Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Par odgovora za neznalicu...pliz  (Posjeta: 10082 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko Korbler

Par odgovora za neznalicu...pliz
« : 12-04-2007, 18:01:18 »
Bok ljudi...
Ja sam nov ovdje, prelistao sam malo teme za pocetnike, imam knjigu od Lewisa i Elsnera al ipak imam par pitanjca:
1.Osim Ficusa, koja je vrsta jos pogodna za uzgoj u stanu; Fukien-čaj mi zgleda super i Bugenvilija mi je zakon..
2.Zasto se na onom linku za pocetnike fikus uzgaja ko šumica; dal moze proc i samo jedno drvce?
3.Šta znaci Bon, a šta Sai...naiso sam na suprotna znacenja po knjigama!
4. Procitao sam da bi se biljka trebala uzgajati u loncu 2-5god da ojaca, i tek onda presadivati u posudice...?
To mi je najnejasnije jer ne znam od kuda da pocnem. Necu kupit vec gotov Bonsai, zelim od pocetka sam al ne sad od sjemena:))
Hvala. nadam se da bute odgovorili.........pusa

Offline hknezovi

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #1 : 13-04-2007, 12:20:13 »
Bok, evo i odgovora:

1. Fukien čaj i Bugenvilija nažalost nisu za početnike te ti ih ne preporučam za previ pokušaj, ali sarrisa bi ti mogla ispuniti očekivanja
2. Naravno da može
3.Bon- posuda, Sai- drvo dakle direktno  drvo u posudi
4.Najbolje ti je da kupiš sadnicu drveta kojeg se rasadnik hoće riješiti. Što ružnija sadnica to bolji bosai.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline helleborus

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #2 : 13-04-2007, 12:59:30 »
Bok ljudi...
Ja sam nov ovdje, prelistao sam malo teme za pocetnike, imam knjigu od Lewisa i Elsnera al ipak imam par pitanjca:
1.Osim Ficusa, koja je vrsta jos pogodna za uzgoj u stanu; Fukien-čaj mi zgleda super i Bugenvilija mi je zakon..
2.Zasto se na onom linku za pocetnike fikus uzgaja ko šumica; dal moze proc i samo jedno drvce?
3.Šta znaci Bon, a šta Sai...naiso sam na suprotna znacenja po knjigama!
4. Procitao sam da bi se biljka trebala uzgajati u loncu 2-5god da ojaca, i tek onda presadivati u posudice...?
To mi je najnejasnije jer ne znam od kuda da pocnem. Necu kupit vec gotov Bonsai, zelim od pocetka sam al ne sad od sjemena:))
Hvala. nadam se da bute odgovorili.........pusa

...ili odeš u šumu pa si nabaviš nekaj pogodno. ... i ...znaš kaj su meni govorili na početku... kineski brijest može i u stan i van u dvorište.... a navodno ga nemreš ubiti, taj sve podnosi  :yupi:...i možeš ga kupiti u dučanu.

Offline Pinus

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #3 : 16-04-2007, 09:51:41 »
O, ja sam ih uspila ubiti popriličan broj, što kineskih brijestova, što fikusa i serissa. Al da sad ne plašim čovjeka, znam lika koji se uopće ne bavi bonsaima, ali ima jedan kineski brijest već godinama u stanu živog i zdravog, tako da je preporuka na mjestu.

Offline Marko Korbler

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #4 : 16-04-2007, 14:34:18 »
Ok, hvala na savjetima...

Offline Marija

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #5 : 16-04-2007, 14:39:21 »
Procitao sam da bi se biljka trebala uzgajati u loncu 2-5god da ojaca, i tek onda presadivati u posudice...?
To mi je najnejasnije jer ne znam od kuda da pocnem.

To znači da se još par godina ne trabaš brinuti oko bonsai posuda. Stabalce u početku mora rasti u privremenim posudama ... koje su nešto veće od bonsai posuda, jer se u početnoj fazi oblikovanja radi na zgušnjavanju krošnje...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marko Korbler

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #6 : 16-04-2007, 14:42:02 »
...ti si to meni odgovorila u 1min???? :))))

Offline Marko Korbler

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #7 : 16-04-2007, 14:43:35 »
Krivo..pomjeso sam nesto...ne snalazim se bas po ovim forumima jos....
Totalni mulac sam sad ispo...

Offline Marija

Odg: Par odgovora za neznalicu...pliz
« Odgovori #8 : 16-04-2007, 14:51:16 »
Krivo..pomjeso sam nesto...ne snalazim se bas po ovim forumima jos....
Totalni mulac sam sad ispo...

Ništa ne kužim  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai