Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ultra brzo šireća mahovina  (Posjeta: 5813 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chbr2a

ultra brzo šireća mahovina
« : 15-10-2010, 22:46:47 »
dobar dan dobra večer ! došao sam na ovaj forum pošto mi se činio prikladan za ovo moje pitanje !!

a to pitanje je dali znate možda neku vrstu mahovine ili nečega sličnog mahovini koja se može raširiti npr po limu automobila kroz nekoliko tjedana da cijeli auto zaraste.

naime, ja bi htio po svom kombiju pustiti mahovinu tako da izgleda zaraslo i oronulo pa me zanima na koji način bi to mogao postići ?? volio bi mahovinu ali ako netko ima ideju, pa možda i neki "umjetni" materijal kojim bi se dao obložiti lim izvana kombija tako da ima isti efekt kao i mahovina.

e da, dalje. znači uz sve to sam mislio na krov staviti zemlje i zasaditi neke biljke koje bi se vozile na krovu kombija.

ovoga, nisam nenormalan samo me možda malo ne shvaćate ali to je samo neka zezancija i ideja,,,

hvala lijepa dobroj ekipi koja će mi odgovoriti na pitanje.
hvala

Offline Marija

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #1 : 15-10-2010, 22:55:24 »
mila majko .... :histerical:

Za razvoj mahovine su potrebni trajno vlažni uvjeti, po mogućnosti i hlad, tako da nju odmah možeš otpisat.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline chbr2a

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #2 : 15-10-2010, 23:03:24 »
marija, prije svega jedna pjesma za tebe.  :jupije:  :jupije:  :jupije:


hvala na brzom odgovoru. mislim da bi mi cijeli auto poruzinavio od trajno vlažnih uvjeta i hlada  :surprised:

no, šta za zamjenu šta se može širiti brzo.. ,, možda neki korov s krova pustiti da pada izvana ???

koje biljke bi mogao zasaditi na krov ?

Offline Marija

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #3 : 15-10-2010, 23:10:25 »
ne može to tek tako, moraš prvo napravit adekvatnu udubinu na krovu kako bi u nju posadio biljke ...  :haaaahaaaaa:

I samo da znaš da uopće nisi originalan  :na:







Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline chbr2a

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #4 : 15-10-2010, 23:29:03 »
čekaj, a kako oni to mogu a ja nemogu ???  :mac:

ma nemoj ;)

e sad ozbiljno. ovo na krovu sam mislio napraviti tako da sam mislio napraviti jednu "kadicu" koja bi bila duboka cca 15cm u koju bi od stakloplastike izlio drugu kadicu u kojoj bi bila zemlja.

sad da ne bude do SF to sve mogu i znam sam napraviti tako da je to riješeno,,

e a mene više zanima kako na ovom spačeku raste trava PO NJEMU !! to mi je zanimljivije nego korov na krovu :)

i ovaj renault gornji,, šta je to na njemu ?? ovo je idealno za moj kombi !!! :)  :lol:

Offline Andrija Zokić

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #5 : 15-10-2010, 23:49:11 »
Mislim da sam negdje pročitao da jogurt ili nešto slično koriste bonsaisti da potaknu razvoj mahovine po posudama.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline chbr2a


Offline Bruno

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #7 : 16-10-2010, 08:17:40 »
Da je kombi moj ,ja bi prvo otvorija rupu u krovu ,pričeka da izraste palma posađena u kombiju i onda nema problema sa hladom. U nautici imaš primjera di talijanci naprave ultra modernu jahtu ,obojaju je u fensi crnu boju i onda je nitko ne može dotaknut na suncu a kamoli sjest. A da bi to rješili ugrade sprinklere koji prskaju palubu i hlade brod !!
   Dakle možda da razmisliš u tom pravcu jer kad zadovoljiš uvjete ,trava če ti rasti ko luda i morat češ se penjat kosilicom po kombiju.
Koje ti je marke kombi? Engleska trava slabo raste po francuskim autima

Offline Hrvat

Odg: ultra brzo šireća mahovina
« Odgovori #8 : 16-10-2010, 09:24:55 »
na renolu je zalijepljena sinteticna trava.
za spaceka smatram da je cista fantasticna nebuloza iz vise razloga.
na primjer za imati dobar green u vrtlu treba 7-10 cm kvalitetne zemlje pomijesane s
rijeckim pijeskom da bi bila kvalitetna i razracena.pa vas pustam da razmislite o ovoj mogucnosti
gdje imamo debljinu sa greenom otprilike4-5 cm.a da ne pricamo o vijetru pri voznji auta
valiki naplov kise koji ispere zemlju na laterlnim djelovima.
sto ne znaci da slika nije istinita ali volio bi vidjeti auto u voznji na samo 50km-h. :happy2: :histerical: :rofl:
nije vazno gledadi,vec vidjeti