Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat za sharije?  (Posjeta: 143842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #15 : 29-01-2007, 12:25:41 »
Obečano  učinjeno :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #16 : 29-01-2007, 12:30:24 »
Prva fotka je nešto najsličnije onome što tražiš. Širine noža su 6mm - 12mm. Podnosi do 16ooo okretajau minuti a cijena je nekih 200 kn. Mana je što su rubovi utora uglati ali se noževi daju malo pobrusiti pa onda imaš točno ono što si željela,
Na drugoj je način pričvršćivanja iz kataloga, dakle sve je u kompletu i treba ti veča bušilica od one graverske.
 Na trečoj je jedan od nastavaka za rezbarenje. Takvih imaju svih mogučih oblika i profila a cijena im je cca 120 kn.

Trgovina je HUDEK do,, imaju i stranicu www.hudek.hr ali oni se bave uvozom strojeva pa nisam siguran što je sve na njoj, a ne stignem se sada igrati s time.
 Nadam se da sam pomogao.

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #17 : 29-01-2007, 12:41:18 »
Prva fotka je nešto najsličnije onome što tražiš. Širine noža su 6mm - 12mm. Podnosi do 16ooo okretajau minuti a cijena je nekih 200 kn. Mana je što su rubovi utora uglati ali se noževi daju malo pobrusiti pa onda imaš točno ono što si željela,
Na drugoj je način pričvršćivanja iz kataloga, dakle sve je u kompletu i treba ti veča bušilica od one graverske.
 Na trečoj je jedan od nastavaka za rezbarenje. Takvih imaju svih mogučih oblika i profila a cijena im je cca 120 kn.

Trgovina je HUDEK do,, imaju i stranicu www.hudek.hr ali oni se bave uvozom strojeva pa nisam siguran što je sve na njoj, a ne stignem se sada igrati s time.
 Nadam se da sam pomogao.

Pravi si, svaka čast na trudu  :great:

 :happy:

Samo kako se točno zove - da mogu naručiti preko telefona?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #18 : 29-01-2007, 13:30:09 »
Fuckaj ga ne znam :frown:
Budem se raspitao pa ću ti poslati točnu šifru proizvoda, ali to ne mogu ni danas ni sutra.
 MOžda da im meilaš fotku? Tamo rade dva dečka koji su vrlo susretljivi.
Ako to ne bi išlo moraš pričekati par dana.
... a ako nije strašno hitno mogu ti ja donijeti u  Svibnju.

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #19 : 29-01-2007, 19:13:31 »
Tamo rade dva dečka koji su vrlo susretljivi.
Hvala na svemu, raspitat ću se kod njih!  8)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #20 : 29-01-2007, 20:07:02 »
Samo spomeni čudaka koji je htio fotkati sve i sigurno će se sjetiti o čemu je riječ :mdr:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #21 : 30-01-2007, 11:55:15 »
Evo nešto povoljnije: www.propero.hr - Metabo ravna brusilica 710W, dosjed 6mm, regulacija okretaja 7000-25000 o/min, profi alat...1463,00 kn (vani oko 340 eura), besplatna dostava,....(ne reklamiram! (u sličnim sam dvojbama))
Ovo mi se čini odlično, i najvjerovatnije uskoro kupujem upravo ovu brusilicu!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #22 : 01-02-2007, 15:26:14 »
Da li vi jin poslije guljenja jos doradjujete brusilicom? Ili samo klijestima uvijate komade kore koji strce?

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #23 : 01-02-2007, 15:33:26 »
Ovo mi se čini odlično, i najvjerovatnije uskoro kupujem upravo ovu brusilicu!
raduje me što ćeš je ti platiti, a ne ja  :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #24 : 15-03-2007, 09:07:14 »
Mala ravna brusilica marke "Skil" koju imam vec se pokvarila. Zanima me ima li u Hrvatskoj kupiti negdje kvalitetnija npr. tvrtke "Dremel" ili "Black and Decker"? Vidim da neki koriste "Proxxon", ali on ima max. brzinu od 20000rpm., sto mi je malo. Ova "Skil" ima max. 35000rpm, i radi se o velikoj razlici.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #25 : 15-03-2007, 09:31:43 »
Ja imam moj Metabo vec 10 g,i jos odlicno radi.Najvazniji je rucni aparat i plamenik,poslije se eventualno stvari korigiraju sa brusilicom.U pocetku smo radili gotovo samo sa brusilicom,dok nismo skuzili da smo u krivu.

M

Offline veljko

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #26 : 15-03-2007, 09:40:20 »
Ja imam svoj Budget od 110,00 kn (i to u aluminijskom koferu), kupljen prije 3 godine i još odlično radi, a kad ode, kupit ću drugi i tako u nedogled...  :mdr:. Ostale drillice su skupe, koštaju od 1500,00kn, pa na dajle, što znaći da sam na miru slijedečih 30 i više godina :glasses:(ko živ do onda) :mdr:

P.S. zaboravio sam reći da ima regulaciju brzine od 15000-35000 o/min, a u kompletu je bila i produžna sajla, te nosač za samu drllicu. :mdr:

Offline gal

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #27 : 15-03-2007, 10:17:38 »
Ja imam isto kao veljko, sad košta (metro) oko 150 kn - do sada zadovoljan! - Sad sam uzeo metabo GE 700 (kako to radi  :surprised: , preporučam svima!) Mrcina radi triput tiše i mirnije od ove male, radi od 7000 - 20000 o/min i na najnižim okretajima uz oštro glodalo ostavlja uredan rez. Osim toga možete njome brusiti ograde, daske....i ostalo (tko ima kuću zna o ćemu pričam). Jedino sam se zeznul na fleksibilnom nastavku - predviđen je za okretaje do 4500 o/min pa ze brzo grije...(ebay 18 eura), a orginalni nastavak košta koliko i brusilica  :frown:
Trenutno je u Properu pojeftinila sa 1460 na 1317 kn (+besplatna dostava na kučni prag), jedino je garantirani rok isporuke od 3 dana naposlijetku bio 21 dan!
 

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #28 : 23-06-2007, 16:12:34 »
Ima li negdje za kupiti ovaj zaokruzeni dio (nastavak za nastavak :gigle:) za veliku ravnu brusilicu koji ide u steznu cahuru promjera 6mm? Ne bi bilo lose kada bi bio i duzi kao na donjoj slici. Moze li se to u tokara napraviti i koliko bi to kostalo?

druga slika je sa stranica "Bonsai Europe Magazine"
http://www.bonsaieurope.org/photo/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=1106
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #29 : 17-10-2007, 20:21:43 »
Evo alata kojeg koristimo za drilanje...

1. Proxxonova brusilica (za bitove promjera do 3 mm)
2. Makitina brusilica (za bitove promjera 6 mm)
3. bitovi od 3 mm
4. bitovi kupljeni od Palla (3 i 6 mm)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai