Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Krajolici  (Posjeta: 55838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #16 : 15-03-2008, 18:51:11 »
Danas smo bili sa Kelijem u brdo ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #17 : 26-03-2008, 17:45:01 »
Danas me Sivac vodio po idiličnom terenu na kojem Mladen i on traže yamadorije … :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #18 : 06-04-2008, 09:30:59 »
Ima malo Photoshopa (korekcija boje) priznajem  :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Krajolici
« Odgovori #19 : 09-04-2008, 21:06:40 »
Danas smo bili sa Kelijem u brdo ...

ovo žuto na Andrijinim slikama je Velebitska degenija koja je fulala planinu  :hihihi:
Evo je još jednom malo krupnije....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Krajolici
« Odgovori #20 : 10-04-2008, 08:05:12 »
Danas smo bili sa Kelijem u brdo ...

ovo žuto na Andrijinim slikama je Velebitska degenija koja je fulala planinu  :hihihi:
Evo je još jednom malo krupnije....

Fotka 'degenije' je odlična. Teško mi je ovako reći samo gledajući sliku, ali čini mi se da se radi o vrsti Fibigia triquetra. Naša endemična vrsta koja dolazi u tom dijelu HR. Možda je i neki Alyssum... Sve u svemu čak ni mi u našoj bazi nemamo tak dobre fotke. Jel to bilo na Kozjaku ili...??? U svakom slučaju biljka vrlo srodna Degeniji pa nije neobično da se na prvi pogled pogriješi. Sve ove tri vrste degenija, fibigija i alyssum spadaju u istu porodicu krstašica ili brassicaceae.

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #21 : 10-04-2008, 08:30:13 »
Fotka 'degenije' je odlična. Teško mi je ovako reći samo gledajući sliku, ali čini mi se da se radi o vrsti Fibigia triquetra. Naša endemična vrsta koja dolazi u tom dijelu HR. Možda je i neki Alyssum...

Evo fotografija iz blizine pa možda ti sada bude lakše. Nisam imao pojma da je degenija. Samo sam vidio cvijet koji se svijetlio u krajoliku. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Krajolici
« Odgovori #22 : 10-04-2008, 12:28:19 »
Fotka 'degenije' je odlična. Teško mi je ovako reći samo gledajući sliku, ali čini mi se da se radi o vrsti Fibigia triquetra. Naša endemična vrsta koja dolazi u tom dijelu HR. Možda je i neki Alyssum...

Evo fotografija iz blizine pa možda ti sada bude lakše. Nisam imao pojma da je degenija. Samo sam vidio cvijet koji se svijetlio u krajoliku. :smile:

Misliš nisi imao pojma da nije degenija  :hihihi:
Treba mi listići i kako izgledaju plodovi. Samo po cvjetićima je jako jako teško razlikovati. Ali fotke su odlične i naišli ste sigurno na jednu jako rijetku biljku. Vjerujem da niste ni znali da fotkate nekaj 'junik'

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #23 : 10-04-2008, 14:59:23 »
Misliš nisi imao pojma da nije degenija  :hihihi:

E... :blush:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Krajolici
« Odgovori #24 : 10-04-2008, 20:03:07 »
Sve u svemu čak ni mi u našoj bazi nemamo tak dobre fotke. Jel to bilo na Kozjaku ili...???

Dakle, krenuli smo vadit zeleniku (baš zanimljivo na istom mjestu raste degenija i zelenika) kad najednom andrija nestane .... zovemo ga gdje je, keli i ja već odvalili pola brda s ćuskijom, kad li se iz daljine začuje opijeni glasić - ajme koji fini žuti cvijetić, zvrrr, cvrr. Dođem do njega, on me ni ne primjećuje, leži u kamenjaru i fotografira ... vratila sam se i nastavila štemat, što ću...

.... htjela sam reći - da ukoliko ti fotke trebaju za Botanički, rado ćemo ti ih ustupit, možemo ti ih poslati u punoj rezoluciji, i naravno dobit ćeš točno stanište, al to na PP  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline nix

Odg: Krajolici
« Odgovori #25 : 10-04-2008, 20:40:30 »
čini se da se endem širi  :lol:

Offline Aleksa

Odg: Krajolici
« Odgovori #26 : 10-04-2008, 21:03:03 »
Evo neke slike od ljetos... Moje selo i rijeka Zeta i kupanje... Mmm....  :love:

Na 5. slici je Biogradsko jezero sa prašumom. Najljepše mjesto na kom sam do sada bio. Ogromne i prastare bukve.. Uh!  :worthy:

Offline DonQuijote

Odg: Krajolici
« Odgovori #27 : 10-04-2008, 21:38:54 »
Aleksa to si ti slikao? Ova prva fotografija, most. To je jedna od najljepših fotki koju sam vidio u životu.
 

Offline Andrija Zokić

Odg: Krajolici
« Odgovori #28 : 10-04-2008, 21:52:02 »
 :worthy:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Krajolici
« Odgovori #29 : 10-04-2008, 21:57:17 »
Aleksa to si ti slikao? Ova prva fotografija, most. To je jedna od najljepših fotki koju sam vidio u životu.
 

Sve slike su napravljene mojom rukom. :chinaman: (I ne služim se photoshopom za razliku od pojedinih  :mdr: ;))

Da, to mi je jedna od omiljenih fotografija.  :smile: