Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pitoma i divlja strana jednog suharka...  (Posjeta: 8744 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #15 : 30-10-2009, 09:06:58 »
meni i daklje nije jasno gdje se to na drvu nalazi i kako se uklapa u sve ostalo  :dunno:

Bome ni meni nije jasno dgje je to na drvo. Na uklapanje nekak ne sumnjam, al si nemrem zamislit gdje je kaj  :dunno:


OK... kad stignete.... navratite i ja ću vam skuhati čaj, kavicu, rakijicu... pa ćemo to uživo riješiti  :love:
 :ljub:

Offline helleborus

Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #16 : 30-10-2009, 09:09:14 »
...Kak misliš da je ispod kore nekaj bilo...

Onak umjetnički skromno mislim ".... sve je to bilo tu a ja sam samo maknuo višak...." Kužiš poeziaj proza ep lirika i to tak  :idiot:

...jel je to već djelomično bilo 'obrađeno' prirodom ili si ti on ravno otpiljene grane to sam sve napravio?

Od ravno odpiljene grane sam napravio ovo .... draga... da da znam ... savršeno je  :ljub:  :svetac:

Da bi riječ rekla... FENOMENALNO!!!!!! Imao si mrak viziju (ak si je imao ili si to onak kak ti dođe) i odlično je ispalo... Razumijem da je to već tam negdje bilo (bilo je tam bezbroj kombinacija) ali tio si upiknuo pravu (ne znači da i neka druga ne bi bila dobra)... ma odlično.... si se namučio, ha???
Kaj si slijedio linije grane, jel?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #17 : 30-10-2009, 09:09:39 »
meni i daklje nije jasno gdje se to na drvu nalazi i kako se uklapa u sve ostalo  :dunno:

U ovom slučaju, sve će se morati uklapati u dedwood, jer dedwood nije rađen kao dodatak već kao osnova... kak sam rekao... kad navratiš....  :turpija:


Znam da je malo nepojmljivo da neki klipan koji je do jučer skupljao šćapeke, napravi ovakvu kreaciju.... a kaj si ja tu mogu.... takav sam  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #18 : 30-10-2009, 09:11:37 »
...Kak misliš da je ispod kore nekaj bilo...

Onak umjetnički skromno mislim ".... sve je to bilo tu a ja sam samo maknuo višak...." Kužiš poeziaj proza ep lirika i to tak  :idiot:

...jel je to već djelomično bilo 'obrađeno' prirodom ili si ti on ravno otpiljene grane to sam sve napravio?

Od ravno odpiljene grane sam napravio ovo .... draga... da da znam ... savršeno je  :ljub:  :svetac:

Da bi riječ rekla... FENOMENALNO!!!!!! Imao si mrak viziju (ak si je imao ili si to onak kak ti dođe) i odlično je ispalo... Razumijem da je to već tam negdje bilo (bilo je tam bezbroj kombinacija) ali tio si upiknuo pravu (ne znači da i neka druga ne bi bila dobra)... ma odlično.... si se namučio, ha???
Kaj si slijedio linije grane, jel?

Nisam se namučio... uživao sam u viziji i nuđenju drveta da to prenesem na njega. Sve je trajalo 6 sati i sve je odrađeno ručno, bez elektro mašina...

Offline helleborus

Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #19 : 30-10-2009, 09:14:47 »
Ma daj  :surprised:  sve ručno... Zanima me... jesi li ti sam kreirao ove sve zavijutke na drvu ili si slijedi neke njegove 'žile'?

Bome si me iznenadio, ugodno naravno... ne da nisam mislila da ti to ne možeš.... nego nisam ni pojmila da bi se tak nečeg uopće primio i još tak dobro napravio.... fascinirana sam  :wow:

Offline helleborus

Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #20 : 30-10-2009, 09:17:09 »
Sve je trajalo 6 sati i sve je odrađeno ručno, bez elektro mašina...
Znači dobro je govorio Arba još tada kad ste pilili s motorkom kak je to loše, odnosno sad se vidi da je ručna obrada daleko bolja.... 6 sati? bome puno, ali kad se vidi rezultat, vrijedi svake uložene minute!!!! Bravo!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #21 : 30-10-2009, 09:22:58 »
Ma daj  :surprised:  sve ručno... Zanima me... jesi li ti sam kreirao ove sve zavijutke na drvu ili si slijedi neke njegove 'žile'?

Bome si me iznenadio, ugodno naravno... ne da nisam mislila da ti to ne možeš.... nego nisam ni pojmila da bi se tak nečeg uopće primio i još tak dobro napravio.... fascinirana sam  :wow:

Drvo ima žile to znamo, a ja sam izvlačio one kojima sam želio naglasiti nešto... i ostavio one kojima sam želio naglasiti nešto drugo... dakle ... pokušao dobiti dramu i uspio, "oči" zmajeva su žuljevi drveta oko kojih sam morao biti vrlo pažljiv... sve u svemu, treba biti jaaaako pažljiv kod svakog poteza, jer lako je sve uništiti.... a teško je to objasniti rječima.... treba gledati...
Recimo Ida je navratila kad sam počeo... komentar je bio.... "Katastrofa, kaj uopće gubiš vrijeme na taj ružni panj..." Drugi dan je opala na guzicu i nije se odvajala od drveta i komentara WOW WOW WOW....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pitoma i divlja strana jednog suharka...
« Odgovori #22 : 30-10-2009, 09:28:14 »
Sve je trajalo 6 sati i sve je odrađeno ručno, bez elektro mašina...
Znači dobro je govorio Arba još tada kad ste pilili s motorkom kak je to loše, odnosno sad se vidi da je ručna obrada daleko bolja.... 6 sati? bome puno, ali kad se vidi rezultat, vrijedi svake uložene minute!!!! Bravo!!!!!

Ovdje se radi o granama (batrljcima) od 3cm i tome je lako pristupiti sa ručnim alatom... no ako ti smeta 5-10 cm viška drveta na željenom suharku, da bi došao do žila koje ću izvlačiti ručno,.... pa nisam glup da ne upalim motorku  :verycool:
Kužiš.... svaki posao traži svoj alat... to znaju svi majstori  :chinaman: