Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: DALI JE MOGUCE--LADONJA  (Posjeta: 9895 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vecoo

DALI JE MOGUCE--LADONJA
« : 11-04-2007, 01:29:09 »
Pozdrav svima  8) poceo bih se baviti ovim hobijem pa molim za pomoc. Pored kuce na jednom zidu mi raste ladonja vec 10-tak godina,zakržljala je i nije pretjerano lijepa :dunno: . U Puli gdje zivim rastu na korzu gdje su im odrezali cijelu krosnju i sada nakon dvije tri godine su prekrasne. Dali je moguce da kad bih je izvadio iz zida i odrezao je na odredenu-zeljenu visinu dobio krosnju kao na velikom stablu ili kako je moguce isfurati nesto od nje????? Tko nezna ladonja izgleda ovako.

Offline Zlatko

Odg: DALI JE MOGUCE--LADONJA
« Odgovori #1 : 11-04-2007, 07:04:15 »
Na žalost, sliku nije moguće povečati, a za bilo kakav suvisli odgovor trebalo bi znati pravi ( latinski ) naziv biljke.

Ovako odgovoriti mogu samo oni koji osobno znaju koje drvo raste na korzu u Puli. :dunno:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Andrija Zokić

Odg: DALI JE MOGUCE--LADONJA
« Odgovori #2 : 11-04-2007, 09:06:26 »
LADONJA - Košćela - Celtis australis
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Zlatko

Odg: DALI JE MOGUCE--LADONJA
« Odgovori #3 : 11-04-2007, 10:59:59 »
LADONJA - Košćela - Celtis australis

Od Celtisa je sigurno moguće napraviti bonsai.

Za saznanje o tome, kako i kada izvaditi potencijalno drvo, te kako podnosi snažno obrezivanje trebalo bi proći dio foruma, ali i stranice koje se odnose upravo na Celtis.

Među svojim biljkama nemam Celtis, tako da ne mogu govoriti o osobnim iskustvima. :frown:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Marija

Odg: DALI JE MOGUCE--LADONJA
« Odgovori #4 : 12-04-2007, 17:04:30 »
Lako se prima - pri vađenju iz prirode. Odlično se zgušnjava krrošnja orezivanjem, obilno baca izboje :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai