Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zašto se učlaniti u klub?  (Posjeta: 17348 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #15 : 29-07-2010, 11:45:20 »
Čajkić je super za žardinjere :lol: Naime nositi Čajkomlat po ulici u tri po noči, to bi se moglo pogrešno protumačiti :mdr:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #16 : 29-07-2010, 14:29:25 »
 :histerical: je mogli bi me krivo protumačit i mam završim u reštu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #17 : 29-07-2010, 22:08:39 »
Zašto se učlaniti u klub?  Pojma nemam. Ja sam se učlanio da steknem osnove i stekao sam ih, bonus je bilo trajno prijateljstvo i poznanstva sa istomišljenicima i ljudima koji se  bave tim hobijem. Neki od njih su mi danas najdraži prijatelji. Zašto bi se ti trebao učlaniti? Ko kaže da bi trebao? Danas u Zagrebu imaš dva kluba, jedan koji  na naslovnici ima uplatnicu koja je uvjet  za bilo kakve informacije i  drugi koji članarinu  ne naplaćuje ili je naplaćuje deklarativno. Što možeš dobiti učlanjivanjem u taj drugi klub? Poznanstva koja će ti pomoći da saznaš sve što te zanima. Ako se ne učlaniš i nazoveš bilo kojeg ljubitelja dobiti ćeš iste te informacije besplatno. Zašto onda članarina? Zato da pokažeš ozbiljnost namjera. Naime svima koji se duže bave bonsaiem neizmjerno idu na jetra ljudi koji dobiju drvce u Baumaxa a njihov interes za bonsai traje otprilike koliko treba da to drvo rikne.
Ako pročitaš  „pitanja početnika“ na ovom forumu vidjeti ćeš da je takvih 95%
Učlanjivanjem u klub pokazuješ da te taj hobi ozbiljno zanima. Nećeš naučiti ništa više od onoga što piše na ovom forumu, nećeš dobiti diplomu da si „majstor“ bonsaia, nećeš  dobiti ništa konkretno i opipljivo osim onoga što bi ionako dobio sudjelovanjem na ovom forumu. To nije kupoprodaja i za svoju članarinu od 100 kuna klub ti ne nudi niti klupske prostorije niti piće dobrodošlice.
Čemu onda klub? Sva bonsai događanja su se do sada odvijala u organizaciji klubova. I škole i gostovanja majstora i radionice. Klub služi da se preko njega prikupi lova, klub služi kao baza ljudi koje ćeš pozvati i na druženja koja klub ne organizira kao dva koja se pripremaju u Zagrebu.
Dakle nitko od članova kluba nije dobio ništa konkretno jer nije niti vagao zašto i da li da se uopće učlani, ali svi mi smo dobili neizmjerno činjenicom da nas je klub povezao i stvorio neka divna prijateljstva.


 :worthy:

 :great:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #18 : 18-08-2010, 13:26:06 »
Done hoče li uskoro biti ikakvih  aktivnosti u zg?
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #19 : 19-08-2010, 14:14:42 »
Hoće ali za članove kluba  :hihihi:

Šalim se, biti će dva gostovanja svjetski poznatih faca ali kako je to organizirano više onako privatno, organizatori će sami objaviti (ili neće objaviti) ko dolazi, kada i gdje i da li je otvoreno za javnost ili je pozvano samo nekolicina bliskih prijatelja. Eto, toliko mi je za sada poznato.

Offline dijxtra

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #20 : 19-08-2010, 15:19:53 »
Ujebate, vi ko masonska loža :na: Ništa, bocko, izgleda da ćemo morat osnovat "Početnički bosani klub Zagreb" pa sami pozivat majstore  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #21 : 19-08-2010, 16:56:18 »
Ma ne. To ovaj put samo izgleda tako.
 Gle, to sve organizira neko privatno i nemrem sad ja pozivati ljude nekome doma. Kada klub bude nešto organizirao, biti će objavljene pozivnice kao i uvijek do sada.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #22 : 19-08-2010, 17:57:43 »
Ujebate, vi ko masonska loža :na: Ništa, bocko, izgleda da ćemo morat osnovat "Početnički bosani klub Zagreb" pa sami pozivat majstore  :mdr:

Može. Ako isfuramo Mottu postat čemo carevi! :jupije:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline brukoi

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #23 : 13-09-2010, 20:19:32 »
Ja ću pristupiti vašem klubu, čak sad kad sam vidio adresu sam skužio da je to 1min od frendovog stana na žlebecu, e sad kad vi jeste tamo inače, kak radi klub ili bi bilo najbolje da članarinu uplatim prek banke...
Helppp!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #24 : 13-09-2010, 21:30:36 »
Bok, veli tajnik da se pričeka do proljeća tako da ne baciš članarinu :hihihi: Inaće adresa je stara, to je privatna adresa Krešice, jednog od osnivača i dugogodišnjeg predsjednika kluba

Offline brukoi

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #25 : 13-09-2010, 23:13:12 »
thx, no problemo  :chinaman:
Helppp!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #26 : 07-10-2010, 13:01:48 »
Done ajmo nešto organizirat?
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #27 : 07-10-2010, 16:45:56 »
A gle, ja sam po terenima, ne stignem ni na vađenje. Budemo, rekli smo početnički tečaj negdje u 11 mjesecu

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #28 : 07-10-2010, 16:54:34 »
ok
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline alexhor

Odg: Zašto se učlaniti u klub?
« Odgovori #29 : 16-07-2012, 19:34:02 »
Baš sam ko stjenica. Dosta tema na forumu je lanjski snijeg, a ja tenutno bez drveća nemam drugog posla nego načitavam pa povremeno vitaliziram teme.
E sad, članstvo u klubu... Koliko vidim nije previše brojno. Pa što, ipak je nekakva organizacija koja u određenim uvjetima može djelovati i pomoći. Ovaj hobi je prilično individualan, ni jedno drvo nije imovina kluba niti klub brine o njemu. Ali u organizacijskom smislu, nije loše imati krovnu organizaciju.  Nikad ne znaš kad će ti zatrebati, za dogovoriti nekakve popuste za članove, za pronaći sponzore za nešto itd.
Stoga ja razmišljam da postanem nekakvi blentavi član kluba ("blentavi" jer nemam drveće, kakav je to član bonsai kluba a nema ni jedno drvo?:).
Nekako ne vidim puno klubova u mojoj okolici nego je najbliži Zagreb. Primate me?