Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle  (Posjeta: 29972 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« : 19-09-2010, 23:10:12 »


Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people

Offline Andrija Zokić

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #3 : 20-09-2010, 10:26:21 »
Zanimljivi video materijali. Vidim da vam je bilo odlično i da ste se zabavili a vjerujem i mnogo novoga naučili. Ja sam i danas pod virozom i nisam niti na posao otišao  :mad3:

http://walter-pall-travelogues.blogspot.com/2010/09/jim-doyle-in-croatia-1.html
http://walter-pall-travelogues.blogspot.com/2010/09/jim-doyle-in-croatia-2.html
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #4 : 20-09-2010, 11:04:09 »
Jel ovo Čajkova kakada? http://ibonsaiclub.forumotion.com/pots-f3/pots-by-mateusz-grobelny-t3865-210.htm#41998
U ovoj posudi dobija skroz novu kvalitetu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #5 : 20-09-2010, 13:37:00 »
Bilo je vrlo ugodno i poučno. Doyle je čovjek koji se tridesetak godina bavi bonsaiem i stiče prijateljstva i kontakte u bonsai svijetu.
Spomeni bilo koje ime, on ga poznaje osobno :jupije: Mogao bih ga slušati danima.
Vrlo smiren, staložen i pun fenomenalnih bonsai trikova. Dopalo mu se u Hrvatskoj, oduševljen je materijalima koje je komentirao, dopada mu se atmosfera koja vlada među nama, prijateljstvo i druženje. Bio je pun komplimenata, iskreno oduševljen svime što je vidio.
Imam nešto fotografija s druženja koje ću staviti tu na forum, ali bilo bi bolje da ih stave Seba ili Mario jer moje su poslovično loše.
E da, dobio sam kapu sa njegovim logom " Nature's Way Nursery " baš mi se dopada. :jupije:

O domaćinima ne treba trošiti riječi. Duda i Seba su bili domaćini kakvih nema puno na svijetu. Sve su organizirali, sve nas hranili i pojili, grijali, ne znam, stvarno ne znam kako im zahvaliti a da ne zvuči prazno. Hvala i Mariu i Idi, Čajku koji mi je iz čiste ljubomore namjerno uništio prekrasan sanduk od šperploče u kojemu je bilo moje drvo, pa sam ga bio prisiljen presaditi u krivo vrijeme i koji je obečao da ako se drvu nešto dogodi da slobodno izaberem neko iz njegovog vrta... pa si sad razmišljam kako da ubijem svoje drvo a da on ne skuži da sam ga namjerno ubio kako bi uzeo neko njegovo...
 :whistle:



Offline helleborus

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #6 : 20-09-2010, 13:58:01 »
Jel ovo Čajkova kakada? http://ibonsaiclub.forumotion.com/pots-f3/pots-by-mateusz-grobelny-t3865-210.htm#41998
U ovoj posudi dobija skroz novu kvalitetu.

je, je... to je Čajkova. Posuda joj odlično odgovara, samo mora biti manjih dimenzija.

Offline helleborus

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #7 : 20-09-2010, 14:12:20 »
I sami znate, ako ste ikada nekog pozivali da bude s vama u kući nekoliko dana, da je to dosta triki. Jer nikad ne znaš što te čeka i kako će ispasti, kakav je čovjek koji ti dolazi u kuću..... Ne mogu niti izreći koliko je Jim jedan prekrasan čovjek. Uživali smo s njim u društvu ova dva dana. Baš mi je drago kaj ih nismo poslali u neki hotel, nego što su bili kod nas. Tako se s ljudima još više zbližiš.
Točno je tako kao što je Don napisao... bilo koje ime iz bonsai svijeta spomeneš on ga poznaje, ili je s njim radio, ili ga doveo u svoj vrt (rasadnik) ili nešto slično. Bio je 10tak puta u Japanu, oduševljen je s kineskim bonsaijem (ali ne onim za koji mi znamo). Kaže da u Kini ima fenomenalnih vrhunskih bonsaija. Da će kinezi tek napraviti novi buuuum u tome jer je to prije bila privilegija samo bogatih.
Kaže da dosta kineza radi one tzv.japanske posude koje masno plaćamo, čak rade i otisak 'made i japan' ... mislim, otkrio nam je puno takvih sitnica.
Da, 38 godina se bavi ovim hobijem, svaki mjesec je tjedan dana negdje na putu, uglavnom vezano za posao ili bonsai. Predrag i preljebazan. Pozvao nas da dođemo k njemu (nadam se da i hoćemo već iduće godine). Sve u svemu... žao mi je što neki nisu mogli doći i iskusiti ovo što mi jesmo. Oduševljen je sa svime što je vidio i vrlo rado će doći opet pa će biti prilike za sve bolesne, za one po berbama.....

Jako mi je drago što je S snimio nekoliko filmića u razgovoru s njima (Pallom i Doylom). Da nam je vrijeme bilo naklonjenije moglo je toga biti i više i bolje, ali nažalost protiv onakve kiše nismo se mogli boriti. No, moram priznati da razgovori na toplom nisu bili nimalo razočaravajući, dapače bili su vrlo stimulativni i edukativni.

Hvala svima koji su došli i pomagali oko svega. Ovaj vikend svi smo bili kao jedna velika bonsai obitelj. I osjećaj je baš dobar  :love:

Offline Andrija Zokić

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #8 : 20-09-2010, 14:25:38 »
oduševljen je s kineskim bonsaijem (ali ne onim za koji mi znamo). Kaže da u Kini ima fenomenalnih vrhunskih bonsaija. Da će kinezi tek napraviti novi buuuum u tome jer je to prije bila privilegija samo bogatih.

Jedva čekam!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #9 : 20-09-2010, 14:27:08 »
Jel ovo Čajkova kakada? http://ibonsaiclub.forumotion.com/pots-f3/pots-by-mateusz-grobelny-t3865-210.htm#41998
U ovoj posudi dobija skroz novu kvalitetu.

je, je... to je Čajkova. Posuda joj odlično odgovara, samo mora biti manjih dimenzija.

Bilo bi bolje da je manja, ali već i ovako izgleda dobro za moj ukus.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #10 : 20-09-2010, 14:46:34 »
... Ovaj vikend svi smo bili kao jedna velika bonsai obitelj. I osjećaj je baš dobar  :love:

Upravo to! Bit i suština :love:

Offline Marija

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #11 : 20-09-2010, 14:54:31 »
Milslili smo doći ali na kraju je ispalo tako da ne možemo.  :idiot:
Totalno mi je žao  :quiet:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #12 : 20-09-2010, 15:44:53 »
Walter Pall...About early days of bonsai in Germany

Walter Pall - About early days of bonsai in Germany

http://sandevbonsai.blogspot.com/2010/09/walter-pall-about-early-days-of-bonsai.html

 :hvalaaa:

sutra novi film. nastavljam s uploadom

Offline Andrija Zokić

Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #13 : 20-09-2010, 16:42:44 »
Walter Pall...About early days of bonsai in Germany

http://sandevbonsai.blogspot.com/2010/09/walter-pall-about-early-days-of-bonsai.html

Ovaj mi je do sada najbolji! :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: VIDEO: Walter Pall & Jim Doyle
« Odgovori #14 : 20-09-2010, 16:58:31 »
Evo ljudi, da se i ja malo javim. Malčice sam bio u stisci s vremenom. Sve to je kolidiralo s mojom željom da vam što prije pokažem videe koje sam uspio snimiti s pallom i doylom. To mi je sada stvarno nešto što mi je žao da nisam počeo prije raditi...mislim snimati razgovore s njim. Mislim da je vrijedno čuti neke ljude. I pall i doyle spadaju u tu vrstu. Nekoliko stvari se poklopilo...bonsaistički rujan u zagrebu i kupnja novog fotića koji sada ima mogućnost snimanja HD videa. želio sam pokušati uploadati dovoljno dobru kvalitetu zvuka i slike. Iako koristim minimalnu kvalitetu za koju je fotić sposoban, to nije manje od 640x480 ili tako nešto. Ali niti ne bi htio komprimirati više. Onda ispadne onak...grdo. Tako da mi za upload filma od 1,74 GB treba oko 970 minuta ili 16 sati  :idiot:
nema veze. za par dana, sve će biti na you tubeu.

Pall je mrak, ali to već svi znate. Doyle je pravo otkriće-stvarno prekrasan čovjek, gospodin, umjetnik i prirodnjak. Impresionirao nas je sobom u potpunosti. Baš ostaje dobar osjećaj...kada upoznaš nove ljude koji ostave trag. Sam sebi činiš se drukčiji, nadahnut, oplemenjen...
Jaaaako mi je drago što su njih dvojica bili ovaj vikend kod nas. nakon druženja s takvim ljudima sutra se probudiš kao bolji čovjek.
Jim nas je pozvao k sebi u SAD. Kako i inače planiramo ove zime kod Dudinog buraza u Miami, sigurno ćemo navratiti do njega. To je već gotovo. Žao mi je što svi vi koji ste trebali biti tu niste uspjeli doći. Žao mi je što se Andrija razbolio, žao mi je što sivac nije mogao doći jer se andrija razbolio, , nije mi žao gala jer je umjesto nas izabrao gemišt  :happy2:
Pusa svima
Vidimo se na Mauru Stembergeru za mjesec dana