Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)  (Posjeta: 27177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #15 : 19-02-2010, 18:10:59 »
...traka ima premalu dužinu koju može namotati na svoju špulu!
Zato kad nagneš drvo u nastalu šupljinu ubaciš recimo kamen da se drvo nebi vratilo na svoje mjesto , popustiš traku , pa ponovo španaš i tako dok ti treba. Ja samo znam da mi za moja najveća drva nije trebalo više od 30 min da ih izvučem van.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #16 : 19-02-2010, 18:25:31 »
...traka ima premalu dužinu koju može namotati na svoju špulu!
Zato kad nagneš drvo u nastalu šupljinu ubaciš recimo kamen da se drvo nebi vratilo na svoje mjesto , popustiš traku , pa ponovo španaš i tako dok ti treba. Ja samo znam da mi za moja najveća drva nije trebalo više od 30 min da ih izvučem van.

OK
tehnike su da ih ljudi prilagode sebi  ;)

Offline Marija

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #17 : 19-02-2010, 19:38:37 »
...traka ima premalu dužinu koju može namotati na svoju špulu!

da, da, imože se samo 3-4 puta namotati i gotovo, dok dizalica ima sajlu od 1.5m, dakle 75 cm hoda što je više nego dovoljno.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #18 : 19-02-2010, 21:02:08 »
A i sajla je dodatni volumen i komplikaža.Kvalitetniji planinarski konop od spektre koja se ne rasteže i možeš se vezat i za udaljenije stablo.

ne treba sajla od 20m, dosta je metar-dva sajle ... od stabla koje vadimo do kuke na dizalici beskonačna gurtna od 6m, od druge kuke do velikog stabla nekakva traka sa omčpm ili sa mehanizmom ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #19 : 20-02-2010, 08:51:40 »
ovu smo jeftinjaru svi mi koristili do sada http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1014.msg32799#msg32799
Imam dvojake osjećaje naspram ovoga što pišeš. I želim reći što mislim upravo zbog toga što smo mi nejednom raspravljali o tome (mi = Žovci).
Treba li kupiti nešto dobro...KVALITETNO...ili nešto što traje dva kopanja?! Dogodilo mi se više puta da sam, vodeći se svojom temeljnom bolesti "ja želim imati samo nešto kvalitetno..." kupio skupe stvari za kopanje, skupi alat, i da sam ga vrlo brzo strgao, uništio. Pile su mi znale trajati dva-tri kopanja. A kupovao bi Fiskars..ili Gardenu (koja usput budi rečeno ne valja ništa). Fiskars pili super ali, u uvjetima u kojima ga mi koristimo, ja te pile uništim za par vađenja. Na kraju sam postrao zavidan nekome...npr. Mariju, kada bi mi rekao da svoju pilu iz Peveca za 27 kuna ima već cijelu sezonu ili dvije i da se sada sprema kupiti drugu. Pazi Pevec 27 kuna i Fiskars 120-220 ovisno o dužini...a ja imam i dulju i kraću. Kratka je pukla gotovo odmah, a dulja nije pukla ali je tupa ko tup.  :dunno:
Dakle, dilema je slijedeća...kupiti "fini" alat i koristiti ga u "nefinim" uvjetima ili kupiti jeftiniji alat i kupovati redovito novi. Ova poteznu dizalicu smo svi mi kupili u Metrou i koštala je 100 kuna. Ja mislim da je ona fantastična. Košta 100 kuna, već sam izvadio s njom 10tak drva, i izvadit ću još barem 20. To znači da za toliku pomoć koju imam od nje trošim 3 - 5 kuna po vađenju. Meni sasvim dobar deal. I onda, kad se strga baciš ju u smeće i odeš po drugu.
Mislim, da se ne bi dogodilo da dam na primjer 700kn ili više za neku bolju dizalicu koju ću također potrgati za nekoliko vađenja. Jer, ajmo biti realni, mi abjuzamo alat do krajnjih granica. Pile grebu po kamenju, krampovi i poluge se prenatežu i dizalice se napinju više nego što je propisano. Sigurno. Taj alat nije napravljen za to za što ga mi koristimo. A sjećate se što je rekao gospon Henry Ford kad su ga pitali koji je automobil najboilji...reče on "Novi". Možda bi lako moglo ispasti da je najbolja dizalica nova dizalica, ili nova pila, ili nova kliješta...
Meni je ova jeftina dizalica mrak.
 :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #20 : 20-02-2010, 09:31:08 »
ovu smo jeftinjaru svi mi koristili do sada http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1014.msg32799#msg32799
Imam dvojake osjećaje naspram ovoga što pišeš. I želim reći što mislim upravo zbog toga što smo mi nejednom raspravljali o tome (mi = Žovci).
Treba li kupiti nešto dobro...KVALITETNO...ili nešto što traje dva kopanja?! Dogodilo mi se više puta da sam, vodeći se svojom temeljnom bolesti "ja želim imati samo nešto kvalitetno..." kupio skupe stvari za kopanje, skupi alat, i da sam ga vrlo brzo strgao, uništio. Pile su mi znale trajati dva-tri kopanja. A kupovao bi Fiskars..ili Gardenu (koja usput budi rečeno ne valja ništa). Fiskars pili super ali, u uvjetima u kojima ga mi koristimo, ja te pile uništim za par vađenja. Na kraju sam postrao zavidan nekome...npr. Mariju, kada bi mi rekao da svoju pilu iz Peveca za 27 kuna ima već cijelu sezonu ili dvije i da se sada sprema kupiti drugu. Pazi Pevec 27 kuna i Fiskars 120-220 ovisno o dužini...a ja imam i dulju i kraću. Kratka je pukla gotovo odmah, a dulja nije pukla ali je tupa ko tup.  :dunno:
Dakle, dilema je slijedeća...kupiti "fini" alat i koristiti ga u "nefinim" uvjetima ili kupiti jeftiniji alat i kupovati redovito novi. Ova poteznu dizalicu smo svi mi kupili u Metrou i koštala je 100 kuna. Ja mislim da je ona fantastična. Košta 100 kuna, već sam izvadio s njom 10tak drva, i izvadit ću još barem 20. To znači da za toliku pomoć koju imam od nje trošim 3 - 5 kuna po vađenju. Meni sasvim dobar deal. I onda, kad se strga baciš ju u smeće i odeš po drugu.
Mislim, da se ne bi dogodilo da dam na primjer 700kn ili više za neku bolju dizalicu koju ću također potrgati za nekoliko vađenja. Jer, ajmo biti realni, mi abjuzamo alat do krajnjih granica. Pile grebu po kamenju, krampovi i poluge se prenatežu i dizalice se napinju više nego što je propisano. Sigurno. Taj alat nije napravljen za to za što ga mi koristimo. A sjećate se što je rekao gospon Henry Ford kad su ga pitali koji je automobil najboilji...reče on "Novi". Možda bi lako moglo ispasti da je najbolja dizalica nova dizalica, ili nova pila, ili nova kliješta...
Meni je ova jeftina dizalica mrak.
 :hihihi:

...lagani ispravak netočnog navoda, radi se o MBM-u gdi sam kupio pilu za 27kn. Jučer sam kupio još jednu istu takvu. Radi savršeno. Kupio sam i još jednu sklopivu za 37kn istog proizvođaća, tek radi testa.

Dragi moj Sebastijan, hvala ti na ovom tekstu koji si napisao jer se sa njime potpuno slažem!!! Po pitanju flašencuga i sveg ostalog alata za koj dajemo basnoslovne iznose.

Offline Andrija Zokić

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #21 : 20-02-2010, 09:57:53 »
Što se pile tiče tu se slažem i ja. Kupili smo skupu Felco koja će očito trajati kraće od nove 3 puta jeftinije od 80kn - koja još ima duži list i veće zupce i reže savršeno. Međutim pile poput Felca, Fiskarsa i Gardene su skupe samo zbog brenda i nešto bolje ručke. Mislim da je kod dizalica ipak nešto drugo u pitanju. Ovdje se radi o razlici u materijalu i mehanizmu a ne bih se začudio da ove bolje prođu i strože ateste. Ovdje ne igra izgled i marka nikakvu ulogu. Samim tim bolja dizalica znači i koliko toliko veću sigurnost što mi je također bitno.
Ne znam možda smo mi kupili neku sa greškom kada se iskrivila već pri prvom vađenju ili sam nešto gadno zeznuo u rukovanju, to isto dolazi u obzir.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #22 : 25-02-2011, 21:16:51 »
Ako koga zanima mi smo opremu uzimali u Remexa.
U ponudi je ovo na slikama što samo Andrija i ja stavljali.

Jako su ljubazni i profesionalni i odgovaraju na sva pitanja i putem maila.
Oprema dolazi dostavom.
Evo kontakata:

Ivica Kopjar  - ivica@remex.hr
Dario Bukal - dario@remex.hr

tel. ++ 385 (0)42 601 061
fax. ++385 (0)42 601 330
mob. ++385 (0)98/ 246 350

www.remex.hr

REMEX d.o.o.
HR-42220 Novi Marof
Remetinec 115b
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #23 : 27-02-2011, 17:10:12 »
Ja se moram složit s Andrijom. Pile i sl. stvari treba kupovat jeftino, je će se i skupe vrlo brzo istrošit. Flašencuk bi bilo dobro kupit kvalitetan. Jednostavno to je sklop koji mora biti pouzdan je ne želim da mi odjednom nekaj popusti i opizdi me po tintari. Ovaj kaj smo kupili u Metrou je cca 120 kn i odmah sam morao pritegnuti sve, dodati još po maticu na svaki šaraf, pa mi je kod jednog jačeg kopanja pukla poluga koja drže sajlu kad je napeta.... Da ne znam varit i sam popravljat, bacio bi ju i kupio drugu kvalitetniju, mislim to ću sigurno učinit kad ova rikne. Naravno da ne ću potrošit ogromne novce al ću probat kupit varijantu za cca 400 500 kn. Sad sam vidio jeftiniju varijantu od naše 80kn i mislim da imam ja ili netko tko voli "veća" drva ne bi dugo izdržala. Ako pak iskopaš godišnje po par drva ta ista je san snova.  Jednostavno sve na njoj je tanje i lakše se piga...

Offline Andrija Zokić

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #24 : 27-02-2011, 19:35:26 »
Prošlu i ovu sezonu mi smo koristili Račnu dizalicu i jako smo zadovoljni. Teža je od ove jeftine iz Metroa, ali je i snažnija i lakše je sa njom rukovati.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #25 : 27-02-2011, 23:34:01 »
kak misliš RAČNA DIZALICA? kaj nije to isto ko iz metroa? samo bolja... ima slika ili br. modela?

Offline Andrija Zokić

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #26 : 28-02-2011, 07:11:34 »
DIZALICA POVLAČNA RAČNA
Šifra - 01350
http://www.hobibonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=2273.0;attach=25081;image

Iako je deklarirna za 1.5T, dok radiš sa njom djeluje barem duplo snažnija od ove iz Metroa.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #27 : 28-02-2011, 10:06:00 »
DIZALICA POVLAČNA RAČNA
Šifra - 01350
http://www.hobibonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=2273.0;attach=25081;image

Iako je deklarirna za 1.5T, dok radiš sa njom djeluje barem duplo snažnija od ove iz Metroa.
...kolko je koštala, i koje su dimenzije/težine u odnosu na ovu iz Metroa?

Offline Marija

Odg: Povlačna dizalica za vađenje drva iz vrta :)
« Odgovori #28 : 28-02-2011, 10:35:59 »
Ne sjećam se cijene, zovite Remex pa pitajte. Teška jest.
Osim toga ovo je samo jedan od modela ... ima ih puno u ponudi pa svatko može odbrati što mu odgovara...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai