Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: uvoženje drva  (Posjeta: 2756 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dijxtra

uvoženje drva
« : 27-05-2010, 15:16:55 »
Koliko sam shvatio neki od vas su poklanjali drva Pallu il trgovali s njim il štoveć pa ih je on vozio u njemačku il odakle je već. Znate možda kakva je situacija sa prevoženjem drva preko grane? Dosta vremena provodim u Sloveniji i totalno bi mi se moglo desit da ni kriv ni dužan iskopam yamadori tamo :-D Recimo, sutra ću imat jedno 3 sata viška u Krškom i nevjerujem da ću se uspjet spriječit da se zaletim u onu tam šumu s druge strane Save, gledamo se šuma i ja već mjesec dana :-D I recimo da ja najesen tamo iskopam par yamadorija, da li je uvoženje drvesa u Hrvatsku regulirano na neki način? Ima li tko ideju o tome?

P.S., je, znam da i u Hrvatskoj ima šuma ili dvije :-D i da mi ne treba sva ta komplikacija, al kad mi je fakat usput.

Offline DonQuijote

Odg: uvoženje drva
« Odgovori #1 : 27-05-2010, 15:32:07 »
Vrlo je komplicirano preći granicu ako snime da imaš drva. Dogadjalo se da Slovenci moraju odustati od izložbi i radionica ovdje jer su na granici bili zaustavljeni.  Za dozvolu je prekomplicirano ostaje šverc, tu ideš na sreću i riskiraš.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: uvoženje drva
« Odgovori #2 : 27-05-2010, 21:11:15 »
Zato treba vaditi doma i to što više dok se da i čekati Evropu.A onda velika robna razmjena . :tlab: :whistle:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: uvoženje drva
« Odgovori #3 : 27-05-2010, 21:48:01 »
Zato treba vaditi doma i to što više dok se da i čekati Evropu.A onda velika robna razmjena . :tlab: :whistle:

...bijah u EU i vadih, ... i dovezoh u HR, nikakvih problema, osim par minuta lagane zafrkancije sa carinicima i policijom... jedni drugima smo nabacivali doskočice, divni ljudi...ili moja spika...kako god  :tlab:.
Nema u EU ništ tolko bolje nego u HR, osim izuzev krajnjeg sjevera, gdje silvestrisi i ariši vladaju....HR je raj za bonsai i ostajem "svoj na svom"
 :love: