Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Posude by: Matheusz Grobelny  (Posjeta: 20076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Posude by: Matheusz Grobelny
« : 30-07-2010, 11:58:43 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #1 : 16-08-2010, 08:53:49 »
Planiramo tršlju posaditi u jednu takvu posudu, u klasičnoj bi posudi isto dobro izgledala ali ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Memy

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #2 : 16-08-2010, 09:23:06 »
Planiramo tršlju posaditi u jednu takvu posudu, u klasičnoj bi posudi isto dobro izgledala ali ...
Is there anything you do that is not directly inspired by (read: plagiarized from) Walter Pall? Seriously folks, is all that you want to be, merely Walters epigones?

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #3 : 16-08-2010, 09:31:56 »
Kim, to si ti?
Govoriš gluposti. Ovo su unikatne posude, i svaka je različita za razliku od klasičnih - standardnih kod kojih bi se više moglo govoriti o plagijatima (čak neke za koje misliš da su Japanski Tokoname, možda su jeftinjara iz Kine :tup: ). Svaki umjetnički rad je inspiriran nečim, čak je i Picasso kada je počeo sa kubizmom (jednim od najkreativnijih trenutaka u povijesti umjetnosti) bio inspiriran radovima Afričkih domorodaca. I zaista, ja jesam inspiriran među ostalim i Walterovim stablima, ali to ne znači da ih i pokušavam kopirati, to je jako velika razlika koja bonsai početnicima promiče. Nemoj pisati da smo kopije Waltera nego napiši što ti konkretno smeta na stablu, jer posuda slična poput Walterove ne znači ništa, klasične posude se rade na tisuće istih znači li to da su zbog toga svi kopije jedni drugih?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #4 : 16-08-2010, 09:46:26 »
E, da pogledaj na blogu na dnu http://www.animabonsai.com/2010/08/pistacia-no-2/
Tu je još jedna Japanska posuda koja je isto cool, zašto nisi napisao da je to kopija Japanskog bonsaija? Znam zašto, jer svi rade takve virtuale i toliko se međusono "kopiraju" da je tebi to postalo na žalost sasvim normalno.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Memy

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #5 : 16-08-2010, 09:58:38 »
Svaki umjetnički rad je inspiriran nečim
Certainly. But it is more than obvious that 99% of your so called inspirations comes from Walter Pall.

Nemoj pisati da smo kopije Waltera nego napiši što ti konkretno smeta na stablu,
There's nothing wrong with it. Well, it still needs some refinement. But that's not the point.

jer posuda slična poput Walterove ne znači ništa,
Come on! From all the possible forms and all the possible textures and all the possible colours, you chose the ones Walter puts his trees in and puts photographs of them on his blog.

klasične posude se rade na tisuće istih znači li to da su zbog toga svi kopije jedni drugih?
More or less, yes. But those are so widely distributed and used for, well, centuries now. The ones Walter recently started using are pretty unique.

Offline Memy

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #6 : 16-08-2010, 10:04:10 »
Znam zašto, jer svi rade takve virtuale i toliko se međusono "kopiraju" da je tebi to postalo na žalost sasvim normalno.
It's pretty normal to you, too. Or do you mean to tell me, that bonsai is your invention?

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #7 : 16-08-2010, 10:17:17 »
Svaki umjetnički rad je inspiriran nečim
Certainly. But it is more than obvious that 99% of your so called inspirations comes from Walter Pall.
Po čemu je očito? Materijali koje ja tražim i biram želim da su toliko nabijeni karakterom da ne mogu biti kopije, da ne postoji nešto tako kod još nekoga. Priroda se pobrinula za to. Ako nađem materijal u prirodi koji mi previše sliči na nešto već viđeno, to trenutno izbjegavam. Mora sadržavati neku posebnost, to je jednostavno Marijin i moj kriterij kojeg se držimo. Vjerojatno ti je teško u tako nešto povjerovati, ali to je ono što po meni čini razliku od kvalitete nad nekvalitetom.

Nemoj pisati da smo kopije Waltera nego napiši što ti konkretno smeta na stablu,
There's nothing wrong with it. Well, it still needs some refinement. But that's not the point.

Normalno, to je samo JEDNU godinu nakon vađenja. Ja mislim da rezultat za tako kratko vrijeme nije uopće loš.
jer posuda slična poput Walterove ne znači ništa,
Come on! From all the possible forms and all the possible textures and all the possible colours, you chose the ones Walter puts his trees in and puts photographs of them on his blog.

Ovo je potpuno izdeformirana u photoshopu posuda, dakle ovu posudu koju sam "ja napravio" nema nitko svijetu. Evo ti original - http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2010/08/larch-13.html
klasične posude se rade na tisuće istih znači li to da su zbog toga svi kopije jedni drugih?
More or less, yes. But those are so widely distributed and used for, well, centuries now. The ones Walter recently started using are pretty unique.

Znači ako se nešto "kopira" stoljećima i svuda po svijetu onda je to dopušteno? :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #8 : 16-08-2010, 11:00:01 »
Planiramo tršlju posaditi u jednu takvu posudu, u klasičnoj bi posudi isto dobro izgledala ali ...
...posude su zanimljive (dviju sam već, nadam se, budući vlasnik) no treba biti oprezan sa njihovom uporabom, mislim da je bitan balans između drveta i posude. Sviđa mi se tvoj virtual, osim što je posuda puno premala, dobro ocrtava prirodni ambijent i uvjete gdje je tršlja rasla. No kad bi u takovu posudu smjestili primjerice japanski javor, bilo bi to vrlo smješno....

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #9 : 16-08-2010, 11:06:16 »
Ja sam prvo mislio kada sam vidio po prvi put ove posude da imam samo jedno drvo koje bih posadio u takvu posudu. U međuvremenu je brojka po prilično porasla :hihihi: ... ali normalno da svako drvo ne ide u ovakav tip posude.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #10 : 16-08-2010, 11:35:45 »
Planiramo tršlju posaditi u jednu takvu posudu, u klasičnoj bi posudi isto dobro izgledala ali ...
...posude su zanimljive (dviju sam već, nadam se, budući vlasnik)

Odlično! :great: , ti kopijo jedna od Waltera Palla :happy2:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Memy

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #11 : 16-08-2010, 14:39:44 »
Citat: Andrijachi
Po čemu je očito?
On numerous occasions (virtually exceptionless in fact) of Walter Pall posting some original or at least unusual idea you practically repost it on this forum stating that you too will do something like it.

Since you mentioned Picasso in one of your previous posts, it is perfectly obvious when someone copies him, even if the motive (or the colours, or <whatever>) is "original" t.i. something Picasso has never painted/drawn/sculpted/used). In short: style can be copied. Bottom-line: you copy Walters.

Let's understand each other: there's nothing wrong with copying itself. You just seem to be copying exclusively Walter Pall.

Citat: Andrijachi
Ovo je potpuno izdeformirana u photoshopu posuda, dakle ovu posudu koju sam "ja napravio" nema nitko svijetu.
So if I photoshop Picasso, I can then proclaim it 1. mine, 2. original?  :loco:

Citat: Andrijachi
Znači ako se nešto "kopira" stoljećima i svuda po svijetu onda je to dopušteno? :hihihi:
:tup:
I don't know, you tell me. Nevertheless, there are doors, for example, and there are doors. They all do the job of separating inside from the outside. But if it says "Walter Pall" on it, it's pretty obvious who lives behind it. Hint: it's not Andrijachi. No, wait!, my bad  :verycool: , it is Andrijachi.

Offline Andrija Zokić

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #12 : 16-08-2010, 15:10:14 »
Citat: Andrijachi
Po čemu je očito?
On numerous occasions (virtually exceptionless in fact) of Walter Pall posting some original or at least unusual idea you practically repost it on this forum stating that you too will do something like it.

Molim te daj mi nekoliko primjera. Ako misliš na hortikulturne trikove i tehnike koje uglavnom mi u Hr. učimo od WP onda mi molim te daj neke linkove gdje ja još mogu takvih stvari naučiti, ali želim da su stvari jeftine, učinkovite i da taj piše iz iskustva.

Since you mentioned Picasso in one of your previous posts, it is perfectly obvious when someone copies him, even if the motive (or the colours, or <whatever>) is "original" t.i. something Picasso has never painted/drawn/sculpted/used). In short: style can be copied. Bottom-line: you copy Walters.

Let's understand each other: there's nothing wrong with copying itself. You just seem to be copying exclusively Walter Pall.

Mene inspirira i Kunio Kobayashi i Hsuan Lo i još mnogi bonsai umjetnici samo ti to ne vidiš. Ti vidiš ono što želiš vidjeti.

Citat: Andrijachi
Ovo je potpuno izdeformirana u photoshopu posuda, dakle ovu posudu koju sam "ja napravio" nema nitko svijetu.
So if I photoshop Picasso, I can then proclaim it 1. mine, 2. original?  :loco:

Ova posuda je samo skica ali ti to očito ne shvaćaš. Finalna posuda neće biti takva niti može biti jer su to sve unikati. Ako je Kobayashi uzimao posude od svog učitelja znači li to da ga je kopirao? Posudu ne izrađuje bonsai umjetnik. Ja sasvim slučajno često uzimam sa WP sajta posude jer je tamo velik izbor dobrih posuda različitih oblika i dimenzija i fotografiranih iz dobrih kuteva. Ako ti imaš neki drugi izvor daj mi link i rado ću se njime poslužiti.
Citat: Andrijachi
Znači ako se nešto "kopira" stoljećima i svuda po svijetu onda je to dopušteno? :hihihi:
:tup:
I don't know, you tell me. Nevertheless, there are doors, for example, and there are doors. They all do the job of separating inside from the outside. But if it says "Walter Pall" on it, it's pretty obvious who lives behind it. Hint: it's not Andrijachi. No, wait!, my bad  :verycool: , it is Andrijachi.

On je moj bonsai učitelj između ostalog i normalno da ima jak utjecaj na mene, da malo bolje pogledaš vidio bi da kod mene ima Kobayashi momenata.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #13 : 16-08-2010, 15:23:54 »
Memy ili Kim kako se već zoveš, na ovome forumu si registriran dva puta pod dva različita imena. To si već radio i ranije. Nije mi jasan razlog, ali te najljepše molim da koristiš jedan identitet. Već smo te prošle godine upozoravali na isto i izbrisali ti jedan identitet, ali opet se ponavljaš.
Mi ovdje svi stojimo iza svojih imena i prezimena i iza svoga rada i nismo anonimusi, (jedino vidimo da si iz Slovenije!) pa bi bilo lijepo i od tebe da se predstaviš i pokažeš tvoj rad, kako bi i to mogli prokomentirati.

Vezano za tvoje komentare za plagiranje, mislim da si u potpunosti promašio temu. Sviđaju nam je Mateuszove posude i njegov stil i nadam se da ćemo neka stabla posaditi u takve posude, a još je važnija kvaliteta stabla će se nalaziti u tim posudama ... eto da ih ja spomenem to kad već ti nisi.  :hihihi:

Inače, hvala ti što si toliko zabrinut za naš rad.  :chinaman:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Posude by: Matheusz Grobelny
« Odgovori #14 : 16-08-2010, 18:32:15 »
Bok daj svima. nemrem izdržat da ne komentiram al onda sam i ja plagijator jer kopiram tj učim od marije i andrije i pratim animabonsai kao i ostale naše blogove. memy briješ stara :tuptup:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!