Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...  (Posjeta: 31998 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #15 : 10-03-2010, 17:53:51 »
Evo ugrubo skice...

1 čela
2 dužne
3 unutarnje


Offline V.igor

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #16 : 10-03-2010, 17:57:35 »
obavezno napravit za pustit po ljeti vrući zrak van...

Offline V.igor

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #17 : 10-03-2010, 18:11:48 »
Moran odgovorit, ipak sam strojar i tak to. Mislim da si okej glede nacrta ali razmisli kako ćeš na ljeto maknut višak topline? Ovak?

Offline tomislav

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #18 : 10-03-2010, 18:46:28 »
evo ovako nešto samo treba doraditi još i to mora zadovoljiti raspon... :smile:

da, da, tak sam i planiral, kosine od gredica 10x10 cm, a ove vezne od daske 10x3 cm.

inaće to se sve radi od dasaka i pojasevi i ispuna al ajd može to i od gredice ako imaš ideju kako spojiti dasku i gredicu i da to sve skupa lijepo izgleda...

inače kod takvih rešetki pojasevi (kosine) su ti sastavljene od tri daske jedna pored druge a ispuna između ti je jedna daska i sve to sklepano sa spiralnim čavlima.... i obrati pažnju na donju horizontalnu stranu rešetke ima zakrivljenje prema gore od nekih par centi.... to ti je jedan od detalja za pravilan prijenos sila u nosaču....

Offline tomislav

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #19 : 10-03-2010, 18:51:12 »
Moran odgovorit, ipak sam strojar i tak to. Mislim da si okej glede nacrta ali razmisli kako ćeš na ljeto maknut višak topline? Ovak?

ma to ti svakako preko ljeta mora biti otvoreni stalno inače nema šanse da preživi bilo što unutra, a i toplo je nema potrebe za staklenikom.... otvoriš sve prozore i nema vrućine :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #20 : 10-03-2010, 19:03:18 »
... i obrati pažnju na donju horizontalnu stranu rešetke ima zakrivljenje prema gore od nekih par centi.... to ti je jedan od detalja za pravilan prijenos sila u nosaču....

aha, kužim!
 :great:

Offline V.igor

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #21 : 10-03-2010, 19:46:26 »
.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #22 : 10-03-2010, 20:28:30 »
Ak ikak mogu pomoć ja sam tu sam me pozovite. Jedva čekam da striček to počne delat. :))))
 :master:

Ja ću te pozvati na linč kao prvo....prestani s tim stričekima, tetama, mr. i sličnim epitetima  :tuptup:

Offline Marija

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #23 : 10-03-2010, 22:59:11 »
Ak ikak mogu pomoć ja sam tu sam me pozovite. Jedva čekam da striček to počne delat. :))))
 :master:

Ja ću te pozvati na linč kao prvo....prestani s tim stričekima, tetama, mr. i sličnim epitetima  :tuptup:

Slažem se!
A nemam ništa protiv, isto tako, da počneš pričat nekim razumljivim dijalektom ... tek toliko da te razumjemo!  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #24 : 02-05-2010, 00:00:49 »
Prije par dana, krenuo sam u ostvarenje projekta staklenika, plastenika, paviljona, nastambe za bonsai, kako god to zvali  ;)

Fotka br:
1. rasčišćeni temelji 10x4m
2. dan prvi, obrađene grede
3. grede u obradi
4. dan drugi, počela montaža
5. gotova montaža
6. dan treći, sve pofarbano

Susjed koji se vidi na jednoj slici, majstor je od zanata, ponudio se da mi pomogne jer mu je to posao koji radi cijeli život. Na kraju sam ja pomagao njemu, jer ipak je on majstor  :master: Vrlo sam mu zahvalan na jednostavnom i iznimno stabilnom projektu i realizaciji istog.
Puno hvala našem Galu, koji je napravio prvi idejni nacrt (ispalo je sve drugačije u praksi) i nesebično mi putem telefona, davao podršku i stručne savjete, koji su mi puno pomogli u realizaciji ovog projekta. Konstrukcija je sada na stabilnim "nogama" i malo po malo ću raditi na njoj iz dana u dan. Počeo sam sa "letvanjem", u biti "štaflanjem" sa gredicama 5x8cm koje će nositi prozirne krovne ploće. Nakon prekrivanja krova, krećem sa policama unutar paviljona, a kroz jesen, ću zatvoriti i bočne stranice, no to još puštam mašti na volju i tražim najpraktičnije riješenje... možda neke pomične stijene ... budem vidio, nema žurbe.
Dimenzije paviljona su 10x4x3m radne širine i visine, + 1,5m vrh krova... vrlo ozbiljna Hiža, kak bi Gal rekao   :hvalaaa: svima
Da ne zaboravim, hvala i mom dragom Sebi, koji uz jutarnje kavice, ideje o nekim rješenjima prosipa kao iz rukava, a naravno, svaka ideja mi je dobrodošla, jer ovo je projekat koji mora zadovoljiti više uvjeta i biti praktičan do maksimuma...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #25 : 02-05-2010, 08:22:42 »
Da ne zaboravim, hvala i mom dragom Sebi, koji uz jutarnje kavice, ideje o nekim rješenjima prosipa kao iz rukava...

ah kako ovo dobro zvuči..odmah sam si tak pametan..sto na sat. :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #26 : 02-05-2010, 08:26:03 »
Da ne zaboravim, hvala i mom dragom Sebi, koji uz jutarnje kavice, ideje o nekim rješenjima prosipa kao iz rukava...

ah kako ovo dobro zvuči..odmah sam si tak pametan..sto na sat. :idiot:

....pametno moje  :love:

Offline DonQuijote

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #27 : 02-05-2010, 09:46:23 »
Znaš kaj Mario? Ti si moj idol. Časna riječ. Kad vidim sa koliko strasti i energije se upuštaš u pothvate, sam sebe gledam drugim očima i pitam se: Pa dobro, lijena mrcino, kak možeš biti tak inertan? Stoko!
Onda pogledam pinus i orijentalise kak divljaju i tjeraju i daju sve od sebe, kak se na poslu ljudi trude, kako mnogi oko mene stvaraju, pa pogledam poslove oko kuće koji me čekaju i koje sam već odavno mogao i trebao obaviti a nisam ih obavio, pa se sjetim da nisam ništa napisao već godinama i da zbog lijenosti dozvoljavam da mi trunu talenti koji su, žali bože,  bačeni u vjetar,. Vidim  da je moja radna sobica u neredu i nepofarbana i uopće mi se ne ulazi u nju zbog toga, kad sve to skupa pogledam  saberem, oduzmem i izvažem, odlučim napisati ovaj post i primiti se posla. Ali mislim stvarno se primiti posla i prestati tražiti izgovore za lijenost.
Ukratko, moram ti reči, da uistinu utječeš na mene i tjeraš me da se zamislim nad sobom.
Baš sam ponosan na tebe :bravoPrika:

Offline Marija

Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #28 : 02-05-2010, 11:03:07 »
.... a kako je pas prihvatio izmještanje  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Stakleni bonsai paviljon ili vrtna bonsai nastamba...
« Odgovori #29 : 02-05-2010, 21:48:13 »
.... a kako je pas prihvatio izmještanje  :lol:

...mislim da mu je baš ta promjena trebala pod stare dane  :jezik: