga nema! Samo ono što su ljudi posadili  ;)
A zelenika je tipična mediteranska biljka, koje ima dosta u srednjoj i južnoj Dalmaciji (otoci i priobalje).
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Zelenika - "Malo nagnuta" :)
« Odgovori #29 : 06-07-2007, 07:58:42 »
Šimšir raste u Makedoniji samonikao i na nekim mjestima u CG. U Hrvatskoj ga nema! Samo ono što su ljudi posadili  ;)
A zelenika je tipična mediteranska biljka.

U Podravini između Đurđevca i Pitomaće sam nalazio šimšire na rubovima šuma. Neki su debeli i 15-20 cm, pravi monstrumi. Može biti da je tu dospio nekim ljudskim zahvatom kak ti veliš, a ja razmišljam u skoroj budučnosti ponovo obići te terene  :yes: