Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: lov  (Posjeta: 9398 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mislav

lov
« : 30-11-2010, 12:18:15 »
Budući da ne znam kako i gdje naći neki prihvatljiv primjerak za početak rada, zanima me organizirate li nekada zajednički lov na yamadorije? Znam da se sada ne ide, ali me zanima za proljeće.

Ovi po vrtnom centru su svi neki tankoga debla, a vidim da su neki od vas našli stvarno fantastične primjerke.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #1 : 30-11-2010, 15:32:34 »
Mislim da te od starijih i profesionalnijih yamadori lovac neče nitko povest sa sobom. Ja sam isto zamolio al čisto sumnjam da ču po dalmaciji radit đir s iskusnijima , a pošto sam neke stvari i sam skonto a i izvadio, nije mi bed i da sa  svojim pesom idem po prirodi.Možda bi mogli ja i diyxtra na prolječe u đir po kozjaku, ja vodim.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: lov
« Odgovori #2 : 30-11-2010, 15:48:09 »
Istina, bonsaisti utroše doslovno godine da nađu jako dobar teren i ne otkrivaju lokacije olako. Ponekad se nađem na mjestu gdje izgleda kao da ima bezbroj dobrih yamadorija, ali to nikada nije tako kao što izgleda, nađeš nekoliko komada sa kojima si zadovoljan i onda ajmo tražit novu poziciju.
To sve skupa jako podsjeća na pozicije (pošta) na moru na kojima ribari love i znaju gdje ima ribe, a treba se dobro oznojiti za naći dobru poštu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: lov
« Odgovori #3 : 30-11-2010, 16:41:16 »
Bilo bi vam sigurno lakše kada bi u pratnji prilikom vađenja i traženja yamadorija imali iskusnog bonsaistu.Masovno traženje materijala po prirodi nosi i svoje posljedice i određene rizike.Međutim velika je čar i zadovoljstvo sam pronaći pravo drvce.Ja vadim drvca sa najboljim prijateljem i nikim više i to se pokazalo dobro.Moramo se otisnuti malo dalje od svojih terena,a i to će mo jednom učiniti. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bruno

Odg: lov
« Odgovori #4 : 30-11-2010, 17:20:38 »
,pa se događa da po moru prate Onog Koji Zna ,pa im ovaj blefira položaje ,isplovljava po noći i sl.,živi show

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #5 : 30-11-2010, 18:07:28 »
Bilo bi vam sigurno lakše kada bi u pratnji prilikom vađenja i traženja yamadorija imali iskusnog bonsaistu.
Da bilo to super, al nema veze. Točno znam šta me privlači i kakve predispozicije drvo mora imat.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #6 : 30-11-2010, 18:35:25 »
,pa se događa da po moru prate Onog Koji Zna ,pa im ovaj blefira položaje ,isplovljava po noći i sl.,živi show


kad stane ova kiša, idemo nas troje konačno hvatat lignje  :haaaahaaaaa: :svetac:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: lov
« Odgovori #7 : 30-11-2010, 18:57:17 »
Citat:
Da bilo to super, al nema veze. Točno znam šta me privlači i kakve predispozicije drvo mora imat.

To je najvažnije.Trebaš biti na čisto sam sa sobom i znati što želiš.Još ako i imaš nekakvo predznanje i znaš što tražiš,onda ti niti nitko nije potreban. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #8 : 30-11-2010, 19:31:16 »
Mare imam na sučidru jedan parangal pa ako trebate posudit ču vam.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #9 : 30-11-2010, 20:06:25 »
Mare imam na sučidru jedan parangal pa ako trebate posudit ču vam.

 :mdr:

P.S. žao mi je što smo nismo vidjeli ovaj vikend, ali nadam se da će biti prilike na proljeće ... valjda će kiša stati do tada  :umm:  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bruno

Odg: lov
« Odgovori #10 : 30-11-2010, 20:19:26 »
Meni se ona priča o polarnoj zimi doima izvjesnija ,trebat če ralica a ne parangal !

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #11 : 30-11-2010, 20:24:21 »
Meni se ona priča o polarnoj zimi doima izvjesnija ,trebat če ralica a ne parangal !

pa neće valjda ..... iako sam spremna na sve .... u dućanu koji si preporučio kupila radne gaće s podstavom i dobila još jedne za Andriju gratis :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: lov
« Odgovori #12 : 01-12-2010, 00:00:55 »
Možda bi mogli ja i diyxtra na prolječe u đir po kozjaku, ja vodim.
Mogli bi, da. Premda, ne mora bit Kozjak, možemo se nas par početnika dogovorit pa zapalit i negdje tu u okolici Zagreba.

Što se tiče iskusnjara, ne tražimo mi vaše pošte, samo bi nam jako puno značilo da se bilo gdje prošetate s nama i ukažete na par trikova, da ne otkrivamo toplu vodu ponovo, jel. No, naravno, nemamo nikakvo pravo od vas išta očekivat. Al, uvijek možemo lijepo pitat i zamolit :-D

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #13 : 01-12-2010, 14:32:30 »
Što se tiče iskusnjara, ne tražimo mi vaše pošte, samo bi nam jako puno značilo da se bilo gdje prošetate s nama i ukažete na par trikova, da ne otkrivamo toplu vodu ponovo, jel. No, naravno, nemamo nikakvo pravo od vas išta očekivat. Al, uvijek možemo lijepo pitat i zamolit :-D

Ništa nije isključeno ... možda se tako poklopi da se ode ... tko zna kada se upoznamo ...  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #14 : 01-12-2010, 15:49:37 »
Mare imam na sučidru jedan parangal pa ako trebate posudit ču vam.

 :mdr:

P.S. žao mi je što smo nismo vidjeli ovaj vikend, ali nadam se da će biti prilike na proljeće ... valjda će kiša stati do tada  :umm:  :smile:
Ma dolazit ču ja u split još bezbroj puta.Izvadit ču za andriju jednu cerasiferu šohin pa vam na prolječe donesem.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!