Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: NOVI YAMADORI  (Posjeta: 85136 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #165 : 21-08-2011, 20:18:09 »
Potreban je neki stručnjak za savijanje debelih grana  :yes:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #166 : 21-08-2011, 21:34:47 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Joyca

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #167 : 22-08-2011, 11:02:54 »
Inspiriran Sandevim bršljanom  :smile: krenem i ja po nešto takvo.Ovaj mi je jako zanimljiv,a vi recite,jel se isplati ovo vadit?

Malo premasivan u gornjem djelu (tu mi je i najzanimljiviji,posebno spirala desno) + nebari u kontra stranu od nagnuća + kamen u centru spirale koji neznam kako izvadit  = Jako nestabilan za bonsai(moje mišljenje)   Vaše?
Puno je masivniji nego šta na slici izgleda.  Visina,malo više od 50cm

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #168 : 22-08-2011, 11:19:00 »
Na fotografiji izgleda kao upotrebljiv materijal.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #169 : 22-08-2011, 12:45:49 »
Vadi svakako. Izgleda vrlo dobro.

Offline Marija

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #170 : 22-08-2011, 13:35:08 »
 :lab:

 :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #171 : 23-08-2011, 12:18:12 »

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #172 : 23-08-2011, 14:08:50 »
Ja sam onaj bor stavio više zbog inspiracije za krivljenje debla. Ova gore smreka je sličnija tvojoj kao materijal. Inače, koliko znam smreke je potrebno dugo oblikovati da počnu dobijat konačnu formu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #173 : 23-08-2011, 14:29:34 »
Ja sam onaj bor stavio više zbog inspiracije za krivljenje debla. Ova gore smreka je sličnija tvojoj kao materijal. Inače, koliko znam smreke je potrebno dugo oblikovati da počnu dobijat konačnu formu.
Ponekad ću morat nešto bolje pročitat a ne samo navalit na slike  :ashamed:  :ashamed:
A i sa linka koji si postao totalno sam zanemario 2. sliku a ona je jako bitna u cijeloj priči .

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #174 : 26-02-2012, 19:20:21 »
Da ne otvaram novu temu , ai da bude više toga na jednom mjestu (iako je već 2012. )
Uglavnom otvorio sam danas ovu sezonu vađenja sa Stefanom i Štefekom.
Izvadio sam Crni trn i Ericu.
Ima li tko iskustva sa Ericom (bilo kakva) jer ja nemam nikakva ?
Erica je skroz probno drvo da vidim kako će se ponašat.  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #175 : 26-02-2012, 19:26:50 »
Ima li tko iskustva sa Ericom
Ja imam, ali sam đentlmen pa ne bih u detalje,  to je bilo  1982. Erica je bila prekrasna i sama na plaži. S roditeljima je došla na ljetovanje

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #176 : 26-02-2012, 19:36:03 »
Ima li tko iskustva sa Ericom
Ja imam, ali sam đentlmen pa ne bih u detalje,  to je bilo  1982. Erica je bila prekrasna i sama na plaži. S roditeljima je došla na ljetovanje
Nikad se to po tebi nebi reklo , ali "tiha voda brege dere" bi rekli naši stari.

Offline Marija

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #177 : 26-02-2012, 19:36:38 »
Da ne otvaram novu temu , ai da bude više toga na jednom mjestu (iako je već 2012. )
Preimenovala sam temu  :smile:

Ima li tko iskustva sa Ericom (bilo kakva) jer ja nemam nikakva ?

I mi smo našli par erica ove godine, ali nismo vadili jer nismo znali kako se ponaša. Tako da smo ih ostavili za dogodine  :zbunjen:
A. Gesualdi ima neke erice, tako da sam s njim pričala, koliko se moglo pričat budući da on ne zna engleski a ja ne znam talijanski ...
Glavno pitanje je bilo da li joj treba ostavljati krošnju pri vađenju ili se može drastično srezati. On kaže da se može srezati. To sam kasnije našla i na internetu na nekom vrtlarskom forumu, uglavnom samo vrsta Erica arborea se može srezati da grana ostane bez lišća i bacit će povratne pupove, a ostale vrste erica ne!
Mi nismo vadili probni primjerak, nego smo orezali primjerak u prirodi i tamo ga ostavili.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #178 : 26-02-2012, 19:40:13 »
Ima li tko iskustva sa Ericom (bilo kakva) jer ja nemam nikakva ?

I mi smo našli par erica ove godine, ali nismo vadili jer nismo znali kako se ponaša. Tako da smo ih ostavili za dogodine  :zbunjen:
A. Gesualdi ima neke erice, tako da sam s njim pričala, koliko se moglo pričat budući da on ne zna engleski a ja ne znam talijanski ...
Glavno pitanje je bilo da li joj treba ostavljati krošnju pri vađenju ili se može drastično srezati. On kaže da se može srezati. To sam kasnije našla i na internetu na nekom vrtlarskom forumu, uglavnom samo vrsta Erica arborea se može srezati da grana ostane bez lišća i bacit će povratne pupove, a ostale vrste erica ne!
Mi nismo vadili probni primjerak, nego smo orezali primjerak u prirodi i tamo ga ostavili.  :mdr:

U prirodi sam vidio da baca na popilanim i slomljenim granama , a kako će bit doma ... vidjet ću .  :idiot:

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #179 : 29-02-2012, 22:25:14 »
Erica arborea mi se čini kao odlična vrsta za bonsai. Bolja od ružmarina npr.
Šteta da se ova tvoja tako visoko razgranjava i da je treba poprilično unazad srezati, možda čak kao na virtualu jer ta 3 debla djeluju poprilično neusklađeno.
andbonsai.com ~ andbonsai studio