Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Neobičan C. orientalis  (Posjeta: 3179 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jelenko

Neobičan C. orientalis
« : 14-06-2010, 00:13:24 »
Pozdrav svima! Nema potrebe da vas hvalim kada su to mnogi već uradili, a ja se slažem sa njima. Samo nastavite tako.
Da pređem na stvar. Šta mislite o ovom materijalu? Dvoumim se između sekijoju i neagari stila. Pucajte sa sugestijama,savjetima i virtualima. Pozz

Offline Marija

Odg: Neobičan C. orientalis
« Odgovori #1 : 14-06-2010, 08:55:17 »
svakako bi ga trebalo spustiti na zemlju, da korijenje nije u zraku i da je stablo naslonjeno na zemlju ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Neobičan C. orientalis
« Odgovori #2 : 14-06-2010, 09:28:47 »
Ili ga tako ostavit kakvi je, poput nekakvog kukca. Ili može čak i kaskada, kao na virtualu. Onda moraš kidati gornje ili donje deblo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Neobičan C. orientalis
« Odgovori #3 : 14-06-2010, 11:19:29 »
Ja bih zaboravio sekijoju jer će biti jako teško već formirana debla prilagoditi kamenu da koliko toliko prijanja. A trebalo bi prijanjati da izgleda koliko toliko normalno. Neagari? Preširoko i opet nema smisla. Ukopavanje? Onda se gubi posebnost i neobičnost drva a ne dobija se niti prosječno drvo.
Mislim da trebaš zaboraviti stilove i napraviti si posebno drvce koje će biti zanimljivo, van stilova i pravila, neobično,  kukcoliko. Drvo koje nikada neće biti oblikovano po pravilima ali će uvijek plijeniti pažnju neobičnošću. Možda čak nikada neće biti bonsai, kakvim ga večina doživljava, ali će biti baš čudo prirode i zanimljivo malo čudo.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Neobičan C. orientalis
« Odgovori #4 : 14-06-2010, 12:48:55 »
U potpunosti se slažem sa Donom.Ništa na drvetu ne dirati,samo smanjiti i urediti krošnju.Zaboraviti da je to bonsai i uživati u drvetu i njegovoj neobičnoj ljepoti. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jelenko

Odg: Neobičan C. orientalis
« Odgovori #5 : 16-06-2010, 15:59:10 »
Dali ste mi super ideju: kukac. Ova duža grana na slici i još jedna koja se ne vidi će biti krila...
 :hvalaaa: