Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Grab - Razigrana metla :)  (Posjeta: 8767 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Grab - Razigrana metla :)
« : 22-12-2012, 22:08:31 »
Ovaj Orientalis je izvađen prije 9 mjeseci i evo današnjeg izgleda. Ožicavanje slijedi i onda mirovanje do daljnjega.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #1 : 22-12-2012, 22:09:38 »
...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Luc de Fuc

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #2 : 23-12-2012, 01:26:12 »
La Creatura...još jedno čudo u posudi... nekonvencionalno doo boli...čini se kao da pola toga još treba odstraniti, a onda opet zaašto?! opičeni ste, nema šta! bravisssssimo  :chinaman:
super mi je na ovoj zadnjoj fotki... :haaaahaaaaa:

Offline Adrian

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #3 : 23-12-2012, 07:33:11 »
"...Ovaj Orientalis je izvađen prije 9 mjeseci i evo današnjeg izgleda..."

Zanimljivo, i kod njih to traje 9 mjeseci kao i kod ljudi ??

Baš kak je rekel Luc. Razmišljaš što bi odstranio, a onda na kraju se pitaš, a zašto? Možda samo jedan maali , maaali dio se lijeve srane. Tek tolko do kompozicijski uđe u oko u jednom pogledu kao cjelina. A da je impresivno, privlači pogled i izaziva divljenje već na prvi pogled - je. Drugo i ne treba. Dozvolio sam si malu fotoprobu. Sretan Božić!

Offline drigi

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #4 : 24-12-2012, 10:40:51 »
Ovaj orijentalis Vam baš ništa ne valja,najveća mana mu je što nije MOJ,ha ha ,šalim se naravno  ;) ,Srećan Vam Božić,puno zdravlja i sve najbolje u Novoj 2013 godini!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #5 : 25-12-2012, 18:18:49 »
Baš kak je rekel Luc. Razmišljaš što bi odstranio, a onda na kraju se pitaš, a zašto? Možda samo jedan maali , maaali dio se lijeve srane. Tek tolko do kompozicijski uđe u oko u jednom pogledu kao cjelina. A da je impresivno, privlači pogled i izaziva divljenje već na prvi pogled - je. Drugo i ne treba. Dozvolio sam si malu fotoprobu. Sretan Božić!

Ne bilo pogrešno odstraniti tu granu ali u živo prilično dobro funkcionira i sa njima tako da ostaju do daljnjega.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #6 : 25-12-2012, 19:28:21 »
Evo jedna prigodna fotka od Min Hsuan Loa. Krošnja koja izliječe iz standardnih okvira ali opet dobro funkcionira.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #7 : 26-12-2012, 07:42:06 »
Evo jedna prigodna fotka od Min Hsuan Loa. Krošnja koja izliječe iz standardnih okvira ali opet dobro funkcionira.

Ja sam ti dosta opterećen kompozicijom u slikarskom pogledu. Od malih nogu slikam, obožavam impresionizam, kopiram ih naveliko, ni ne pamtim kolko sam ulja na platnu naslikao u životu, možda i preko 500. O akvarelima da i ne govorim. Volim da mi pogled sjedne u sliku u jednoj cjelini, a ne da se luta po platnu. To nekako prenosim i na to drveće, pa uvijek dajem prednost tome.
No kad bih nabasao na drvo koje bi imalo izuzetno dobar upečatljiv dio izvan balansa, i ja bi ga vjerojatno ostavio. Početkom desetog sam izvadio jednu jelu koja je najmanje duplo višlja od potrebnog. Kao slikar bi je odmah morao skratiti, no ovako mi ne pada napamet. Pogledam neke Nakine skice i mislim si, a zašto ??? Treba tu manu, preveliku visinu samo znati dobro uklopiti i zamaskirati.
Na kraju krajeva, najbitnije je da je drvo lijepo vlasniku, zar ne? On ga gleda svaki dan!

Offline Andrija Zokić

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #8 : 26-12-2012, 20:59:28 »
Ovo smo drvo srezali Marija i ja onako kako nam se činilo da je najbolje. Pitali smo Waltera misli li da neke grane treba dodatno odstraniti ili još povratno rezati ali on je kazao da smo napravili dobro i da ništa ne diramo. Često dovedemo stablo do nekog stadija i ostavimo stvari za koje nismo sigurni pa se savjetujemo sa Walterom jer cijenimo njegovo mišljenje.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #9 : 27-12-2012, 06:27:24 »
Točno tako.  Uvijek se može odrezati. S velikom razlikom da odrezano kod bjeogorice još kak tak vratiš relativno brzo, ak znaš kak se radi, no kod borova - nemoj ni pitati. Deset puta razmisli i deset ljudi pitaj za mišljenje prije nego odrežeš.
Zbog mojeg "kuhanja korijenja" na nekima sam izgubio samo dio fine ramifikacije koji sad moram ponovno uzgajati najmanje 5 - 6 godina. I to na ne velikim drvima!
A s obzirom da se radi o Orijentalisu, kasnije kraćenje, ako se odlučite bilo gdje, ne bi trebao biti nikakav problem. Uostalom, prvo treba drvo vidjeti u živo. Dok se to ne vidi, ni jedan stav nije ispravan.
Pozdrav, AH

Offline Marija

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #10 : 08-03-2017, 12:23:39 »
Mali update.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Grab - Razigrana metla :)
« Odgovori #11 : 08-03-2017, 22:19:26 »
               -blagi bože ,nebi ga mogao ni nacrtati tako :worthy: