Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zašto se učlaniti u klub?  (Posjeta: 17346 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Zašto se učlaniti u klub?
« : 24-07-2010, 09:12:46 »
Mario dali mi možeš reči šta dobivam stime kad se učlanim u klub? nekakve prednosti, obavijesti letke  ili. npr  bio sam učlanjen u hks i imali smo sastanke oko izložbi amstaforda  i klub amstaf. e i zainteresiran sam za neku manju verziju turntabela za drva i čajkić.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #1 : 24-07-2010, 15:45:06 »
Ako misliš na Bonsai klub Zagreb, onda se javi Donu. On je predsjednik ili Čajku tajniku.

Manji turntable!?!?
Reci kakve su to mjere koje ti zamišljaš manjima! Sve se mže napraviti, kao i Čajkić. Definiraj i jedno i drugo.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #2 : 26-07-2010, 08:48:05 »
Pa reci mi iz tvog gledišta kakav mi je potreban za krš. Mislim da čajkomlat stane u gepek.Za primjerke yamadoria koje sam jučer našao treba če mi pajser i macola.  a radijus turntablea da bude 30 cm , ostalo prepuštam autoru.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #3 : 26-07-2010, 08:51:22 »
Uvaženi predsjedsniče recite mi šta postižem stime kad se učlanim u BKZ. :chinaman:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Jo-si

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #4 : 26-07-2010, 11:21:23 »
I ja sam se učlanila u klub...odmah po proučavanju ovog foruma i to mi se činilo kao dobro od nekuda početi....ali niti jedna obavijest...npr. o nekim zbivanjima?....o pogodnostima ne mislim jer sam i tako tek početnik...a i jedna članarina nije baš da bi pokrila troškove....ali dal se nešto zbiva u tom Klubu? (dobronamjerno pitanje....jer učlanit ću se ja opet :)......al bilo bi super da se malo češće nekad nešto dogodi....
Pozdrav !

Offline Marija

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #5 : 26-07-2010, 12:59:56 »
Ljeto je gluho doba na forumu, tako da se možete načekati za odgovor, ako je Don negdje na moru, pa ću ja uskočiti u međuvremenu!

Bonsai zajednica je povezana na ovom forumu, i brojne stvari su se putem njega zajednički rješavale od nabavke alata, substrata do organiziranja edukativnih radionica preko lokalnih klubova. Dovoljno je pogledati po forumu i naći ćete informacije o svemu do sada napravljenome. Npr. nedavno  u ožujku je međunarodna bonsai konvencija s ponajboljim zapadnjačim bonsai majstorom W. Pallom bila u Kaštelima, a godinu dana prije toga u Bistri kraj Zagreba.
Ako sve ovo nekome nije dovoljno slobodno neka organizira nešto bolje, drukčije i svih nas pozove!  :hihihi:



Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #6 : 26-07-2010, 14:13:32 »
Marija,ja da sam član kluba ne bih bio zadovoljan takvim odgovorom.Forum je jedno a klub drugo.Ako su ljudi članovi kluba,plačaju godišnju članarinu imaju pravo očekivati i nekakve aktivnosti.Ja bih očekivao da se sastanemo barem jednom na dva mjeseca.Da ljudi mogu razmjeniti iskustva,pitati ono što neznaju,donjeti sa sobom drvce ako im nešto nije jasno,organizirati radionice u klubu i na terenu.To bi morala biti aktivnost kluba.No nije na meni da nekome drugome solim pamet,samo kažem. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #7 : 26-07-2010, 17:50:44 »
Ljeto je gluho doba na forumu, tako da se možete načekati za odgovor, ako je Don negdje na moru, pa ću ja uskočiti u međuvremenu!

Bonsai zajednica je povezana na ovom forumu, i brojne stvari su se putem njega zajednički rješavale od nabavke alata, substrata do organiziranja edukativnih radionica preko lokalnih klubova. Dovoljno je pogledati po forumu i naći ćete informacije o svemu do sada napravljenome. Npr. nedavno  u ožujku je međunarodna bonsai konvencija s ponajboljim zapadnjačim bonsai majstorom W. Pallom bila u Kaštelima, a godinu dana prije toga u Bistri kraj Zagreba.
Ako sve ovo nekome nije dovoljno slobodno neka organizira nešto bolje, drukčije i svih nas pozove!  :hihihi:
Forum i ljudima na forumu svaka čast, ovaj forum ima sadržaja i tema za čitanje kolko oš,al ima nas novajlija koji nismo rođeni s iskustvom a sumnjam da si ti samouka, mislim da svako godišnje doba donosi nešto ovisno o kojoj se vrsti drva radi. evo iskreno ja čekam sljedeči meeting da vidim neke stvari uživo., da upoznam ljude  i da nešto naučim na svom primjerku npr javora, kad ga i kako ožicat. mnoge stvari se nalaze tu na forumu al ni to to. pozz Mare :jupi:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #8 : 26-07-2010, 21:34:19 »

Forum i ljudima na forumu svaka čast, ovaj forum ima sadržaja i tema za čitanje kolko oš,al ima nas novajlija koji nismo rođeni s iskustvom a sumnjam da si ti samouka, mislim da svako godišnje doba donosi nešto ovisno o kojoj se vrsti drva radi. evo iskreno ja čekam sljedeči meeting da vidim neke stvari uživo., da upoznam ljude  i da nešto naučim na svom primjerku npr javora, kad ga i kako ožicat. mnoge stvari se nalaze tu na forumu al ni to to. pozz Mare :jupi:
Žica se kao i sve ostalo, uzmi žicu i započni, prvo će biti nespretno i ići će jako sporo a kasnije nakon godinu dana i 20 ožicanih stabala ćeš ubrzati. :hihihi:
Otkrila sam da čak bolje ožicavam ljevom rukom. Evo po tom pitanju sam totalno samouka. Ima nekakva logika kako usidriti početak žice i to otkriješ sam kroz rad ....
A što se tiče oblikovanja stabala, nema tu egzaktnih uputa, to je nešto što zaista otkrivaš sam to mi je svakim danom sve jasnije i jasnije, a kriterij je tvoj vlastiti ukus.
Za razliku od uputa za pravljenje npr. origamija koje su striktne i treba ih se pridržavati do detalja, te do besvjesti nešto ponavljati da pređe u rutinu .... kod bonsaija je upravo suprotno, ponavljanja i pravila nema svako stablo je individualno. Dobar dio onoga što radim oko bonsaija radim samouka, nema nekoga tko žica ili oblikuje sa mnom ili mi kaže koje ću stablo izvaditi iz prirode.
Malo sam sada s ovim otišla s teme, ali samo zato da pojasnim prirodu ovoga hobija u kojem je zasta sve na plećima samog uzgajivača i na jedan način kada se gleda nitko vam tu ne može pomoći, treba smo raditi i raditi. Naravno hortikulturni dio priče je egzaktan i njega se da lako naučiti od drugih.
Naravno istina je to što želiš vidjeti stvari uživo .... znam neke početnike koji su krenuli baviti bonsaima nakon što su prije toga bili u našem vrtu. Svakako ih je to poštedilo početničkog lutanja jer su bolje znali kakav startni materijal trebaju tražiti. Isto tako i sama hodočastim Pallov vrt već nekoliko godina i tu nalazim inspiraciju i poticaj za rad.
U vrijeme kada sam ja počinjala nije bilo opcija, mogao si biti samouk ili odustati, a sada su tvari drukčije i početnici brže napreduju jer hvala bogu imaju gdje i kod koga u Hrvatskoj vidjeti bonsaije i popričati o tome. 
U tom smislu moj i Andrijin vrt je uvijek otvoren i rado ćemo ga pokazati koga zanima ... samo se najavite da pokosim travu i očetkam mačku  :idiot: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #9 : 28-07-2010, 16:50:45 »
Zašto se učlaniti u klub?  Pojma nemam. Ja sam se učlanio da steknem osnove i stekao sam ih, bonus je bilo trajno prijateljstvo i poznanstva sa istomišljenicima i ljudima koji se  bave tim hobijem. Neki od njih su mi danas najdraži prijatelji. Zašto bi se ti trebao učlaniti? Ko kaže da bi trebao? Danas u Zagrebu imaš dva kluba, jedan koji  na naslovnici ima uplatnicu koja je uvjet  za bilo kakve informacije i  drugi koji članarinu  ne naplaćuje ili je naplaćuje deklarativno. Što možeš dobiti učlanjivanjem u taj drugi klub? Poznanstva koja će ti pomoći da saznaš sve što te zanima. Ako se ne učlaniš i nazoveš bilo kojeg ljubitelja dobiti ćeš iste te informacije besplatno. Zašto onda članarina? Zato da pokažeš ozbiljnost namjera. Naime svima koji se duže bave bonsaiem neizmjerno idu na jetra ljudi koji dobiju drvce u Baumaxa a njihov interes za bonsai traje otprilike koliko treba da to drvo rikne.
Ako pročitaš  „pitanja početnika“ na ovom forumu vidjeti ćeš da je takvih 95%
Učlanjivanjem u klub pokazuješ da te taj hobi ozbiljno zanima. Nećeš naučiti ništa više od onoga što piše na ovom forumu, nećeš dobiti diplomu da si „majstor“ bonsaia, nećeš  dobiti ništa konkretno i opipljivo osim onoga što bi ionako dobio sudjelovanjem na ovom forumu. To nije kupoprodaja i za svoju članarinu od 100 kuna klub ti ne nudi niti klupske prostorije niti piće dobrodošlice.
Čemu onda klub? Sva bonsai događanja su se do sada odvijala u organizaciji klubova. I škole i gostovanja majstora i radionice. Klub služi da se preko njega prikupi lova, klub služi kao baza ljudi koje ćeš pozvati i na druženja koja klub ne organizira kao dva koja se pripremaju u Zagrebu.
Dakle nitko od članova kluba nije dobio ništa konkretno jer nije niti vagao zašto i da li da se uopće učlani, ali svi mi smo dobili neizmjerno činjenicom da nas je klub povezao i stvorio neka divna prijateljstva.

Offline cile

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #10 : 28-07-2010, 18:05:35 »
 :worthy:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #11 : 28-07-2010, 18:11:51 »
 Don hvala na odgovoru, tak sam si i nekaj mislio da češ odgovorit jer istinski ako si zaljubljenik u bonsai i inspirira te svako jutro kad se probudiš i vidiš svoje stablo da se razvija i jača  te odeš na forum i nađeš informacije koje če ti pomoč riješit problem ili če ti ljudi dat savijet za npr pinus pinaster  da je mladica i da ga ne forcam jer neču uspjet onda mi klub i netreba, bio sam u klubu amstaf i nikad  nikaj  pametnog tamo nije bilo, da neuspoređujem pse i ljubitelje i uzgajivače pasa sa vama svima jer se vi svi poštujete i podupirete jedan drugoga i kritizirate kad treba dok je tamo bila sama konkurencija i zavist . Ja nisam hvala bogu dobio malsai na poklon iz baumaxa da bih krenuo tim putem al jesam kupio jedan acer prebonsai za smiješne novce da ga spasim od neishranjenosti i premale posude, počeo sam se zanimati za bonsai dok nisam ni znao kako se to izgovara. Kad sam ugledao tj našao jedan mugo koji je zakržljao te sam se zapitao kako bi bilo dobro odnjet ga kuči i zasadit u teglu da mi krasi balkon.Naravno to nisam napravio jer nisam imao ni štihaču . I bolje da nisam!
E i onda sam putem raznoraznih upita na googlu naletio na hbf i zakačio se ima  godinu i nešto. Vjerujem da ču vas upoznat uskoro .pozzz :dipl:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #12 : 28-07-2010, 18:40:37 »
Dva koja se uskoro organiziraju  u Zagrebu?     
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #13 : 28-07-2010, 22:49:38 »
Pa reci mi iz tvog gledišta kakav mi je potreban za krš. Mislim da čajkomlat stane u gepek.Za primjerke yamadoria koje sam jučer našao treba če mi pajser i macola.  a radijus turntablea da bude 30 cm , ostalo prepuštam autoru.

Prvo si pitao za Čajkić, a to je nešto sasvim drugo od Čajkomlata. Ćajkić smo Seba i ja dali napraviti iz šminke  :turpija:
Čajkomlat te košta 400kn, no radi se tek kad trebaju barem 2 kom. Namjenjen je za rad na svim terenima pa i u kršu. U gepek stane ali kroz gepek u kabinu, nešto kraće ti neće pomoći i bacit ćeš lovu bezveze. Mora biti 1,8m.

Turntable je standardiziran i izlaženje iz gabarita koji se trenutno rade je komplikacija koju će majstor naplatiti. Vjeruj mi, ovaj kaj se radi će ti biti taman i sada i kad budeš imao veća drva. Puno je vremena i teksta i svega, na forumu uloženo u njegov razvoj. Možda to sada ne vidiš, ali to je ono što ti treba, takvo kakvo je! Cijena je 1500kn.
(imam jednog na lageru)


Da se odmah nadovežem na klubove i inu raspravu. Moj vrt je svima otvoren i svi koji se zanimate za bonsai, navratite slobodno, doma sam večinu vremena i možete vidjeti "ogromnu" kolekciju stabala. Predhodna najava ofkors.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #14 : 29-07-2010, 10:19:45 »
Nije visoka cijena za tu alatku al onda pozivam sve buduče yamadori sakupljače da se dogovorimo pa da si naruči kome treba jer tako je financijski isplativije i meni i vama. Kaj ne? Za radni stol ču još malo pričekat jer malo je puno novaca za odjednom osim ak ne primaš amex na 12 bez kamata :mdr: pozzzzz
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!