Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010  (Posjeta: 40530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #60 : 26-01-2010, 11:22:18 »
popričat ćemo o ovome uživo, jer ovdje dobiva jako krivi dojam...

Možda najbolje... i uvijek na forumima sve ode u krivo  :takoTreba:

Offline DonQuijote

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #61 : 26-01-2010, 12:02:05 »
popričat ćemo o ovome uživo, jer ovdje dobiva jako krivi dojam...

Možda najbolje... i uvijek na forumima sve ode u krivo  :takoTreba:

Jedino moja drva idu ravno, ma koliko se trudio bemmu :dunno:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #62 : 26-01-2010, 12:03:05 »
Kad ste već u spiki o krivom shvaćanju....evo mogu li se i ja pridružiti...i mene ste svi krivo shvatili ili bar iščitali u svezi bilo kakvog mog pretjerivanja u samozadovoljstvu. Upravo suprotno, znam što nemam ili što nemamo...ali svakako znam i realan sam što imamo. Inače, struka mi je biti realan i pokušati imati realistične procjene. Mislim da nije dobro precijeniti sebe, jednako kao i omalovažiti se. Samouvjerenost je dobra, poželjna, čak bi rekao i nužna za bilo kakav uspijeh..kako na osobnom tako i na profesionalnom planu.
Želio sam samo reći..moramo biti svjesni što imamo i koliko to vrijedi. A sve informacije govore tome u prilog.  

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #63 : 26-01-2010, 12:10:28 »
popričat ćemo o ovome uživo, jer ovdje dobiva jako krivi dojam...

Možda najbolje... i uvijek na forumima sve ode u krivo  :takoTreba:

Jedino moja drva idu ravno, ma koliko se trudio bemmu :dunno:

...stavi ih na forum... iznenadit će te kolko mogu otić u krivo  :histerical:

Offline gal

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #64 : 26-01-2010, 12:34:44 »
... izgleda da prošli tjedan, statistički, ipak nije bio najdepresivniji!  :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #65 : 26-01-2010, 13:02:42 »
... izgleda da prošli tjedan, statistički, ipak nije bio najdepresivniji!  :hihihi:

...ma jok... dobar lov je bio prošli tjedan... a ovaj prijeti neki snijeg... depra zagarantirana  :ludilo:

Offline Andrija Zokić

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #66 : 26-01-2010, 14:07:31 »
Luc, mislim da sam te dobro shvatio. Treba govoriti, ali ima o čemu se govori i ima o čemu se šuti. Neka djelo govori više.
Ovo nitko ne treba shvatiti osobno.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #67 : 26-01-2010, 14:22:27 »
po meni treba šutit, skupljat i radit na drveću...
ne se umišljat i trčat pred rudo u bilo kojem pogledu...
neee previše ''taalasat'' okolo sa time kak imamo suuper lookacije, yamadorija koo pljeve, naajbolje položaje i sirovi materijal u Evropi ili svemiru... jer po meni je to opasno...bude postao turizam, rekli mi nekome gdje su pozicije ili ne...
pa nisu ljudi glupi...imaju i oni Google Earth, i GPSe, i aute i svoje čajkomlate, i sve skupa...a prevelikim hvaljenjem če ih se preveć zaintrigirat, a kad kap prelije čašu bu kasno...
ne bih baš volio sretat nekakve talijančeke, englezčeke ili bilo koga da mi tumara po našim brdima i čupa drveće...ko što neću niti ja pri njima, ''v njihovom dvorištu''...

Potpuno te kužim i slažem se s tobom. Treba na neki način (ne bukvalan, naravno) šutit i radit! Andrija i ja smo bili prije u nekoj fazi pokazivanja svega po forumima i tada smo guštali u tome. Sve ima svoje vrijeme. Lani je nekako spontano došlo i nismo pokazivali sve što smo izvadili, tek par komada, a što radimo na stablima uopće ne pokazujemo. Naravno da su to neki ovdje krivo skontali, kao što si i ti sad krivo shvaćen. Ali ne možemo ići protiv sebe. Mi želimo raditi samo ono u čemu uživamo i što nam je gušt. A neka i drugi to rade.

Pomalo su mi počeli ići na živce ljudi (koje NE POZANJEMO)  koji su mi se javljali i sami pozivali da bi došli u HR vadit s nama stabla, na mail i pp-ove. Ovo što Luka kaže je realna opasnost, o kojoj sam i ja već ranije govorila. Ovo ljeto su uhapšeni turisti koji su na Velebitu vadili borove - bilo u novinama....

Nema ništa loše u tome raditi predano u tišini i biti skroman. To svakako nije sebično!
Isto tako ne znači da se išta sakriva iti taji, na koncu tko je bio u našem vrtu u to se uvjerio.

Najljepše mi je kad se nađem sa nekim normalnim i popričam o nekom drvetu uživo, o nekoj grani, korijenu ili mahovini...bez reflektora, ceduljica, nagrada, kategorija...

Definitivno nikakve forumi ne mogu zamijeniti priču uživo ispod odrine u hladu .... a nikakve slike na forumu ne mogu zamijenjiti doživljaj stabla kada prošećeš uokolo njega!

Mario je malo zabrazdio  i govori o nekoj potpunoj izolaciji od svega i svakoga. Pa naravno da je to sranje, nije mi jasno kako si to uopće mogao pomisliti. Forum ima i svoje pozitivne strane svih nas povezuje. Puno dobrih stvari se odigralo i riješilo tu zajednički. Vjerujem da će uvijek biti mjesto povezivanja.  Iz foruma su se rodile  godišnje konvencije na kojima zajedno učimo kao i družino se, upoznajemo se....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #68 : 26-01-2010, 14:47:48 »
Mario je malo zabrazdio  i govori o nekoj potpunoj izolaciji od svega i svakoga. Pa naravno da je to sranje, nije mi jasno kako si to uopće mogao pomisliti. Forum ima i svoje pozitivne strane svih nas povezuje. Puno dobrih stvari se odigralo i riješilo tu zajednički. Vjerujem da će uvijek biti mjesto povezivanja.  Iz foruma su se rodile  godišnje konvencije na kojima zajedno učimo kao i družino se, upoznajemo se....

Kakav sam takav sam... svoj sam i dobro mi je  :idiot:
Volim se družiti sa svima vama i dalje ću to ćiniti... svatko nekad ne bude shvaćen ili samo netko nešto krivo shvati... to je valjda normalno  :hippy: Svatko nek radi ono što voli i nek prića što misli... što smo otvoreniji i direktniji, bit će nam svima bolje ili gore ako netko zlorabi prijateljstvo... :love:

Offline Andrija Zokić

andbonsai.com ~ andbonsai studio


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #71 : 27-01-2010, 09:30:56 »
Po stranjskim forumima, počelo se pitati, zašto je na NT bio toliko velik broj izložbenih primjeraka porijeklom iz Japana, kad EU ima vlastiti potencijal i odlične gotove bonsaie. Imam neki osjećaj, da će ovo i ovakva pitanja uskoro početi utjecati na EU organizatore izložbi i natjecanja.
Ja bi imao i neka dodatna pitanja i moje zaključke... no o tome se ne isplati raspravljati javno  :turpija:
...to je ipak samo moje mišljenje  :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #72 : 27-01-2010, 10:00:44 »
Ugrubo EU-37:JP-49
Tri pobjednička drva su naravno iz Japana.
...pa sad tko i što vodi glavnu rijeć u EU... i koliko je to EU revolucionarna ... pitati se ili ne...  :quiet:

Offline DonQuijote

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #73 : 27-01-2010, 10:13:54 »
Ugrubo EU-37:JP-49

Koji sam ja biser :lauhhing: Totalna blokada, pomislio sam da su to šifre pobjedničkih drva i idem ih velevažno tražiti tamo.
I listam, listam fuck, niti jedno nema oznaku EU-37, ovaj Mario je prolupao :gigle:
Gdje su pobjednička drva?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #74 : 27-01-2010, 10:16:05 »
Ugrubo EU-37:JP-49

Koji sam ja biser :lauhhing: Totalna blokada, pomislio sam da su to šifre pobjedničkih drva i idem ih velevažno tražiti tamo.
I listam, listam fuck, niti jedno nema oznaku EU-37, ovaj Mario je prolupao :gigle:
Gdje su pobjednička drva?

Ovaj i nekoliko postova ispred   :tuptup: