Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Maslina  (Posjeta: 11745 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Astilita

Maslina
« : 13-10-2010, 19:23:46 »
Ako može jedno pitanje..

Nedavno možda pred 4-5 miseci san se zainteresira za bonsaie općenito, danas imam dvije Microcarpe (znam, znam ginseng  :mdr: ) čempres mislim muški i dvije masline.

Gugla san sve živo i pročita sve tako da sa opadanjem, sušenjem etc. nemam problema, ali....

Na Pelješcu imam puno odraslih normalnih stabala maslina i naiša san na jednu koja je praktički u dnu u sredini šuplja, a spaja se na visini od 1 metra i nastavlja kao normalno stablo...

E sad, to bi ja tija postić i sa svojim bonsaiem, visok je 10 cm cca i izgleda ko kolac, pitanje je SMIJEM li ja sada, ili ako ne sada kada, takoreći probušiti pri dnu taj moj kolac, jer se bojim da ce mi uginuti ako ide joj hrana kroz sredinu stabalaca..

A problem je što od tog odraslog stabla, u narednih mjesec dana ne mogu poslati sliku jer nisam sad doma....

Unaprijed hvala na odgovorima i zapamtite da sam noob...
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline Marija

Odg: Maslina
« Odgovori #1 : 13-10-2010, 19:37:19 »

Na Pelješcu imam puno odraslih normalnih stabala maslina i naiša san na jednu koja je praktički u dnu u sredini šuplja, a spaja se na visini od 1 metra i nastavlja kao normalno stablo...

E sad, to bi ja tija postić i sa svojim bonsaiem, visok je 10 cm cca i izgleda ko kolac, pitanje je SMIJEM li ja sada, ili ako ne sada kada, takoreći probušiti pri dnu taj moj kolac, jer se bojim da ce mi uginuti ako ide joj hrana kroz sredinu stabalaca..

A problem je što od tog odraslog stabla, u narednih mjesec dana ne mogu poslati sliku jer nisam sad doma....

Unaprijed hvala na odgovorima i zapamtite da sam noob...

Dobrodošao na forum! :mdr:

Taj tvoj, kako si ga nazvao, kolac širok jedva centimetar-dva nije pogodan materijal za imitiranje debla masline staroga desetke ili čak stotine godina, pa  dubljenjem ne bi ništa postigao - ništa prirodno. Rezultat ne bi imao veze s bonsaijem.
Trebaš pokušati naći kvalitetniji materijal masline u prirodi.

Evo linkova na moje i Andrijine masline (bonsaije u nastajanju) za inspiraciju!
http://www.animabonsai.com/category/species/olive-wild-olea-oleaster/
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Maslina
« Odgovori #2 : 13-10-2010, 19:40:23 »
Ovdje možeš downlodirat moj članak o bonsai maslini:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #3 : 13-10-2010, 19:44:17 »
aaa fala lipa na dobrodošlici!!!! 

lipi bonsaii svaka čast jbt ovo je umjetnost....

koliko su stari? Divlji?

a sad san malo razočaran, to mi baš lipo izgleda, čim stignem ovdje ću postat slike da vidite
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline Marija

Odg: Maslina
« Odgovori #4 : 13-10-2010, 19:53:09 »
Ma ne brini, svi smo mi ovdje počinjali s nekim sadnicama koje su bile daleko od materijala pogodnog za oblikovanje u bonsai. Tada nije bilo informacija i učili smo iz nekakvih knjiga, sada je tu forum i kao početnik možeš brže učiti i shvatiti što je ustvari bonsai i kakav ti materijal treba za startati s uzgojem ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #5 : 13-10-2010, 20:09:44 »
Ovdje možeš downlodirat moj članak o bonsai maslini:



Ti si autorica? Onda se ne bojim za svoju bonsai budućnost :lol:

Pročitao sam ovo već, sve što znan o maslini je iz ovoga, naša san na zidu Dalmatinskog Bonsai kluba, kojeg si također predsjednica, kao što sam rekao moja bonsai budućnost je svijetla  :jupi: :jupi: :jupi:
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline Andrija Zokić

Odg: Maslina
« Odgovori #6 : 13-10-2010, 22:13:56 »
Na Pelješcu se sigurno mogu naći kvalitetni materijali iz kojih se mogu napraviti bonsai. Vjeruj mi da bi ti mnogi bonsaisti iz Europe zavidjeli na tom terenu
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #7 : 12-11-2010, 16:37:14 »
Na Pelješcu se sigurno mogu naći kvalitetni materijali iz kojih se mogu napraviti bonsai. Vjeruj mi da bi ti mnogi bonsaisti iz Europe zavidjeli na tom terenu

 :hihihi: :hihihi: :hihihi: :hihihi: :hihihi: :hihihi:

sad san cili važan Europljani mi zavide!!! hahahahhaha

Uglavnom, tija san počet od početaka početaka, a nisan baš tija od sjemena pa san naša tu maslinu s jako dobrim korijenom (prethodno spominjani "kolac") koju san mislija na svoj način oblikovat. pošto se ne može oblikovatna taj način, ipak ću se skoncetrirat na grane....

Yamadori me također zanimaju, ali je teško naći manjih dimenzija jer metar visoki mi i nisu baš napeti....

I kad već pišem ako može jedno pitanje, osim ginsenga, masline i čempresa, koja bi još vrsta odgovarala mom podneblju južne Dalmacije, malo raznolikosti radi.... xD xD xD
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline Marija

Odg: Maslina
« Odgovori #8 : 12-11-2010, 17:36:29 »

I kad već pišem ako može jedno pitanje, osim ginsenga, masline i čempresa, koja bi još vrsta odgovarala mom podneblju južne Dalmacije, malo raznolikosti radi.... xD xD xD

Skoro svo drveće i grmlje koje vidiš da raste u tvom podneblju se može oblikovati u bonsai ... zelenika, planika, tršlja, somina, česvina ... u istoj smo vegetacijskoj zoni, pa pogledaj malo naš blog
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #9 : 12-11-2010, 21:41:35 »

Hm.... nisan razmišlja o cvijeću....

HVALA!!!!
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Maslina
« Odgovori #10 : 21-07-2011, 19:25:02 »
Timarim jednu maslinu več 2 godine i raste ko luda, orezujem, prihranjujem i spremna je za prvu posudu, al me nervira šta je jedna strana debla bogata granjem i izbojima a druga je čelava pa mi to sve skupa neliči na ništa. Neznam kako postavit pitanje, al fale mi neke grane. Kako dobit bolji rast tj bogatiji? Glupo pitanje jer koristim shit za prehranu. Al kad dođe maslina iz kaštela ,možda se ova ugleda na kaštelansku pa poželi bit ljepša.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline albino

Odg: Maslina
« Odgovori #11 : 21-07-2011, 20:45:03 »
slike

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Maslina
« Odgovori #12 : 21-07-2011, 22:15:31 »
Pokušaj pogledati malo bolje drvo.Imaj viziju.Možda ti drvo samo nameće svoj stil.Ne moraju grane uvijek biti tako kako je netko propisao.Vjerojatno ti je jedna strana malo jača i korjenje više hrani taj dio.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #13 : 28-10-2015, 09:45:47 »
Kakav ne informirani klipan sam bio  :hihihi: :hihihi:
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline LONICERA

Odg: Maslina
« Odgovori #14 : 28-10-2015, 10:34:20 »
Baš me zanima što ima 5 godina kasnije. Jesi li i dalje u ovom hobiju i imaš li nam nešto za pokazati?