Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat za sharije?  (Posjeta: 142811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #30 : 17-10-2007, 20:26:38 »
Evo Andrije s Proxxonušom na djelu
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mister No

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #31 : 17-10-2007, 23:13:24 »
Postavite finalnu sliku ako je zavrsio,please. :smile:
Long live the friendship of all the people of the world


"Even monkeys fall out of trees." - by John Y Naka

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #32 : 18-10-2007, 08:10:18 »
Postavite finalnu sliku ako je zavrsio,please. :smile:

Ovo je slika negdje iz "sredine" - planiramo uskoro na blogu pisati o tome ....   :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mister No

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #33 : 19-10-2007, 01:59:14 »
Ok,vazi  8)
Long live the friendship of all the people of the world


"Even monkeys fall out of trees." - by John Y Naka

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #34 : 07-11-2007, 11:27:28 »
Koliko je bitna regulacija brzine okretaja kod drilerica?
Makita ima novi model za malo para ali se stalno vrti na 27 000 uz lagani start. Jel to zadovoljavajuće ili mi je neophodno potrebna regulacija brzine???

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #35 : 07-11-2007, 11:38:00 »
Regulacija je jako bitna. Ne podnosi svaki nastavak jednaku brzinu pa si automatski smanjio izbor kod kupovine nastavaka. Veći nastavak traži manju brzinu. To nisu stvari za zezat se jer ako je brzina prevelika, nastavak može izletjeti i ozljediti.
Ako misliš na veliku brusilicu, 27000 je jako brzo i ja npr. nikad ne koristim toliku brzinu. Kod male brusilice ponekad i radim na 30 000 jer su nastavci jako mali i podnose tolike brzine.
Ako misliš kupiti veliku brusilicu, ova Galova Metabo mi se čini kao best buy u Hrvatskoj.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #36 : 07-11-2007, 11:43:36 »
Regulacija je jako bitna. Ne podnosi svaki nastavak jednaku brzinu pa si automatski smanjio izbor kod kupovine nastavaka. Veći nastavak traži manju brzinu. To nisu stvari za zezat se jer ako je brzina prevelika, nastavak može izletjeti i ozljediti.

Da fakat, to sam zaboravio, a imam negdje u glavi da sam vidio dozvoljeni broj okretaja na nastavcima. HVALA !!!
Znači ništ od Makite za 600kn  :dunno:
... a čemu onda služi takva ograničena? Zato i je jeftina kad nije univerzalna...hm, da !!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #37 : 07-11-2007, 11:49:07 »
I još da dodam, ovi jeftini nastavci za veliku brusilicu kojih ima po našim trgovinama na kojima ne piše ograničenje brzine su uglavnom totalno loši za bonsaije i to je bacanje novaca.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #38 : 07-11-2007, 11:59:12 »
Ova dva nastavka da mi je još imati i više mi ništa ne treba od nastavaka ... malo su skupi, to je jedini problem :smile:

Samurai sa kojim bih mogao skidati velike komade

Shogun Master za uvlačenje na teško dostupna mjesta
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #39 : 07-11-2007, 12:32:02 »
Regulacija je jako bitna. Ne podnosi svaki nastavak jednaku brzinu pa si automatski smanjio izbor kod kupovine nastavaka. Veći nastavak traži manju brzinu. To nisu stvari za zezat se jer ako je brzina prevelika, nastavak može izletjeti i ozljediti.
Ako misliš na veliku brusilicu, 27000 je jako brzo i ja npr. nikad ne koristim toliku brzinu. Kod male brusilice ponekad i radim na 30 000 jer su nastavci jako mali i podnose tolike brzine.
Ako misliš kupiti veliku brusilicu, ova Galova Metabo mi se čini kao best buy u Hrvatskoj.

...ja bih isto preporučio veliku sa regulacijom brzine, ako već bez regulacije onda onu koja ide do 7000 o/min (mislim da metabo takvu ima)... ja još nisam imao potrebu za upotrebom velike za drilanje, ali dobro dođe za "četkanje" čeličnim četkama, a još nigdje nisam našao četke koje se smiju koristiti iznad 4500 o/min... sa 7000 okretaja još ide bez problema uz adekvatnu zaštitu za lice, ali iznad ili recimo na 20000 okretaja iglice četke (koje kod četkanja neminovno pucaju) postaju pravi projektili... pa ak niste obožavaoc akupunkture  :ludilo: svakako razmislite...
...zapravo mislim da, s obzirom na trenutno stanje na bonsai sceni i visoke cijene iste, velika brusilica i nije baš isplativa investicija.. osim možda ovim "maslinarima" dolje..  :whistle:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #40 : 07-11-2007, 12:37:06 »
...zapravo mislim da, s obzirom na trenutno stanje na bonsai sceni i visoke cijene iste, velika brusilica i nije baš isplativa investicija.. osim možda ovim "maslinarima" dolje..  :whistle:

Definitivno! Veliku brusilicu kupiti kada se dođe u fazu da vidiš da bez nje ne možeš. Mala brusilca od 100tinjak kuna je odlična i za srednje veličine sharije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #41 : 07-11-2007, 12:49:10 »
...zapravo mislim da, s obzirom na trenutno stanje na bonsai sceni i visoke cijene iste, velika brusilica i nije baš isplativa investicija.. osim možda ovim "maslinarima" dolje..  :whistle:

Definitivno! Veliku brusilicu kupiti kada se dođe u fazu da vidiš da bez nje ne možeš. Mala brusilca od 100tinjak kuna je odlična i za srednje veličine sharije.

Sad mi je več lakše, baš gledam ovaj link...
http://www.bonsaiwerkstatt.at/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=83
i čitam kaj pišete, a prije toga sam razmišljal da za početak kupim ovu u rangu 100-150kn i definitivno bude tak. ak mi se ikad pokaže potreba za velikim drilerom, onda ću razmišljati o njemu, a za sad ću ubosti "žuću" u Al koferu za malu lovicu  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #42 : 07-11-2007, 12:56:02 »
Sad mi je več lakše, baš gledam ovaj link...

Za ovu veličinu suhog dijela uopće ne treba velika brusilica. Međutim na većim površinama i kada treba odvaljivati veće komade i ulaziti više u drvo velika brusilica je spas.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #43 : 07-11-2007, 12:56:42 »
Mi imalo i malu Skil-ovu. Mislim da je koštala nešto više od 300 kn.
Odlična je. 15 000 - 35 000 obrtaja.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #44 : 07-11-2007, 13:02:48 »
Mi imalo i malu Skil-ovu. Mislim da je koštala nešto više od 300 kn.
Odlična je. 15 000 - 35 000 obrtaja.

Jel to žuta brusilica?
Ima jedna u AL koferu za približno love, žuta i s nekoliko nastavaka, ima i fleksibilni nastavak i nosač za stol, čini mi se da su i okretaji ti koje spominješ.