Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija  (Posjeta: 40975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #45 : 25-01-2011, 17:14:57 »
E da. Ne mogu vjerovat da se bonsai može baš toliko gledati kroz novac. Za moj ukus takvog razgovora je bilo previše među bonsaistima u Belgiji ... to je ujedno i moja jedina negativna kritika jer sve ostalo mi je bilo fantastično.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #46 : 25-01-2011, 17:29:54 »
Vidim lijepo ste se proveli i sretno vratili.  :great:

Offline helleborus

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #47 : 25-01-2011, 18:06:43 »
Drago mi je da ste se sretno vratili.... i žao mi je kaj mi nismo mogli na večeru. (nije više bilo mjesta jer smo se sjetili prekasno rezervirati  :question: ). Izložba je bila fenomenalna. Kad počneš sve razgledavati i kad vidiš koja je to količina predobrih drva... ostaneš bez teksta. Zanimljivo mi je bilo i to kaj ovo vaše drvo, koje je totalno ludilo, među svim onim drvima ispadne prosječno. Nemojte se slučajno naljutiti, ali drvo vam je mrak. Samo pokušavam korigirati svoj filing prema izložbi.... Naime, kad počneš redom gledati drva navikneš se na to da su sva mrak i počneš nekako misliti da je to sve prosječno dobro i da svi mi možemo vrlo lako, ili s relativno malo truda imati tako nešto. Ali to definitivno nije istina. Jer ako jedan WP ili Mauro kažu da je ova izložba za izvaliti se od dobrih drva onda to govori ja mislim dosta o njoj. Uostalom mi smo se dva dana petljali oko svih drva i nekako kao da nam nije bilo dosta.
Malo mi je žao kaj neka drva nisu bila dobro osvjetljena pa su izgledala neupadljivije od drugih koja su, možda realno i bila lošija, ali s dobrih osvjetljenjem ostavljala su bolji dojam. No, svi kažu da je ovo sad u ovom novom prostoru puno puno bolje nego prošlih godina pa vjerujem da je ovo samo još jedan korak ka boljem i da će iduće godine biti još bolje. Mislim da je vaše drvo bilo na jednom takvom dosta nezahvalnom mjestu. Nažalost kao što kažete niste mogli tu puno birati. Npr. sjećate se onog drva koje je bilo sa suprotne strane od vaše i prvo po redu na polici? Bilo je odlično osvjetljeno i na super mjestu i sigurna sam da je bilo više zapaženo. To je drvo realno lijepo, ali meni je vaše bar dva koplja iznad tog drva.
Da, megalomanska drva su uvijek najimpesivnija i pobjeđuju. Nisam sigurna jel to baš i meni naj, naj. Ovaj pobjednički pinus je stvarno lijep, ali bilo mi je i nekako ljepših. Onaj Ulmus minor (mislim) bio mi je skroz mrak. Puno manje drvo, ali kad ga vidim imam filing da gledam ogromno staro drvo nasred livade..Možda sam ja samo tipično žensko pa mi se više sviđaju ona nježna drva...
Svaka čast M&A ... nadam se da ćemo u nekoj budućnosti i mi imati prilike s nekim našiim drvom na tako važnu izložbu.

Zanimljivo mi je bilo da Nolander nema pojma da je Hrvatska na ovoj izložbi prvi put. Mislim da uopće nema pojma kaj je to 'croatia', haha  :idiot:

Offline Marija

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #48 : 25-01-2011, 19:20:53 »
Drago mi je da ste se sretno vratili.... i žao mi je kaj mi nismo mogli na večeru. (nije više bilo mjesta jer smo se sjetili prekasno rezervirati  :question: ).
Mi smo rezervirali odmah preko obrasca s kojim se prijavljuje drvo i užicali dodatnu za Matiju. Mislim da je večera za izlagače .... iako je bilo i ljudi sastrane ...

Zanimljivo mi je bilo da Nolander nema pojma da je Hrvatska na ovoj izložbi prvi put. Mislim da uopće nema pojma kaj je to 'croatia', haha  :idiot:
Pitali smo Waltera, izgleda ta Luc Nagels sve obavlja i o svemu vodi računa i da najviše odrađuje u organizaciji, pa nije ni čudo, Mark je više manager. Prijavu smo slali njemu mailom. Glupo je da na onom papriću kraj drva piše npr. ime stila   :tup: a ne piše država. Valjda im to nije bitno.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #49 : 25-01-2011, 19:21:47 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #51 : 25-01-2011, 21:56:35 »
Ah kak bi bilo lijepo da jedne godine iznajmimo kombi i odemo nas recimo desetak. Vidim da vam je bilo prekrasno i super zanimljivo

Offline helleborus

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #52 : 26-01-2011, 07:43:57 »
Glupo je da na onom papriću kraj drva piše npr. ime stila   :tup: a ne piše država. Valjda im to nije bitno.

Da, to je stvarno dosta bezveze. Dobro je za one super poznate face, za njih uglavnom i znamo od kud su. Ali neki manje poznati ljudi.... sigurno da im to fali. Veli Noelander da će iduće godine pokušati napraviti neki katalog koji bi išao uz izložbu. To bi bilo jako dobro. Sigurno će i cijena biti dobra  :jezik:

Offline Marija

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #53 : 26-01-2011, 07:58:55 »
Ah kak bi bilo lijepo da jedne godine iznajmimo kombi i odemo nas recimo desetak. Vidim da vam je bilo prekrasno i super zanimljivo

Mi smo to pokušali ove godine, ali je na kraju ispala nemoguća misija popunit 8 mjesta u kombiju, pa smo išli autom. Bruno je uzadnji čas otpao, Luka je mogao samo za vikend a putovanje traje duže, Jurica nije bio siguran da će moći, S&D su išli avionom ....

Iduća izložba na koju Andrija i ja idemo je svakako Bonsaiautumn 27. 08., ima posebna tema o tome > Bonsai događanja u inozemstvu, pa kome se ide neka se javi na vrijeme ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #54 : 26-01-2011, 08:04:53 »
Glupo je da na onom papriću kraj drva piše npr. ime stila   :tup: a ne piše država. Valjda im to nije bitno.

Da, to je stvarno dosta bezveze. Dobro je za one super poznate face, za njih uglavnom i znamo od kud su. Ali neki manje poznati ljudi.... sigurno da im to fali. Veli Noelander da će iduće godine pokušati napraviti neki katalog koji bi išao uz izložbu. To bi bilo jako dobro. Sigurno će i cijena biti dobra  :jezik:


Ima još nešto. Ono što se vidi na Internetu NIJE bonsai scena, to je samo DIO (onaj najglasniji  :hihihi:) i to postane jasno nakon posjete ovakoj izložbi. Tamo je bilo fenomenalnih drva ljudi za koje nikada nisam čula, i šteta što nije pisalo odakle su. Ako mi ne znamo za njih ne znači da nisu poznati. Isto tako nemaju svi koji se bave bonsaima potrebu komunikacije na webu, možda ne znaju ni jezik ili im se uopče ne da. Ne znači isto tako da su "poznate face" najkvalitetnije. Internet, IBC forum i sl. to nije cijela bonsai scena, definitivno!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #55 : 26-01-2011, 08:08:58 »
Ah kak bi bilo lijepo da jedne godine iznajmimo kombi i odemo nas recimo desetak. Vidim da vam je bilo prekrasno i super zanimljivo

Mi smo to pokušali ove godine, ali je na kraju ispala nemoguća misija popunit 8 mjesta u kombiju, pa smo išli autom.



Mislim da s popunjavanjem neće biti problema kad će više ljudi izlagati jer tad prvo: moraš ići; drugo: ne možeš avionom (ak nekom ne uvališ svoje drvo).
Putovanjem kombijem nije onda samo Noelander ili kaj već, to je višednevno naše druženje i zeka-peka, a to je onda nešto sasvim drugo. Urnebesno.  :ludilo:

Offline helleborus

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #56 : 26-01-2011, 08:11:18 »
Glupo je da na onom papriću kraj drva piše npr. ime stila   :tup: a ne piše država. Valjda im to nije bitno.

Da, to je stvarno dosta bezveze. Dobro je za one super poznate face, za njih uglavnom i znamo od kud su. Ali neki manje poznati ljudi.... sigurno da im to fali. Veli Noelander da će iduće godine pokušati napraviti neki katalog koji bi išao uz izložbu. To bi bilo jako dobro. Sigurno će i cijena biti dobra  :jezik:


Ima još nešto. Ono što se vidi na Internetu NIJE bonsai scena, to je samo DIO (onaj najglasniji  :hihihi:) i to postane jasno nakon posjete ovakoj izložbi. Tamo je bilo fenomenalnih drva ljudi za koje nikada nisam čula, i šteta što nije pisalo odakle su. Ako mi ne znamo za njih ne znači da nisu poznati. Isto tako nemaju svi koji se bave bonsaima potrebu komunikacije na webu, možda ne znaju ni jezik ili im se uopče ne da. Ne znači isto tako da su "poznate face" najkvalitetnije. Internet, IBC forum i sl. to nije cijela bonsai scena, definitivno!!!

Apsolutno  :chinaman:

Offline helleborus

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #57 : 26-01-2011, 08:15:12 »

Iduća izložba na koju Andrija i ja idemo je svakako Bonsaiautumn 27. 08., ima posebna tema o tome > Bonsai događanja u inozemstvu, pa kome se ide neka se javi na vrijeme ...

Kaj nije nekaj Pall pisao da ove godine uopće neće biti druženja u njegovom vrtu?! Kaj idete s drvom ili samo gledati? Mi ćemo s izlaganjima morat pričekati još koju godinicu.  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #58 : 26-01-2011, 08:57:12 »
Baš uživam u svim ovim pisanim i usmenim dojmovima koje prenosite.  :smile:
M&A stablo mi je definitivno odlično i vrlo vrijedan primjerak bonsaia nastao od yamadoria. Pod vrijedan ne mislim financijski. Nikako ga ne bi svrstao u prosječnu skupinu, već bi doživljaje promatrača nazvao šablonskim. Svi smo svjesni da će nam um, spremije prihvatiti pogled na neke impresivne primjerke, bilo kod posjeta našim vritovima međusobno ili nekim arhitektonskim čudima. Ona koja ostavljaju dojam su snažna, neobična i velika u većini slučajeva.
Možda bi bilo bolje, na takvim izložbama i događanjima, drva podijeliti u više kategorija, čisto zbog toga, da se u startu, promatraći riješe predrasuda impresivno i zasebno gledaju recimo snažna muška stabla i ona nježna ženska stabla.
Naravno, to nije nužno potrebno, bitnije je ono što vlasnik stabla, doživljava u kontaktu sa njim, nego salve oduševljenih promatraća. Pobjede i uzvici oduševljenja, su više manje u službi ovog kaj Andrija spominje, bonsai biznisa. To je zapad i to je truli kapitalizam, a sve ostalo je osobni doživljaj  ;)

Offline Marija

Odg: 22-23.01. 2011. - Noelanders Trophy XII, Belgija
« Odgovori #59 : 26-01-2011, 09:38:24 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai