Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: i need help  (Posjeta: 5189 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zmaja

i need help
« : 22-11-2009, 13:04:39 »
cao, evo prvo da vas sve pozdravim, a sad slijedi problem...

moj brat obozava bonsai ali s obzirom na to da se cesto selio nije nikad odlucio nabavit jedno....

posto se napokon smjestio ja sam mu htjela kupiti (ili zasaditi) jedan.... ja se uopce ne razumijem u to, tako da ne znam gdje bi ih trazila/kupila, citala sam tu na forumu da ih vecina vas pronade u prirodi, pa me zanima koje su vrste dobre ovako za pocetak a da ih mogu naci ili kupiti u dalmaciji?

pomozite neznalici  :ashamed:

Offline Kiki

Odg: i need help
« Odgovori #1 : 22-11-2009, 16:36:30 »
Mislim da če se svi složit, ak je dalmacija u pitanju Maslina, neka stara iz prirode :P
Najte kaj zamerit :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: i need help
« Odgovori #2 : 23-11-2009, 09:45:31 »
Malo proguglaj po Dalmatinskom bonsai klubu.Vidjet ces tko su sve clanovi.Tko ti je najblizi posjeti ga.To ce ti biti pomoc iz prve ruke.Ja sam se vec jednom ponudio :verycool:.Tko ide gore prema Madarskoj moja vrata su mu otvorena. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: i need help
« Odgovori #3 : 23-11-2009, 10:08:00 »
posto se napokon smjestio ja sam mu htjela kupiti (ili zasaditi) jedan.... ja se uopce ne razumijem u to, tako da ne znam gdje bi ih trazila/kupila, citala sam tu na forumu da ih vecina vas pronade u prirodi, pa me zanima koje su vrste dobre ovako za pocetak a da ih mogu naci ili kupiti u dalmaciji?

Što se kupnje tiče kod nas se ništa od autohtonih biljaka ne može kupiti, a da je već u bonsai formi.
Eventualno da otiđeš u MBM-a u Splitu i potražiš neku pogodni sadnicu nekog grma za živicu pa ga onda preoblikuješ u bonsai ....
osnovna uputstva imaš ovdje dana kroz crteže > Preoblikovanje sadnice iz rasadnika u bonsai

ili da odeš u prirodu, iako to ne preporučam ako ne znaš što bi trebala tražiti.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zmaja

Odg: i need help
« Odgovori #4 : 23-11-2009, 23:52:42 »
hvala svima na korisnim informacijama....