Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: lov  (Posjeta: 9389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #15 : 01-12-2010, 18:53:02 »
Što se tiče iskusnjara, ne tražimo mi vaše pošte, samo bi nam jako puno značilo da se bilo gdje prošetate s nama i ukažete na par trikova, da ne otkrivamo toplu vodu ponovo, jel. No, naravno, nemamo nikakvo pravo od vas išta očekivat. Al, uvijek možemo lijepo pitat i zamolit :-D

Ništa nije isključeno ... možda se tako poklopi da se ode ... tko zna kada se upoznamo ...  :mdr:
Ja mislim da tu nema nešto previše trikova odnosno tople vode za otkrivat .
Usudim se sve vadit osim somine,jer baš za tu vrstu mislim da je teška za preživit. Neznam koji bi to bio trik osim da ti drvo ima dobar nebari i pokoji uro i da liči na nešto, a korjen kod vađenja pokušavam izvadit cijeli ako to teren dopušta i transportirat do posude bez oštečenja.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Mislav

Odg: lov
« Odgovori #16 : 06-12-2010, 09:40:09 »
Liči li yamadori u prirodi na drvo ili na grm.

Meni se nekako čini kao da je bolje gledati grmove, pa odrezati većinu grana.

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #17 : 06-12-2010, 15:58:14 »
Liči li yamadori u prirodi na drvo ili na grm.

Meni se nekako čini kao da je bolje gledati grmove, pa odrezati većinu grana.

Imaš u temi za početnike članak o Osnovnim elementima dizajna bonsaija, pa to malo prouči prije nego kreneš tražit materijal, da ne doneseš doma nešto neupotrebljivo!
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.msg32917#msg32917
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: lov
« Odgovori #18 : 06-12-2010, 16:10:17 »
Ja mislim da tu nema nešto previše trikova odnosno tople vode za otkrivat .
Usudim se sve vadit osim somine,jer baš za tu vrstu mislim da je teška za preživit. Neznam koji bi to bio trik osim da ti drvo ima dobar nebari i pokoji uro i da liči na nešto, a korjen kod vađenja pokušavam izvadit cijeli ako to teren dopušta i transportirat do posude bez oštećenja.
Ako netko ima iti malo talenta za bonsaije (ako se to tako može nazvati) sve će mu biti puno jasnije kada prošeće kroz vrt kojega bonsaiste tipa Seba, Gal ili  .... naš vrt ... (da sad ne nabrajam vrle bonsaiste  :love:), te da stekne uživo uvid (ne preko knjiga i slika!!!) ili još bolje da osjeti  što je to bonsai i tek onda krene u prirodu u potragu za materijalom. To je moja topla preporuka ukoliko imate mogućnosti. Nakon te referentne točke sve ostalo možete sami, a taj uvid služi da ne gubite vremena sa lošim materijalom.

A što se trikova tiče - trik je loša riječ za bilo koju vrstu umjetnosti i opisivanje bilo čega. Trik mi implicira neko varanje, doduše bonsai je neka vrsta iluzije u nekom dubljem smislu, ali svakako nije prevara. Barem je ja tako ne doživljavam. Jedno je sigurno, a to je da je bonsai proces, nema tu - daj napiši mi sve bitno na 3 kucane stranice teksta, aha - sad sam to pročitao i sad znam. Jednostavno nije tako, to je proces, istraživanje i učenje kojem nema kraja. Hortikulturni dio je naučljiv, ali ovo ostalo je nešto skroz jedna druga sfera ..... koga zanima uvjerit će se  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: lov
« Odgovori #19 : 06-12-2010, 17:25:27 »
Citat:
To je moja topla preporuka ukoliko imate mogućnosti. Nakon te referentne točke sve ostalo možete sami, a taj uvid služi da ne gubite vremena sa lošim materijalom.

Da istina je totalno se slažem sa tobom.Definitivno treba pogledat vaša drva uživo da mi bude još jasnije nego što mi je sada jasno .Kako drvo izgleda i zrači ,kakav je nebari ,jinovi shari i sve ostalo.A kaj se tiče trikova, pa i nema tu trikova tj tople  vode jer sam mislio da nije problem nešto iskopat  ako znaš šta kopaš tj šta ti treba. Nemam nikakvih knjiga več se koristim forumom i vašim websiteovima a pogotovo s i m. Npr mene strašno strašno zanima shohin a to je zato što nemam prostora a kad budem imao e to če već biti nešto sasvim drugo ,mislim za jedno 10 godina :mdr:
Uglavnom nikud se ne žurim i čekam da mi prva faza ovog što sam započeo sa prvim yamadorijima uspješno prođe.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: lov
« Odgovori #20 : 06-12-2010, 20:44:17 »
Liči li yamadori u prirodi na drvo ili na grm.

Stari grm.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mislav

Odg: lov
« Odgovori #21 : 07-12-2010, 11:41:23 »
Hvala Andrijachi.

Konkretno pitanje, konkretan odgovor. :worthy: