Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Defolijacija  (Posjeta: 28194 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vjeran

Odg: Defolijacija
« Odgovori #30 : 20-05-2010, 22:58:54 »
Pozz ekipi  :great:
Dakle, danas sam malo eksperimentirao, pa na jednom poljskom javoru napravio defolijaciju velikih listova (otprilike su bili ko šaka)...Iako je možda još prerano, radoznalost mi nije dala mira...Nakon što sam skinuo velike listove (rezao ih odmah ispod) a petiljke ostavio, iste su počele van puštat bijeli sok. Dobro sam navlažio krošnju i deblo, i sad čekam toplije dane.
Sam pogriješio?
Navek zgine onaj ki živi pošteno

Offline Vjeran

Odg: Defolijacija
« Odgovori #31 : 20-05-2010, 23:00:03 »
Zaboravio reči, Yamadori poljskog javora... Tnx  :great:
Navek zgine onaj ki živi pošteno

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Defolijacija
« Odgovori #32 : 20-05-2010, 23:07:36 »
ne bi trebalo biti greške, ja sam mog campestrea ošišao prije par dana i izboji u pazušcima su već 3x veći...

Offline Marija

Odg: Defolijacija
« Odgovori #33 : 21-05-2010, 12:24:53 »
ne bi trebalo biti greške, ja sam mog campestrea ošišao prije par dana i izboji u pazušcima su već 3x veći...
.... i tako se ispunila svrha defolijacije  :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Defolijacija
« Odgovori #34 : 21-05-2010, 14:09:38 »
ne bi trebalo biti greške, ja sam mog campestrea ošišao prije par dana i izboji u pazušcima su već 3x veći...
.... i tako se ispunila svrha defolijacije  :whistle:

...je, campestre to odlično podnosi !
Prvi razlog takvoj odluci je mogučnost gubitka vlage kroz velike listove ili transpiracija, a drugi, što su se već pojavili novi izboji u pazušcima, pa rekoh, ajde rastite brže kad već hoćete  ;)
...kroz koji dan ću ponoviti postupak, na ostatku, ilitiga novostasalim gromadolistovima  :turpija:

Offline Marija

Odg: Defolijacija
« Odgovori #35 : 21-05-2010, 14:38:38 »
...kroz koji dan ću ponoviti postupak, na ostatku, ilitiga novostasalim gromadolistovima  :turpija:

tako nekako je bilo i meni kad sam defolirala jasen .....

da zaključimo ....dragi čitaoci, mit je da defolijacija smanjuje listove  :nono:  :zabezeknut:
ali lukavi hrvati su i tome doskočili primjenom tehnike "izmorit-ću-ja-tebe-majku-ti-tvoju-tvrdoglavu" ....  pa ako s procesom započnete u svibnju do srpnja vam garantiramo da će stablo početi bacati manje listove .... znate ono pametniji popušta  :idiot: :idiot: :idiot:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bruno

Odg: Defolijacija
« Odgovori #36 : 21-05-2010, 20:50:52 »
,il če zadnji list pokrit vrt