Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: serrisa japonoca- orezivanje, pomoc!!!  (Posjeta: 2786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DrDrozozO

serrisa japonoca- orezivanje, pomoc!!!
« : 22-12-2009, 23:23:49 »
E imam jedno pitanje koje mi je palo na pamet. Cisto da se malo pohvalim, da mi se bosai kao kanda polako oporavlja, ali necu da pricam unapred... naravno, javlja se tu i tamo koji zut list, ali kako se meni cini, izgleda da to tako mora...
Nego, pitanje, posto mi je bonsai poceo da pravi relativno gustu krosnju jel bi trebao ja sada da ga orezujem? i kako se to radi? posto sam negde procitao da ne bi trebalo da se to radi zimi... Takodje pocele su da mi se javljaju zelene grancice koje se produzavaju na ove drvenaste, pa me sada zanima gde da ih secem kada ih orezujem da bih malo udebljao te drvenaste grane... i da li da pratim formu drveta samo u dve ravni ili da to bude krosnja u sve tri ravni?

pitanje br. 2.
       Kakva je procedura sa tkz. hranjenjem biljke, ja sam nesto cuo da se treba jedanput mesecno hraniti sa posebnom tecnoscu koja sadrzi neke dodatne hranjive materije. To sam, nisam siguran, procitao na nekom stranom sajtu. Takodje, na onom papiricu koji sam dobio uz njega pise da ga treba hraniti u prolece, da je tada vreme njegovog razvoja, pa sam sada u dilemi.

eto to su moje muke...  question

hvala vam unapred... :)