Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: nametnici  (Posjeta: 9412 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bzguric

nametnici
« : 31-08-2009, 09:58:04 »
pozdrav ekipo...

za Božić sam od djevojke dobio bonsai...kako sam si oduvijek želio jedan (a ujedno je to i poklon) odlučio sam se stvarno brinuti za njega...unatoč prvim poteškoćama moje malo drvo je do sada bilo u izvrsnom stanju...
međutim...nedavno sam na poklon dobio jedan cvijet...na njemu su se u kratkom roku pojavili neki nametnici (izgledaju kao sitni žućkasti pauci koji su cijeli cvijet zavili u mrežu- čini mi se da se radi o pjenušarima)...iako sam nabavio sredstvo (zove se insekti-cid) za rješavanje nametnika...cvijet se ne oporavlja...ubrzo nakon toga sam primijetio istu malu gamad i na bonsaiu...sredstvo sam i na njemu primijenio...no čini se da ne pomaže...lišće se suši i otpada...kaj je najgore otpada čak i zeleno lišće i to u vrlo kratkom roku...što da radim...ima li uopće pomoći? :frown: :question:

Offline Kiki

Odg: nametnici
« Odgovori #1 : 31-08-2009, 12:32:44 »
Nemam iskustva s nametnicima, al ovo kaj tu piše da špricaš cjelo dvrvo s tim insekticidom, možda ti i to lišče tamani...

a ovi paukiči su možda samo došli nektar pit :P
Najte kaj zamerit :)

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #2 : 31-08-2009, 15:44:02 »
lišće je krenulo padati već i prije...tada sam skužio da neš i ne štima  :frown:

Offline Kiki

Odg: nametnici
« Odgovori #3 : 31-08-2009, 22:10:26 »
Daj neku fotku da vidimo kak to zgleda.


Di su sad iskusni članovi kad ih trebaš!!!
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: nametnici
« Odgovori #4 : 01-09-2009, 09:36:23 »
Ne ide bez slike. Pauci i ostala gamad se uspješno riješavaju sa Biokill sredstvom koje je prilično prirodno i ne šteti.
Neke velike savjete ne možeš davati jer pitanje je kakav je to bonsai. Ako ga je dobio, vjerojatno je riječ o nekom kineskom brijestu iz trgovine. Takva drva u 90% slučajeva umru, lišće može bacati od šoka, od previše ili premalo zalijevanja, postoji sto i jedan mogući razlog, zato treba slika, prvo da se vidi koje je drvo, drugo da se vidi kakvo je tlo. Ne postoji neki instant, univerzalni savjet  a premalo je inputa da bi se bilo što reklo. Kužiš?
Ovakvih pitanja je bilo na desetke, dovoljno je malo potražiti po forumu i pronaći će se odgovor koji odgovara. Ovako, svima je već pomalo dosadno odgovarati uvijek na ista pitanja i to ljudima koji se ponekad više nikada ne pojave ovdje i koje zapravo i ne zanima bonsai jer da  ih zanima, potražili bi i pronašli odgovor i bez otvaranja novog topica

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #5 : 02-09-2009, 09:24:25 »
Zahvaljujem donkihnutom na savjetu. Jedna napomena doduše, ako se tak s visoka odnosiš prema svim novim članovima koji postavljaju ista "glupa" pitanja nije niš čudno da ljudi u kratkom roku zbrišu s foruma. Ja sam nekako mislio da forum i postoji kako bi ljudi dobili neke informacije, pogotovo mi koji ne znamo puno o bonsaiu, a ne da nas se "pere" kak smo blesavi i nezainteresirani. Pristojnost u komunikaciji i nije tak loša stvar  :frown:

Kaj se tiče fotki, imam nekih problema s učitavanjem istih na stranicu, probat ću snimit još koju ali koja zauzima manje memorije.

Svaki korisni savjet je dobrodošao i na njemu se unaprijed zahvaljujem.  :smile:

Offline Marija

Odg: nametnici
« Odgovori #6 : 02-09-2009, 09:55:20 »
Pozdrav novome članu na forumu.
Don te samo uputio, s čime se i ja slažem, da postoji puno tema na forumu i da je dosta stvari već rečeno, pa da je dobro prije postavljanja pitanja za svaki slučaj malo pretraživati i vidjeti da li na temu koja te zanima ima već nešto napisano, čisto iz praktičnih razloga da se ne ponavljamo stalno, ako je već odgovor tu.  :hihihi:
Smisao ovog javnog foruma jest otvorenost prema svima i javno prezentiranje našeg znanja, što svakodnevno rade stalni ćlanovi. Tko želi može pretraživati napisano i naći što ga zanima.

Budi slobodan pitati sve što te zanima!

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #7 : 02-09-2009, 10:23:52 »
Sve to stoji, btw. ja i prošvrljao prije toga po forumu, no mislio sam kako ću dobiti najbolji odgovor ako i sam postavim pitanje na način da pokrenem novi topic.

Offline Marija

Odg: nametnici
« Odgovori #8 : 02-09-2009, 10:29:16 »
najbolji odgovor ćeš dobiti ako staviš sliku, svi odgovori bez toga su vračanje ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #9 : 02-09-2009, 10:33:04 »
znam, no fotke koje sam htio staviti su valjda prevelike, moram snimit nove u manjem formatu, no sad sam na poslu...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: nametnici
« Odgovori #10 : 02-09-2009, 11:02:34 »
...Jedna napomena doduše, ako se tak s visoka odnosiš prema svim novim članovima ...

Ne ide bez slike. Pauci i ostala gamad se uspješno riješavaju sa Biokill sredstvom koje je prilično prirodno i ne šteti.
Neke velike savjete ne možeš davati jer pitanje je kakav je to bonsai. Ako ga je dobio, vjerojatno je riječ o nekom kineskom brijestu iz trgovine. Takva drva u 90% slučajeva umru, lišće može bacati od šoka, od previše ili premalo zalijevanja, postoji sto i jedan mogući razlog, zato treba slika, prvo da se vidi koje je drvo, drugo da se vidi kakvo je tlo. Ne postoji neki instant, univerzalni savjet  a premalo je inputa da bi se bilo što reklo. Kužiš?

Dragi novi članu,
što je tu odgovoreno s visoka? Dobio si vrlo detaljan odgovor sa možebitnim uzrocima, sve je to moguće i još više, a da bi se barem približno moglo znati, trebaju fotke! Jedino vidoviti daju dijagnozu pacijentu, a da ih on nazove telefonom... njima je to dovoljno, mi tu nismo (ili ja to ne znam) vidoviti i trebamo neki fizički dokaz...fotku.
Kad to osiguraš ili možebitno dođeš do mene ili nekog, dobit češ i konkretan odgovor. Do tada budi smiren i Dobrodošao na forum  :chinaman:

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #11 : 02-09-2009, 11:36:48 »
"Ovako, svima je već pomalo dosadno odgovarati uvijek na ista pitanja i to ljudima koji se ponekad više nikada ne pojave ovdje i koje zapravo i ne zanima bonsai jer da  ih zanima, potražili bi i pronašli odgovor i bez otvaranja novog topica"


takav odgovor mi se nekako čini s visoka...no možda i griješim... :idiot:

uglavno ne sekiram se...i zapravo nisam želio nikoga uvrijediti...slike budu prvom prilikom :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: nametnici
« Odgovori #12 : 02-09-2009, 12:28:40 »
takav odgovor mi se nekako čini s visoka...no možda i griješim... :idiot:
uglavno ne sekiram se...i zapravo nisam želio nikoga uvrijediti...slike budu prvom prilikom :smile:

...ako je i s visoka, odgovor je i napisan je vrlo opčenito, ali i opširno!
Nit si ti koga uvrijedio, nit netko ima namjeru tebe  :great:
....ako se zadržiš na forumu... sve će ti ubrzo postati opuštenije !

Offline bzguric

Odg: nametnici
« Odgovori #13 : 02-09-2009, 13:08:04 »
se ocke :bravoPrika:

Offline Kiki

Odg: nametnici
« Odgovori #14 : 02-09-2009, 14:36:39 »
Evo ti pomoč oko slike :)

http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=327.msg18443#msg18443


Tu sam sve detaljno opiso nekad davno :P




P.S. E ova prepirka je i mene odvela u prošlost, i mene su silili da tražim po forumu ...

Ljudi moji kad čete naučit da ako želite proširit ovaj hobi, treba bit pristojan, pomagat... a ne čovek dođe na forum i odma dum u glavu


Ak se neku uvrjedi na ovo, nije bila namjera samo flashback  :lol:
Najte kaj zamerit :)