Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010  (Posjeta: 40756 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #90 : 27-01-2010, 21:39:58 »
...dok netko ne vikne da je car gol.

Meni su rekli da je sve što vidimo oko nas, jedna velika iluzija... kak god bilo, volim pojest pojest dobar grah s buncekom, bio on lucidan ili iluzoran  :verycool:

 :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:  :histerical:

dakle, ovo je bilo briljantno. urnebes  :idiot:  :idiot:  :idiot:  :idiot:

Ovo me zaista jako podsjeća na:
klikni na link ispod videa
YouTube - Broadcast Yourself.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #91 : 27-01-2010, 22:43:13 »
To otvara jako široko polje za raspravu, jer koliko uopće vrijedi bonsai, koliko vrijedi slika, skulptura? Onoliko koliko je netko spreman platiti, to su umjetne vrijednosti, nametnute od trgovaca i mešetara. Bonsai je za nekoga - jooj baš je to zgodno- a za nekoga smisao života....

Sve si rekao i to je tak...dal na žalost ili na potrebe ili na nekaj treće... može biti za raspravu, jednako kao i cijena mrkve na tržnici...trgovci i mešetari, koji manipuliraju plodnošću tla, utjecajem Sunca i vode i drugim potrebnim, uz trud poljoprivrednika.... Nepravda vlada, a mi živimo, za ono što volimo  :hippy:

Nema tu nikakve nepravde niti su cijene djela koja Don spominje sulude. Sve je OK dok postoje ljudi koji imaju para i to mogu platiti. Zakon ponude i potražnje. Imaš sat od par stotina kuna koje kupuju ljudi kao mi ovdje, a imaš satove koji koštaju po milijun dolara i opet ih netko kupuje. Proizvedeni su jer ih ima tko kupovati jer ima potražnje. Mene to ne smeta. Možda je pretjerano mi je s mog levela svijesti (a ne siromaštva) .... ali nema ništa protiv toga. Nikada taj balon od sapunice neće puknuti, kao što nikada neće nestati ljudi koji imaju novaca  :dunno:

npr. Mauro ispaljuje sulude cifre novaca na japanske bonsaije jer želi biti majstor, ima para i želi pobjeđivati. Ko mu zamjera. Neka čovjek uživa i neka japanci pošteno zarađuju.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #92 : 28-01-2010, 07:43:50 »
To otvara jako široko polje za raspravu, jer koliko uopće vrijedi bonsai, koliko vrijedi slika, skulptura? Onoliko koliko je netko spreman platiti, to su umjetne vrijednosti, nametnute od trgovaca i mešetara. Bonsai je za nekoga - jooj baš je to zgodno- a za nekoga smisao života....

Sve si rekao i to je tak...dal na žalost ili na potrebe ili na nekaj treće... može biti za raspravu, jednako kao i cijena mrkve na tržnici...trgovci i mešetari, koji manipuliraju plodnošću tla, utjecajem Sunca i vode i drugim potrebnim, uz trud poljoprivrednika.... Nepravda vlada, a mi živimo, za ono što volimo  :hippy:

Nema tu nikakve nepravde niti su cijene djela koja Don spominje sulude. Sve je OK dok postoje ljudi koji imaju para i to mogu platiti. Zakon ponude i potražnje. Imaš sat od par stotina kuna koje kupuju ljudi kao mi ovdje, a imaš satove koji koštaju po milijun dolara i opet ih netko kupuje. Proizvedeni su jer ih ima tko kupovati jer ima potražnje. Mene to ne smeta. Možda je pretjerano mi je s mog levela svijesti (a ne siromaštva) .... ali nema ništa protiv toga. Nikada taj balon od sapunice neće puknuti, kao što nikada neće nestati ljudi koji imaju novaca  :dunno:

npr. Mauro ispaljuje sulude cifre novaca na japanske bonsaije jer želi biti majstor, ima para i želi pobjeđivati. Ko mu zamjera. Neka čovjek uživa i neka japanci pošteno zarađuju.


Sviđa mi se Marijin tekst. Sasvim razumno!  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Noelanders Trophy XI 23 - 24 jan 2010
« Odgovori #93 : 28-01-2010, 07:56:55 »
Sviđa mi se Marijin tekst. Sasvim razumno!  :chinaman:

...i meni ...  :chinaman: