Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: koji je ovo bonsai  (Posjeta: 5638 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline V40neno

koji je ovo bonsai
« : 04-12-2010, 18:48:16 »
Pozdrav! Ime mi je Neno,iz Samobora sam.Imam par pitanja/nejasnoća.Kupio sam ženi Bonsai drvo u baumax-u,nažalost nema deklaraciju na sebi,stoga vas molim za pomoć u vezi prepoznavanja i kako se brinuti o njemu.Najljepša vam hvala

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #1 : 04-12-2010, 18:56:25 »
To ti nije bonsai. To ti je fikus u zemlji za cviječe ili kaktuse, bonsai je nešto sasvim drugačije od tvog fikusa.Al možda jednog dana postane bonsai ako ga dobro upoznaš i naučiš sve o fikusu i o bonsai kulturi.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline V40neno

Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #2 : 04-12-2010, 19:05:15 »
j..... im psmt.tamo piše da je to bonsai,ai žena u dućanu kad sam je pito je rekla evo ovo vam je bonsai.A kaj sad mogu?Možda ću i vratit jel je žena htjela baš bonsai a ja se kužim u bilje kao krava u sedla :histerical:
Eto žao mi je što sam banuo tako sa glupim pitanjem.Kad zamjenim postavit ću novu sliku. :lol:

A neznam...... možda i neću vratit.Nisam ni sam na čisto.
A kak se to zaljeva i brine o tome,di se može/mora držat.......

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #3 : 04-12-2010, 19:27:18 »
Moja suseda je nabavila takav isti fikus i malo je prošla po forumu i napravila takozvani kučni bonsai .Orezala ga je i ubacila u bonsai posudu malo ožicala i mam dobro zgleda. nakon godinu dana je vidla rezultat i sasvim je zadovoljna.Kaj se tiče zaljevanja ono probaj bit što umjereniji jer če biljka riknut a na prolječe ga presadi u pliču posudu i drenažniji subtrat te ga izbaci van da ojača do jeseni.
Nemoj kupovat tvz bonsaie iz centara npr kineske brijestove ili neš slično jer če ti ubrzo riknut.Ako ženi želiš poklonit bonsai ljepo probaj nač azeleju u mbm u i malo truda i imat če zimzeleni bonsai koji ponekad procvijeta sa ljepim cvijetovima.
Vjerujem da ako kreneš  ovim putem da češ sve više i više bit očaraniji bonsaiem i svega što se tiče toga.
pozzzzzzzzzzzzzzzzz
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline V40neno

Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #4 : 05-12-2010, 03:35:54 »
Evo kupio ja novi,neka ih je!što više zelenila doma to bolje!

Ovo čak i ima deklaraciju i piše da je bonsai  :hihihi:
A koji je to tono,to nisam uspio prokužit.Jbg već sam ošo u ZG kad si poslo post tako da sam zakasnio!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #5 : 05-12-2010, 14:37:00 »
 :tup: a kaj da ti velim, neznam kaj je to jer nepoznajem tropske vrste. sretno s tim drvom.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: koji je ovo bonsai
« Odgovori #6 : 07-12-2010, 20:39:01 »
Prvo drvo ti je Ficus Microcarpa a drugo Carmona,ili ti ga u prijevodu Čajno drvo.Imaš stvarno puno o njima napisano,samo traži po temama početnici pitaju. :rules:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!