Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: kušnja  (Posjeta: 3948 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
kušnja
« : 04-09-2010, 02:50:38 »
dali ste kad dosli u kušnju da nakon vise godina oblikovanja nekog bonsaja i nakon svega sto ste isplanirali i mislili da je to to, da čete se držati određenog oblika kojeg ste zamislili u pocetku i dok je vec taj oblik postignut...najedanput vam dodje volja da odrezete neku vazniju granu i da potpuno promjenite oblik

poslje dok ste to napravili niste sigurni dali je to bilo dobro ili ne...

kaj napraviti u takvoj situaciji, ja uvjek postupim prema trenutku inspiracije pa makar unistim, ali nadam se da bu opet dobro jednog dana

Offline Andrija Zokić

Odg: kušnja
« Odgovori #1 : 04-09-2010, 13:36:35 »
...najedanput vam dodje volja da odrezete neku vazniju granu i da potpuno promjenite oblik poslje dok ste to napravili niste sigurni dali je to bilo dobro ili ne...

kaj napraviti u takvoj situaciji,

Što je učinjeno, učinjeno je.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: kušnja
« Odgovori #2 : 04-09-2010, 14:09:08 »
Samo budala uvijek stoji pri istome.
Ta promjena je dobra, znači da razmišljaš o bonsaima i težiš pronaći ono što drvu najbolje paše - mislim na oblik.

Stoputa sam se predomislila .... nekada smo Andrija i ja radili virtuale češće. Imamo ih još pohranjene na kompjuteru od prije par godina, sada kada ih pogledam hvata me smijeh, uopće tako nismo oblikovali stabla, te skice su uglavnom poprilično "naivne" u nekim slučajevima.... mislim da što se dublje ulazi u ovaj hobi (ako je to uopće pravi izraz) to se čovjek više poveže sa biljkama i mijenja svoja poimanja i onda kroz to dolazi inspriracija ...
...uglavnom htjela sam reći da je predomišljanje dozvoljeno, ako ne i poželjno  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: kušnja
« Odgovori #3 : 04-09-2010, 15:26:06 »
da ja sam isto mislil da je to dobro i uvjek sam tak radil...makar mi je puno put bilo i zal kaj sam neke grane odrezal...

a jedna glupa anegdota kak sam odlucil promjeniti jedan garb...dosel mi je prijatelj u posjetu a kak je balkon puni bonsaja i jedva se hoda liku se nekak poskliznulo i zrusil mi je jedan bonsai i razbila se posuda...odma ja pocnem njega spotati i to sve i idem da uzmem drvo i vidim da bi bolje bilo da stoji pod tim kutom kak je opalo i da odrezem granu i odma je bilo puno bolje

to je bil ovaj mali grab prije nek je opal http://a.imageshack.us/img839/711/p4040004.jpg
kušnja
  http://a.imageshack.us/img441/2113/p4040002.jpg
kušnja
evo zamislite da je na prvoj slici nagnuti u lijevu str za nekih 45° a na drugoj u desnu

BTW nije bila posuda za bonsai nek neka plasticna tegla koja je pukla

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: kušnja
« Odgovori #4 : 04-09-2010, 21:36:06 »
Ja ne režem svaki dan.Ima dana kada sam posebno inspiriran za to i onda idem po škare i režem,i obično ne pogrešim jer imam u glavi viziju kako to drvo treba izgledati.Kada nisam siguran ostavim granu ili više i godinu dana i onda odrežem.Odrezati je lako,teško ju je nadoknaditi.Ali sa godinama i puno rezanja i bavljenja sa bonsaima shvatiš što želiš i bit svega. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: kušnja
« Odgovori #5 : 21-09-2010, 00:02:20 »
evo sinula mi je nova ideja za kusnju...kolko bi se jako razljutili da vam neko slucajno ili namjerno strga najdrazi bonsai, ili da ga nekak slucajno sami strgate :jezik: kolko bi se naljutili na sebe...

dajte oba 2 odgovora ak zelite


na nekoga bi se naljutil tolko jako da bi ga mogel istuci, a na sebe isto tolko jako samo kaj bi nasel drugi nacin za ljutnju...npr isel bi udarati zid ili neko veliko drvo u sumi...i ljutiti se na sve oko sebe nekoliko dana :grrrrrr:

Offline DonQuijote

Odg: kušnja
« Odgovori #6 : 21-09-2010, 08:27:51 »
Ja se rastužim, bilo je već takvih situacija ali hebi kaj sad, što se može... prisjetim se da sam i ja ubio poneko dobro drvo.

Na namjerno uništavanje ne znam kako bih reagirao, vjerojatno jednako kao da mi neko namjerno ozlijedi psa

Offline August

  • Član
  • ***
  • Postova: 117
  • Lokacija: Risvica,Kumrovec i Zagreb
  • Total likes: 0
  • To sam ja
Odg: kušnja
« Odgovori #7 : 21-09-2010, 09:08:12 »
dobro je do jos nije bilo namjernog unistavanja, jer inace  :grrrrrr:  :boxing:  :mad2:  :P90:  :molitva: za počinitelja