Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?  (Posjeta: 14286 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dijxtra

Tražim konkavna kliješta. Bio sam u Baumaxu i Bauhausu, oni pojma nemaju kaj je to. Pročitah na forumu da toga ima u MBMu u Lučkom. To mi malo daleko, pa da pitam: jel ima još koja lokacija u Zagrebu di se da nabavit osnovna bonsai oprema?

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #1 : 14-04-2010, 07:51:20 »
Mbm je jedino mjesto i Zagrebu i Hrvatskoj gdje se može nabaviti bonsai alat japanske kvalitete, zapravo bilo kakav bonsai alat. Pitao si u bauhausu...to je utopija. Ostaje ti internet kupnja..pripremi se na dvostruku cijenu naručenog alata dok platiš carinu i poštarinu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #2 : 14-04-2010, 08:45:06 »
Kako ti MBM može biti daleko a prigradsko je naselje Zagreba.Ja sam čak iz Čakovca išao u Lučko. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #3 : 14-04-2010, 13:31:21 »
Kako ti MBM može biti daleko a prigradsko je naselje Zagreba.Ja sam čak iz Čakovca išao u Lučko. :question:
Pa, nije sad bap ono pun k. daleko, al malo daleko je. Obzirom da je moje prijevozno sredstvo bicikl. Treba mi recimo nekih sat vremena do tamo. A vani je kiša ovih dana i bit će još par dana. Dakle ili sat vremena po kiši u svakom smjeru ili ić javnim prijevozom što je brijem i više od sat vremena u svakom smjeru.

OK, znači MBM. Niš, ajmo u MBM :-D

Offline Bruno

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #4 : 14-04-2010, 20:49:05 »
nekih godina bi se ekipa skupila bez auta i otišli bi sa Črnomerca u Aquariusa na koncert pješke i nazad ,iz gušta !

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #5 : 14-04-2010, 20:56:21 »
Pfffff. I, tako, bio ja u MBMu. Bože dragi, ovako se dugo nisam zablatio bez da sam to i namjeravao :-D Mislim da više ne idem u MBM dok opet ne otvore staru Karlovačku, ova obilaznica nije cesta nego kaljuža.

Uglavnom, u MBMu ima manje alata za rezanje nego u mojoj lokalnoj poljoapoteci. Barem trenutno, jel. Jedino što su imali su neki anvil pruneri (kako se to zove na hrvatskom?) kineske proizvodnje pa sam uzo najskuplji (37 kuna! :-D) čisto da se ne osjećam ko da sam džaba išo do Donjeg Stupnika :-D Pitao sam ženu za konkavna kliješta, ona me poslala natrag među prunere i rekla da šta imaju od alata tamo je. Reko, OK.

Dakle, pretpostavljam da mi je sljedeći korak kupovina preko Interneta? Možete mi preporučiti neki web shop di ima jeftinijih konkavnih kliješta?

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #6 : 14-04-2010, 20:58:48 »
nekih godina bi se ekipa skupila bez auta i otišli bi sa Črnomerca u Aquariusa na koncert pješke i nazad ,iz gušta !
Ma, ja nisam baš od hodanja, ja obožavam biciklirat. Mogu dobit plus za to što sam par puta išo biciklom na poso? Nekih 45 km u svakom smjeru :-D

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #7 : 14-04-2010, 21:04:04 »
Pfffff. I, tako, bio ja u MBMu. Bože dragi, ovako se dugo nisam zablatio bez da sam to i namjeravao :-D Mislim da više ne idem u MBM dok opet ne otvore staru Karlovačku, ova obilaznica nije cesta nego kaljuža.

Uglavnom, u MBMu ima manje alata za rezanje nego u mojoj lokalnoj poljoapoteci. Barem trenutno, jel. Jedino što su imali su neki anvil pruneri (kako se to zove na hrvatskom?) kineske proizvodnje pa sam uzo najskuplji (37 kuna! :-D) čisto da se ne osjećam ko da sam džaba išo do Donjeg Stupnika :-D Pitao sam ženu za konkavna kliješta, ona me poslala natrag među prunere i rekla da šta imaju od alata tamo je. Reko, OK.

Dakle, pretpostavljam da mi je sljedeći korak kupovina preko Interneta? Možete mi preporučiti neki web shop di ima jeftinijih konkavnih kliješta?

...bonsai alat stoji u ormaru pred blagajnama. sigurno imaju bonsai alat, a klješta koja ti trebaju so od 250-300 kn.

Offline jurica

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #8 : 14-04-2010, 21:25:26 »

Dakle, pretpostavljam da mi je sljedeći korak kupovina preko Interneta? Možete mi preporučiti neki web shop di ima jeftinijih konkavnih kliješta?
Ja sam pred malo bio tamo i bilo je svega , sebi sam kupio kliješta za žicu.
Na internetu ima opet preko ebay-a , ja sam kupio set alata drito iz Kine za 60$ (tu je bila uračunata i poštarina) carinu nisam platio, alat od 14 kom nešto valja nešto baš i nije najbolje kvalitete ali sve u svemu za te novce se isplati. Da se razumijemo ima i profi alata ali su i cijene drukčije.

Offline DonQuijote

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #9 : 14-04-2010, 21:51:17 »
Danas bio u MBM-u i imaju konkavna kliješta. Imaju i komplete alata za bonsai, ukratko imaju sve što i prije :whistle:
Nisi dobro tražio.  Možda nisi vidio od prašine jer to već dugo tamo stoji na istom mjestu, a tetu prodavačicu koja ti nije znala reći gdje stoji bonsai alat srdačno pozdravi idući put.
Ali nekako mislim da nisi ni tražio bonsai alat nego si prvu tetu upitao gdje stoji rezni alat a napose konkavna kliješta a ona te je poslala tamo gdje stoji rezni alat, što drugo očekivati jer konkavna kliješta su pojam sa kojima se oni baš ne susreću često.

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #10 : 14-04-2010, 22:22:02 »
Ali nekako mislim da nisi ni tražio bonsai alat
Right. Mora da je to to. Nadam se da tebe nisu ovako šamarali dok si radio prve početničke promašaje :-)

(naime, da, tražio sam eksplicitno konkavna kliješta za bonsai, al sam se izgleda namjerio na radnicu koja ne zna da to imaju ili me nije shvatila. mislim da ću sad neko vrijeme dalje koristit svoje kombinirke za obrezivanje stabla :-D)

Offline DonQuijote

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #11 : 16-04-2010, 10:26:24 »
Ajoj čini se da sam te povrijedio. Nije mi bila namjera i ispričavam se ako je to tako. No htio sam ti razjasniti da takvu razinu znanja možeš očekivati kod 99% trgovaca.
Tamo radi masa nekvalificiranih ljudi i moraš im prstom pokazati što želiš inače će te otpiliti. Bonsai alat u MBM-u ti stoji u zaključanoj staklenoj vitrini odmah lijevo kad prođeš blagajne. Pristup i vidljivost su otežani jer je obično ispred nje nabacano masu gluposti. Nedaj se otpiliti od strane zaposlenih, traži da ti otvore vitrinu i odaberi što ti treba. No sada je ljepše vrijeme pa će i bicikliranje biti lakše 8)

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #12 : 16-04-2010, 11:28:55 »
Ajoj čini se da sam te povrijedio.
Ma, ne, sve OK, bio sam malo nadrkan jer sam potratio nekoliko sati uzalud.

Hvala za upute, mislim da ću sljedeći tjedan do MBMa i ne izlazim iz dućana bez kliješta :-)

Offline Bruno

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #13 : 16-04-2010, 18:48:45 »
prvo nabavi zubarska kliješta, pa teti izvadi prvi zub.Nakon trečeg iskovat če ti ih na licu mjesta!!

Offline dijxtra

Odg: Gdje kupiti osnovni bonsai alat u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #14 : 28-04-2010, 19:53:58 »
Našo ormar sa bonsai alatom :-)  :jupije:

E, sad, koja je razlika između E-1 i C-8 kliješta? Nisam uspio primjetit razliku (što ne znači da ne postoji očita razlika :-D). C-8 koštaju 300, a E-1 250 kn.