Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelenika - Prva  (Posjeta: 61463 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Zelenika - Prva
« : 24-01-2007, 11:03:55 »
Evo jedno stablo  koje smo Marija i ja izvadili prije 2 god. Ne znam da li se radi o stogodisnjaku ali je sigurno jako staro.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #1 : 24-01-2007, 11:04:41 »
Marija sa skicom ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #2 : 24-01-2007, 11:05:36 »
Druga sezona rasta ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #3 : 24-01-2007, 11:06:28 »
Mozda ce ovako jednom izgledati  :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #4 : 24-01-2007, 11:49:36 »
Mozda ce ovako jednom izgledati  :smile:
Bravo,cestitam.To je ono pravo!!!Now we talking Bonsai...Od bjelogorice koja nema vise od 15 godina ne mogu se ocekivat vrhunski rezultati.Jedino ako mislite da ce vam djeca i unuci preuzeti hobby. :rofl: Ovo drvo je na putu da bude europski priznato.
Cheers M

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #5 : 24-01-2007, 11:52:36 »
Predlazem ti da napravis drvenu kasetu,jer u drvu stablo duplo brze raste i bolje dise.Steta za taj Jin,jako je lose napravljen.Previse je spicast.

Offline hknezovi

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #6 : 24-01-2007, 12:27:46 »
Predlazem ti da napravis drvenu kasetu,jer u drvu stablo duplo brze raste i bolje dise.

Dobra preporuka nisam bio u potpunosti siguran, ali sad mi je jasno zašto hrastovi uspijevaju. Ovih dana vadim jednu mrcinu uskoro ću poslati slike. :jap:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #7 : 24-01-2007, 17:21:26 »
Predlazem ti da napravis drvenu kasetu,jer u drvu stablo duplo brze raste i bolje dise.Steta za taj Jin,jako je lose napravljen.Previse je spicast.

Da, radili smo i to prije, ali to mozes slozit tek nakon sto si izvadio biljku iz prirode i kada znas u kom smjeru ide glavni korijen, pa sad nakon cjelodnevnog vadjenja neman neku volju izradjivati kasetu... ali svakako to nije lose.

Steta za taj Jin,jako je lose napravljen.Previse je spicast.

Da, definitivno nije dobar, ali sam stao usred posla pa cu nastavit kad kupim pravu brusilicu i nastavke za nju. Bolje nego da pokvarim brzajuci.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #8 : 24-01-2007, 20:48:47 »

Da, radili smo i to prije, ali to mozes slozit tek nakon sto si izvadio biljku iz prirode i kada znas u kom smjeru ide glavni korijen, pa sad nakon cjelodnevnog vadjenja neman neku volju izradjivati kasetu... ali svakako to nije lose.

Sto prije to bolje!

Da, definitivno nije dobar, ali sam stao usred posla pa cu nastavit kad kupim pravu brusilicu i nastavke za nju. Bolje nego da pokvarim brzajuci.
Ne samo brusilicu nego i...kako se zove...joj zaboravio sam Hrvatski...(Burner na Engleski)Jedan dio se oblikuje sa brusilicom a drugo sa klijestima.Poslije se svi oni komadici drveta izgore sa "Burner-om"na plin.Poslije se to sve ocisti sa celicnom cetkom i rezultat je stvarno gotovo prirodni jin ili shari.Naravno to je i pitanje iskustva.Desetog ozujka nam u klub dolazi Francois Jeker vodeci majstor u europi za pravljenje jina i sharija.Vi ne biste vjerovali sta je taj covjek u stanju da napravi.
Cheers M

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #9 : 24-01-2007, 21:03:49 »
Ne samo brusilicu nego i...kako se zove...joj zaboravio sam Hrvatski...(Burner na Engleski)Jedan dio se oblikuje sa brusilicom a drugo sa klijestima.Poslije se svi oni komadici drveta izgore sa "Burner-om"na plin.Poslije se to sve ocisti sa celicnom cetkom i rezultat je stvarno gotovo prirodni jin ili shari.Naravno to je i pitanje iskustva.Desetog ozujka nam u klub dolazi Francois Jeker vodeci majstor u europi za pravljenje jina i sharija.Vi ne biste vjerovali sta je taj covjek u stanju da napravi.
Cheers M

Da, imam brener, plamenik ili kako vec i zamalo sam unistio jednu maslinu sa njim  :mdr:. Zastitio sam folijom stablo ali ocito ne dovoljno dobro. Postoji li kakav video o Francois Jekeru, to bi me jako zanimalo vidit.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #10 : 24-01-2007, 21:20:53 »
Da imam brener, plamenik ili kako vec i zamalo sam unistio jednu maslinu sa njim  :mdr:. Zastitio sam folijom stablo ali ocito ne dovoljno dobro. Postoji li kakav video o Francois Jekeru, to bi me jako zanimalo vidit.

Kad se već samoinicijativno sramotiš, popratit ću to i sa slikom ...
...maslina je taman bila fino krenula razvijati vršnu granu, koja je čak izbila na pravome mjestu - kad je on sredio sa plamenikom, valjda se plamen uspio nekako uvući ispod folije...

... inače nebari ove masline je širok 40 cm.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #11 : 24-01-2007, 23:14:16 »
kao prvo opet super maslina!!!Cudi me da ste unistili krosnju,mora da je plamenik vrlo jak,inace nebi bilo nikakvih problema.Ja ih imam dva,i ovi nisu veci od 16 cm.By the way,super nebari!Ovakav se rijetko vidi.
Cheers M

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #12 : 25-01-2007, 13:41:17 »
Postoji li kakav video o Francois Jekeru, to bi me jako zanimalo vidit.
Vjerojatno ima,ako ne barem slika.Google stranice imaju vise toga o njemu.

Offline Marija

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #13 : 25-01-2007, 13:56:23 »
kao prvo opet super maslina!!!Cudi me da ste unistili krosnju,mora da je plamenik vrlo jak,inace nebi bilo nikakvih problema.Ja ih imam dva,i ovi nisu veci od 16 cm.By the way,super nebari!Ovakav se rijetko vidi.


Ma nismo uništili krošnju, samo mladu vršnu granu koja je tek bila izašla - imala je 10-ak cm. Izrasla je nova  8) i to jako brzo ... na stablu se ništa ne vidi ...  :glasses:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #14 : 25-01-2007, 15:24:09 »
kao prvo opet super maslina!!!Cudi me da ste unistili krosnju,mora da je plamenik vrlo jak,inace nebi bilo nikakvih problema.Ja ih imam dva,i ovi nisu veci od 16 cm.By the way,super nebari!Ovakav se rijetko vidi.


Ma nismo uništili krošnju, samo mladu vršnu granu koja je tek bila izašla - imala je 10-ak cm. Izrasla je nova  8) i to jako brzo ... na stablu se ništa ne vidi ...  :glasses:
I bolje da je tako!Vi mozda niste ni svjesni sta imate u rukama...taj Nebari...I Angel Motta bi mu zavidio! :great: :great: :great:
Cheers M