Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prunus cerasifera  (Posjeta: 2755 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Prunus cerasifera
« : 22-07-2010, 10:44:41 »
Bok svima. treba mi odgovor od stručnog stožera i svih znalaca. Naime kod prunus cerasifera e se osušilo 50% listova i nakon par dana počeli su izbijat mladi listovi njih 20% više nego šta je krošnja imala. Defolijacija je  uspješno odrađena i sad neznam šta je uzrok toga, moj agronom kaže da bolest nije u pitanju.zaljevam inače sva drva navečer osim ako nije pakleno kao ovih dana pa dobiju duplu dozu, da previše zaljevam davno bi sva istrunila. imali itko iskustva sa nazovimo to neobičnom pojavom. drvo je prebonsai star par godina izvaden na potoku u rudešu, jako dobar materijal za početnike. moj prvi yamadori makar nema karakteristike kao vaše zvijeri jer je mali oko 15 cm debljine 2cm sa mini sharijima i nebarijima oblik metle pozzzzz.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prunus cerasifera
« Odgovori #1 : 22-07-2010, 15:58:12 »
Uspješna prirodna defolijacija.Kod defolijacije obično krene više zelene mase jer se probude i poneki spavajući pupovi.Uzrok opadanja listova je vručina i prejako sunce.To se slično dogodilo i mene samo ne na cjelom drvcu već na pojedinim granama na grabovima.Iako se drvce zaljeva voda po jakoj vrućini ne stigne doći do rubnih djelova starih listova i oni se sprže i osuše.Na kraju i otpadnu ili ostanu na grani,a sa pupova krenu novi izboji jer je grančica živa.Ako je supstrat dobar ne smeta mu zaljevanje,naravno prema potrebi,i drvce neće istrunuti.Slično se događa na suncu i usljed ozona,samo onda cjela lisna masa poprima nekakav srebrenkasti odsjaj,naročito po gornjim slojevima listova. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Prunus cerasifera
« Odgovori #2 : 23-07-2010, 09:13:53 »
hvala Radovane. Kod acer palmatuma koji je samo ukrasno stablo na balkonu listovi imaju maraton koji če prije prolistati.
 :great:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prunus cerasifera
« Odgovori #3 : 24-07-2010, 12:43:17 »
Večinom su Japanski javori ti kojima se rado suši lišće na jarkom suncu pa im odgovara sjena ili polusjena.Oni to prežive ali ne izgleda lijepo. :umm:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Prunus cerasifera
« Odgovori #4 : 24-07-2010, 12:52:06 »
da skužil sam to jer ima jedan koji raste kod dučana gdje radim. a ovaj atropurpureum je u polusjeni kao i sve ostalo.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!