Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrađujem bonsai posude  (Posjeta: 67478 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #60 : 28-12-2009, 08:42:11 »
WOOW!!! :surprised:

Svaaaka čaast!!!  :chinaman:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #61 : 28-12-2009, 20:20:31 »
Ako ce cijena biti povoljna i sa obzirom na broj zainteresiranih bonsaista,vidim da ce se morati raditi u dvije smjene. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jagodica

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #62 : 08-01-2010, 14:17:23 »
zdravo svima,sinoc sam naisla na ovaj forum koji me je pravo privukao sebi i odlucila sam raditi na tome,da pravim  prelijepo posuđe,,pa tako da sad imam mnogo pitanja za one koji se razumiju oko ove teme..

kao prvo gdje kupiti taj potrebni materijal,kako obrađivati da dobijem tako lijepu posudu,sa kalupom ili bez njega,a ako treba kalup od cega je on napravljen..kad je potrebno peci to ako uopste treba da se pece.hvala vam :jupije: :jupije: :jupije: :jupije:

Offline borac

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #63 : 06-07-2010, 20:39:13 »
Zašto mi nebi zajednički kupili tu peć pa se malo igrali izvan sezone, he he. Meni je to kuhanje dos jajos, al je skupo da se usereš.

Offline suntzu

Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #64 : 09-09-2010, 19:43:22 »
Evo da se javim nakon duže pauze i pošaljem koju slikicu...znam da se neće svima svidjeti(možda i nikome) ali ove sam napravio za sebe i biti će ih još.Sljedeći će biti od crvene gline sa tamnijom patinom(ove nisam mogao tako patinirati jer je riječ o bijeloj raku glini pečenoj na 1100 c)...radovi idu dalje .... :whoot:

Offline suntzu

Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #65 : 09-09-2010, 20:25:43 »
sorry..krivi format

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #66 : 09-09-2010, 20:27:53 »
.

Offline suntzu

Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #67 : 09-09-2010, 20:30:51 »
.

Offline suntzu

Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #68 : 09-09-2010, 20:31:36 »
.

Offline suntzu

Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #69 : 09-09-2010, 20:32:26 »
.

Offline cile

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #70 : 09-09-2010, 21:13:43 »
super izgledaju,  samo naprijed :great:

Offline jurica

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #71 : 09-09-2010, 21:26:21 »
Ovi zmajčeki  :great: :great: :great:
I ja bi jednu takvu.

Offline Memy

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #72 : 10-09-2010, 09:13:02 »
Mislim da ove glazure nisu dobre jer izgledaju metalno.
Bilo bi bolje da se radi o zemljanim tonovima i da nema jakih i više različitih boja, kao ni crne boje. Isto tako su presjajne. Da li je moguće da su mat? Glazure i kombinacije boja koje dobro idu na nekave vaze ne pašu i na bonsai posude.
Vjerujem da nećeš ovo razumjeti kao negativnu kritiku već dobronamjeran savjet koji ti može pomoći da napraviš posude koje ćemo kupovati.  :smile:

Ranije u temi sam ti pokazala > slike 4 bonsai posude kao nekakve primjere kako za oblike, tako i za boje i teksturu. Moja je sugestija da ideš u tom smjeru. Uostalom pogledaj na Tokonamine stranice odakle su te posude, sa kakvim se bojama rada i što je nakakva klasika.

So, when somebody dares to venture outside of what is deemed acceptable according to the Japanese (and thus you), then you hit them with the "classical" argument. But when Walter does it, then it's what?, avantgarde?, in other words, the future of bonsai? Well, I think this is dangerously close to something starting with an "h" and ending with "ypocrisy".

And, I believe that you won't take this as a negative criticism, but rather a well meant advice which can help you to broaden your bonsai horizons.

Offline Marija

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #73 : 10-09-2010, 10:09:06 »
And, I believe that you won't take this as a negative criticism, but rather a well meant advice which can help you to broaden your bonsai horizons.

Dragi Memy,

Vidim da imaš velik poriv da me zaštitiš, da si strašno zabrinut za moj rad i stavove, pa predlažem da kada budem išla sljedeći put u Sloveniju da fino svratim do tebe, pa uživo možemo porazgovarati i možeš mi pojasniti sve svoje brige uz jedu pizzu sa 4 sira  ... a ovdje na ovom mjestu zaista nema potrebe da daviš ostale članove s tim i još na engleskom kojeg većina ne razumije.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Memy

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #74 : 10-09-2010, 10:41:27 »
Vidim da imaš velik poriv da me zaštitiš, da si sražno zabrinut za moj rad i stavove, pa predlažem da kada budem išla sljedeći put u Sloveniju da fino svatim do tebe, pa uživo možemo porazgovarati i možeš mi pojasniti sve svoje brige uz jedu pizzu sa 4 sira  ... a ovdje na ovom mjestu zaista nema potrebe da daviš ostale članove s tim i još na engleskom kojeg većina ne razumije.
I'm not particularly worried, no. I just want to clear some things up.

I write in English because I'm not fluent enough in Croatian newspeak. And as long as you understand me, I'm not particularly worried about the others. Oh, but I've already said that. My bad.