Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010  (Posjeta: 40528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #45 : 25-01-2010, 14:12:09 »
...Svakodnevno dobivam mejlove gdje se ljudi zabezeknuto čude kolektiranim čudima iz Hrvatske. ..., pokazujući ono što imam i za što sam potpuno siguran je je visoke vrijednosti, nastojim senzibilizirati bonsaistički svijet na nas. Na Hrvatsku. ...
.... prava Bandićevska izjava  :happy2: :happy2: :happy2:

 :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #46 : 25-01-2010, 14:22:14 »
...Svakodnevno dobivam mejlove gdje se ljudi zabezeknuto čude kolektiranim čudima iz Hrvatske. ..., pokazujući ono što imam i za što sam potpuno siguran je je visoke vrijednosti, nastojim senzibilizirati bonsaistički svijet na nas. Na Hrvatsku. ...
.... prava Bandićevska izjava  :happy2: :happy2: :happy2:

 :hihihi:


... ja više ništ nesmijem reći.... :quiet: budem dobil po tamburi  :tuca:

...ali svaka ti je na mjestu Marija draga  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #47 : 25-01-2010, 14:32:07 »
...evo koje bonsaie, sa ove izložbe, bi volio imati u mom vrtu....barem sada u ovom trenu, možda ću imati i bolje, ako budem znao  :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #48 : 25-01-2010, 15:02:39 »
Sve od reda mrak drva.
A što se tiče onoga razgovora od maloprije...ma nemojte misliti da ja tako mislim!!! Ljudi mahom reagiraju vrlo pozitivno. Čini mi se da je njima to što gledaju bolje nego meni  :dunno: 
Pa valjda onda to što mi nalazimo ovdje vrijedi. Ili barem, tamo kod njih toga nema. A što drugo zaključiti?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #49 : 25-01-2010, 15:32:50 »
A što se tiče onoga razgovora od maloprije...ma nemojte misliti da ja tako mislim!!! Ljudi mahom reagiraju vrlo pozitivno. Čini mi se da je njima to što gledaju bolje nego meni  :dunno: 
Pa valjda onda to što mi nalazimo ovdje vrijedi. Ili barem, tamo kod njih toga nema. A što drugo zaključiti?

...naj se sekirat, pa svima je jasno da ne izmišljaš jer se i meni, a predpostavljam i nekim drugima koji su ovoliko, kao mi javno izašli, javljaju ljudi sa impresijama i viđenjima onoga što radimo. Blogovi i aktivnosti na stranjskim forumima to nadopunjavaju svakog dana... jednako kao i tebi (ne baš svaki dan  :idiot: ) , javljaju se ljudi i žele posjetiti moj vrt. Mene to veseli, jer ću i ja posjetiti njih i razmjenit ćemo iskustva, to je bit bonsaia... druženje i uživanje u drvima...
Koliko god rekli da je ova izložba na nižem nivou... toliko opet svi možemo steći nova iskustva i inspiraciju sa fotografija koje gledamo...

Offline Andrija Zokić

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #50 : 25-01-2010, 15:40:54 »
Uostalom, Pall mi je rekao da mi imamo najbolji sirovi materijal u Europi što se bjelogorice tiče. I rekao mi je također da je Andrijina i Marijina zbirka bjelogorice možda najjača zbirka bjelogorice u nastajanju u Europi. Pa sad mi želite reći da frajer laže ili ne zna što govori. Možda nema iskustva jer nije vidio puno???

To su teške riječi i nisam do sada primijetio da ih on koristi bez pokrića. Ja bi samo da nam bonsai svima nastavi biti gušt kao do sada pa će i rezultati doći prirodno sami.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #51 : 25-01-2010, 16:07:20 »
Uostalom, Pall mi je rekao da mi imamo najbolji sirovi materijal u Europi što se bjelogorice tiče. I rekao mi je također da je Andrijina i Marijina zbirka bjelogorice možda najjača zbirka bjelogorice u nastajanju u Europi. Pa sad mi želite reći da frajer laže ili ne zna što govori. Možda nema iskustva jer nije vidio puno???

To su teške riječi i nisam do sada primijetio da ih on koristi bez pokrića. Ja bi samo da nam bonsai svima nastavi biti gušt kao do sada pa će i rezultati doći prirodno sami.

Gušt prije svega, uz laganu dozu težnje ka višoj kvaliteti. Nema mjesta skromnosti, kao ni pretjerivanju... činjenice kroz praksu, govore više od teoretiziranja! Pall ima i te kakvo pokriće za takve izjave i ponosan je na sve nas kao i mi na njega i ono što od njega dobijemo, a utemeljeno je na dugogodišnjem iskustvu. ....mašalah  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #52 : 25-01-2010, 16:26:25 »
Sve od reda mrak drva.
A što se tiče onoga razgovora od maloprije...ma nemojte misliti da ja tako mislim!!! Ljudi mahom reagiraju vrlo pozitivno. Čini mi se da je njima to što gledaju bolje nego meni  :dunno:  
Pa valjda onda to što mi nalazimo ovdje vrijedi. Ili barem, tamo kod njih toga nema. A što drugo zaključiti?

Znam za pozitivne reakcije iz prve ruke, i vjerujem da se i vama događa slično, nitko to ne spori.
Ja sam samo htjela reći, da će naša scena biti u punoj snazi kada to sve bude potrpano u bonsai posude, oblikovano i spremno za izložbe, kako nacionalne tako i internacionalne. Mislim da će se tada s pokrićem moći reći da su hrvati dobri bonsaisti ... a valjda jesmo.

Bilo bi super i na domaćem terenu u sklopu konvencije imati jaku izložbu domaćih stabala + gosti. Ono, zaista kvaliteta bez naive.  :mdr: Eto vrijeme je da se počnemo spremati, za 2019.  :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #53 : 25-01-2010, 16:32:35 »
...Eto vrijeme je da se počnemo spremati, za 2019.  :whistle:

...ono kaj je prošlo kvalifikaciju za izložbu na NT, ja ću imati za 2-3g. još i bolje... no stvarno nije stvar u tome!!!
Ako ti i A imate vaše viđenje i stav... ja ga poštujem  :chinaman:
No jednako tako i Ž ekipa ima svoj stav i viđenje i razvoj, ne tražimo poštovanje, niti hvalospjeve, mi furamo svoj film, za dobrobit svih nas  :hippy:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #54 : 25-01-2010, 17:14:47 »
Fotka iz dobrog kuta... BRAVO Papa Pall  :chinaman:

Offline Luc de Fuc

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #55 : 26-01-2010, 09:49:26 »
po meni treba šutit, skupljat i radit na drveću...
ne se umišljat i trčat pred rudo u bilo kojem pogledu...
neee previše ''taalasat'' okolo sa time kak imamo suuper lookacije, yamadorija koo pljeve, naajbolje položaje i sirovi materijal u Evropi ili svemiru... jer po meni je to opasno...bude postao turizam, rekli mi nekome gdje su pozicije ili ne...
pa nisu ljudi glupi...imaju i oni Google Earth, i GPSe, i aute i svoje čajkomlate, i sve skupa...a prevelikim hvaljenjem če ih se preveć zaintrigirat, a kad kap prelije čašu bu kasno...
ne bih baš volio sretat nekakve talijančeke, englezčeke ili bilo koga da mi tumara po našim brdima i čupa drveće...ko što neću niti ja pri njima, ''v njihovom dvorištu''...

držmo se mi sebe, nalazimo se, pričajmo i učimo zajedno...
ja opće ne razmišljam na način da ćemo ''mi'' nekaj napravit ''kad bumo spremni za ovo ili ono'', ''kad bu nam materijal dost dobar za sim ili tam'', 'ko bu kaj rekel'' itd etc...
a ovaj daleki svijet mene previše ne dira...
najljepše mi je kad se nađem sa nekim normalnim i popričam o nekom drvetu uživo, o nekoj grani, korijenu ili mahovini...bez reflektora, ceduljica, nagrada, kategorija...
i kaj mi vrijedi gubit vrijeme surfajući okolo i buljeći u tuđa drveća, raznorazne izložbe i sl., kad mogu bit u vrtu ili radioni i nešto sam stvarat...pa makar to biila lowest of the lowest kategorija kvalitete ili čega već...
hoću reći, više volim pratit svoj filing i guštat, nego čijagod pravila, ukuse, nagrade ili kajgod...to me ne tangira preveć...

malo sam skrenuo sa teme...ali i drugi su...pardonček... :hi:

kaj se tiče ovog drveća, moji favoriti su oni Don-ovi...Savinni mi je zaakon, No1!!, a sviđa mi se i ona breza, makar je malo previsoka...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #56 : 26-01-2010, 10:17:45 »
po meni treba šutit, skupljat i radit na drveću...

To je siguran put ka uspjehu  :idiot:
Sakupljati znanja što ga drugi nesebično daju na internetu, pogotovo naš dragi Papa Pall ...HVALA mu na tome!!! .....i šutjeti u kutku svog vrta, da netko slučajno ne otkrije tvoje tajne... ma daj.... moram bit pristojan pa je to seve što ću reći  :hippy:

Offline Luc de Fuc

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #57 : 26-01-2010, 10:26:34 »
ne ne...zgleda da si me krivo shvatil...
''šutiti u kutku vrta da neko slučajno ne skuži tvoje tajne''?!?! kaj ti pak to znači? to je banana tootalna!
znanje ti niš ne vrijedi ak ga ne djeliš...odeš u grob sa njim i nisi niš napravil...to je moje mišljenje...
 krivo si ti mene shvatil...valjda nebuju i drugi tak...


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #58 : 26-01-2010, 10:31:40 »
...i kaj mi vrijedi gubit vrijeme surfajući okolo i buljeći u tuđa drveća, raznorazne izložbe i sl., kad mogu bit u vrtu ili radioni i nešto sam stvarat...pa makar to biila lowest of the lowest kategorija kvalitete ili čega već...
hoću reći, više volim pratit svoj filing i guštat, nego čijagod pravila, ukuse, nagrade ili kajgod...to me ne tangira preveć...

Od kud bi ti doznao za celbet posude da ih nismo opsežno i temeljito prezentirali na forumu? Od kud bi doznao za Čajkomlat i razna pomagala? Koga bi pitao za savjete da nema ljudi dobre volje? Iz čega si učio u školi? Sve to je netko napisao i svoje znanje i iskustva podijelio s tobom!!! Pisati i prezentirati rad je jedno, a biti sposoban pronaći dobru yamadori lokaciju je skup svega. Onaj koji to zna, bez moje ili ičije druge pomoći to pronaći, svaka mu čast, od kud god on bio.

ne ne...zgleda da si me krivo shvatil...
''šutiti u kutku vrta da neko slučajno ne skuži tvoje tajne''?!?! kaj ti pak to znači? to je banana tootalna!
znanje ti niš ne vrijedi ak ga ne djeliš...odeš u grob sa njim i nisi niš napravil...to je moje mišljenje...
 krivo si ti mene shvatil...valjda nebuju i drugi tak...

Oguli onda bananu i budi shvaćen!
Ako krivo razumijem kaj pišeš, Oprosti! ...u suprotnom mi djeluješ sebično!  :chinaman:

Offline Luc de Fuc

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #59 : 26-01-2010, 11:16:08 »
uu la laa...

ne da izgleda, nego si me stvaarno krivo shvatio...

i ružno okarakterizirao...

popričat ćemo o ovome uživo, jer ovdje dobiva jako krivi dojam...