Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Žuto lišće na novo izvađenim grabovima  (Posjeta: 3611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Žuto lišće na novo izvađenim grabovima
« : 04-05-2010, 15:36:01 »
Prošle sezone kao i ove na većini novo izvađenih grabova lišće je žućkaste boje i rast je usporen. Nakon što ih prebacim u DEBELI hlad vrati im se zelena boja i ubrza se rast, međutim poveća se i internodij. Ima li netko takav problem? Zašto uopće tako reagiraju na sunce?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Žuto lišće na novo izvađenim grabovima
« Odgovori #1 : 04-05-2010, 17:25:09 »
Na grabovima to nisam primjetio, ali novoizvađenom aceru campestreu i prebonsai acer burgerianumu, sunce je jako smetalo, nakon selidbe u hlad, ponašaju se osjetno bolje. Rašeljke su kunjale u hladu, a na suncu poludjele, kao i drijenovi. Orientalisi na suncu su puno bolje zazelenili od onih u hladu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Žuto lišće na novo izvađenim grabovima
« Odgovori #2 : 05-05-2010, 11:38:15 »
Ja sam jedne godine crvenu bukvu držao u polusjeni.Imala je zelene listove.Druge godine stavo sam je na sunce i listovi su bili crveni.Razlika je vjerojatno u pigmentaciji i kolićini klorofila u listovima a što ovisi o svjetlosti.Na novoizvađenim drvima uzrok bi mogao biti i kolićina sitnih korjenčića koji crpe vodu i transportiraju je do listova i gubitak vlage kroz mlade listove. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: Žuto lišće na novo izvađenim grabovima
« Odgovori #3 : 05-05-2010, 13:09:47 »
Na novoizvađenim drvima uzrok bi mogao biti i kolićina sitnih korjenčića koji crpe vodu i transportiraju je do listova i gubitak vlage kroz mlade listove. :question:

To i ja mislim da je problem, nedostatak vlage a kod vas sjevernije to nije problem ... pogotovo kod Sandeva (nije ni čudo što ima najzdravija drva :tup: ).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Žuto lišće na novo izvađenim grabovima
« Odgovori #4 : 06-05-2010, 20:51:30 »
Ja isto mislim da je to uzrok.Sva drvca koja sam ja vadio ove sezone imaju izboje izrazito tamno-zelene boje, koji odišu snagom. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!