Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: svi moji yamadoriji  (Posjeta: 71901 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #45 : 25-01-2012, 14:12:33 »
Isto kao i Jurica. Sva 3 dobra ali mi je somina najbolja.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #46 : 26-01-2012, 14:53:59 »
Samo jedna informacija u vezi somina. Marija, Bruno i ja smo ih u nekoliko zadnjih godina izvadili tridesetak a samo su dvije preživjele, jedna od te dvije je tek nedavno počela pokazivati znakove života a sve ostale su sigurno mrtve. Ne baš jednostavna vrsta za vađenje i kasnije preživljavanje.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #47 : 26-01-2012, 18:45:28 »
Postoji li ikakva mogućnost izvadit Sominu sa njenom zemljom ?
 Mislim da bi to uvelike pomoglo preživljavanju.  :question:

Offline Andrija Zokić

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #48 : 26-01-2012, 19:02:41 »
I to smo pokušali ali u našem slučaju bez uspjeha. Pokušali smo i sa različitim supstratima, svakodnevno mistanje, neke su bile u plasteniku a neke van njega, zatim smo vadili u različita doba godine a zelenila smo ostavljali što više po preporukama svih bonsai uzgajivača sa kojima smo razgovarali.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline sivac68

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #49 : 16-02-2012, 10:49:53 »
marisol
ZDRAVI BILI !!!

Offline sivac68

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #50 : 16-02-2012, 10:50:48 »
grab
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #51 : 16-02-2012, 17:06:05 »
marisol

nije nego Eustahije  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #52 : 17-02-2012, 10:29:17 »
Oba mi se sviđaju  :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline zagortnj

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #53 : 17-02-2012, 20:18:09 »
Nakon koliko mjeseci ste vidjeli da se somina nije primila??????
Ja sam svoju izvadio 4.9.2011 i još uvjek je zdravo zelena pa me interesira dali je moguče da ovoliko vremena
stoji a da se ne osuši????Pošto nisam imao nikakvih iskustava prije,pokušao sam oponašati njezine uvjete u prirodi.
supstrat je napravljen priručno kora od bora usitnjena,strugotine od pilanja drva i malo sasušenih iglica alpskog bora koje su bile podloga u kokošinjcu.Na dno sam postavio jednu kamenu ploču na koju je išlo fino korjenje i poklopljeno sa drugom te supstratom popunjena posuda.Drenaža je izvrsna tako da za sada mislim da se primila.Sominu sam izvadio na obali tik uz more u hladu alpskog bora te nakon 1 sat štemanja pronašao skoro svo korjenje između dvije ploče skroz plosnato te sam je tako i posadio u posudu.To je za sada moje iskustvo sa dotičnom i ako se ispostavi da se je primila ponovo ću pokušati sa više njih da vidim dali je početnička sreća ili sam na tragu nečega.

Offline Marija

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #54 : 17-02-2012, 22:41:43 »
Nakon koliko mjeseci ste vidjeli da se somina nije primila??????
Ja sam svoju izvadio 4.9.2011 i još uvjek je zdravo zelena pa me interesira dali je moguče da ovoliko vremena
stoji a da se ne osuši????Pošto nisam imao nikakvih iskustava prije,pokušao sam oponašati njezine uvjete u prirodi.
supstrat je napravljen priručno kora od bora usitnjena,strugotine od pilanja drva i malo sasušenih iglica alpskog bora koje su bile podloga u kokošinjcu.Na dno sam postavio jednu kamenu ploču na koju je išlo fino korjenje i poklopljeno sa drugom te supstratom popunjena posuda.Drenaža je izvrsna tako da za sada mislim da se primila.Sominu sam izvadio na obali tik uz more u hladu alpskog bora te nakon 1 sat štemanja pronašao skoro svo korjenje između dvije ploče skroz plosnato te sam je tako i posadio u posudu.To je za sada moje iskustvo sa dotičnom i ako se ispostavi da se je primila ponovo ću pokušati sa više njih da vidim dali je početnička sreća ili sam na tragu nečega.

za sominu ćeš znati je li se primila, nakon prve vegetacijske sezone, ako je zelena i baca nove izboje ... ali ni tad nije sigurno da će proći sve OK... Četinarima generalno treba više godina da se oporave od šoka vađenja iz prirode, te da budu spremni da se na njima radi.
Dakle izvadiš, paziš i moliš boga godinama .... ali niša ne radiš prerano  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #55 : 20-02-2012, 11:21:44 »
mirta
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #56 : 20-02-2012, 11:32:20 »
mirta

konačno si je našao  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #57 : 20-02-2012, 12:07:05 »
mirta

konačno si je našao  :hihihi:
   

ooo daaaa :jupi:

jel imate vi koju? kako se ponašaju? kako se primaju?
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #58 : 20-02-2012, 13:39:08 »
ooo daaaa :jupi:

jel imate vi koju? kako se ponašaju? kako se primaju?


No, sve što smo našli nije deblje od par centimetara i bez sužavanja debla je ..... ali nadam se da ću na Mljetu nešto pronaći
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: svi moji yamadoriji
« Odgovori #59 : 29-02-2012, 09:44:57 »
prva planika i prvi hrast
ZDRAVI BILI !!!