Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrija - kaskada  (Posjeta: 8723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #15 : 05-12-2009, 08:25:35 »
Čajkec moj...evo slučajno sam našao odličan primjer koji je vrloprimjenjiv i odličan za tvoje (...a i mnogadruga) drvo... Obrati pažnju na položaj grana i remifikaciju koja će ispuniti prostore između osnovnih grana  :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #16 : 05-12-2009, 19:24:03 »
Meni je isto bolje ovako nešto, nije mi ova ostrija materijal za kaskadu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #17 : 07-12-2009, 12:02:06 »
Meni je isto bolje ovako nešto, nije mi ova ostrija materijal za kaskadu.

Dakle svi znamo da bijelogorica nije najbolja za kaskade.. Ova ostrije nažalost nema drugu opciju što zbog položaja korijena, što zbog položaja glavnih grana. Jednostavno se stil sam po sebi nameće.


Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #18 : 07-12-2009, 12:20:57 »
Čajkec moj...evo slučajno sam našao odličan primjer koji je vrloprimjenjiv i odličan za tvoje (...a i mnogadruga) drvo... Obrati pažnju na položaj grana i remifikaciju koja će ispuniti prostore između osnovnih grana  :chinaman:

Možda na početku nisam dovoljno elaborirao (moj bed) ali nadam se da me imalo poznajete pa da znate da drvo koje je tam na slici ne bude tak na kraju završilo... sa isfriziranim oblačićima..
Nemojte se fokusirat na slikuu doslovno, gledajte korak dva unaprijed. Sav novi rast će ići u stilu slično kao i na Marijovoj skici (jeb... skica :great:)

Pogledajte položaj glavnih grana (označeno crveno)a sve ide prema dolje... Ovo plavo označeno kod mene još nepostoji to su grane koje treba izgradit...

Offline Marija

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #19 : 07-12-2009, 12:35:23 »
Nemojte se fokusirat na slikuu doslovno, gledajte korak dva unaprijed. Sav novi rast će ići u stilu slično kao i na Marijovoj skici (jeb... skica :great:)

... ajde dobro onda  :hihihi: :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #20 : 07-12-2009, 14:00:36 »
Nemojte se fokusirat na slikuu doslovno, gledajte korak dva unaprijed. Sav novi rast će ići u stilu slično kao i na Marijovoj skici (jeb... skica :great:)

... ajde dobro onda  :hihihi: :lol:

Odi vrit!!! :hihihi: :lol:

Offline Marija

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #21 : 07-12-2009, 14:16:35 »
Odi vrit!!! :hihihi: :lol:

Je, je, počela mi je vrit kava, baš ti hvala  :idiot: :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai