Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Japanski borovi  (Posjeta: 9044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Japanski borovi
« : 11-12-2010, 12:25:18 »
Zna li itko koji vrtni centar ili netko privatno ima sadnice japanskih borova.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica


Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski borovi
« Odgovori #2 : 13-12-2010, 10:50:43 »
 :chinaman: tnx Jure, nema na toj  stranici ništa zanimljivo osim alata i posuda.Yamadori mi je puno bolja opcija nego njihovi prebonsaii. Nisam naletio na japance. Navodno da ima neki vrtni centar u Virovitici koji drži bijele i crvene sadnice bora.Velim za sadnicu japanca bi i odvojio koju kunu više sam da nije premala odnosno bolesna.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Japanski borovi
« Odgovori #3 : 13-12-2010, 17:55:49 »
:chinaman: tnx Jure, nema na toj  stranici ništa zanimljivo osim alata i posuda.Yamadori mi je puno bolja opcija nego njihovi prebonsaii. Nisam naletio na japance. Navodno da ima neki vrtni centar u Virovitici koji drži bijele i crvene sadnice bora.Velim za sadnicu japanca bi i odvojio koju kunu više sam da nije premala odnosno bolesna.
http://www.davidbenavente.com/articulos/07.html
Tu ti je da vidiš samo malo kako se kreću cijene vani.Klikni tu sa lijeve strane di piše " Venta de arboles".
A u onom rasadniku ima isto tako samo klikni na "foto galerija" pa ćeš vidjet samo nema cijena , ali ne vjerujem da baš jako odskaču od ovih jer je riječ o materijalu uvezenom iz Japana.

Offline dijxtra

Odg: Japanski borovi
« Odgovori #4 : 13-12-2010, 23:45:50 »
Navodno da ima neki vrtni centar u Virovitici koji drži bijele i crvene sadnice bora.
Aj kad saznaš više o tome baci tu post. Il ako ćeš ić do Virovitice, baci PM pa da se sinkroniziramo, ako si zainteresiran :-)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski borovi
« Odgovori #5 : 15-12-2010, 08:49:23 »
Navodno da ima neki vrtni centar u Virovitici koji drži bijele i crvene sadnice bora.
Aj kad saznaš više o tome baci tu post. Il ako ćeš ić do Virovitice, baci PM pa da se sinkroniziramo, ako si zainteresiran :-)
Nemaš frke.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski borovi
« Odgovori #6 : 21-12-2010, 19:29:21 »
Diyxtra frende ništa od rasadnika u virovitici jer oni imaju samo japanske dunje i jabuke.  Eto ako netko možda zna da na balkanu  ima japanskih borova  za kupit nek se javi.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Japanski borovi
« Odgovori #7 : 22-12-2010, 08:54:54 »
Nemaš beda buraz, mene tak i tak više interesira bjelogorica, ovo sam mislio čisto informativno pogledat...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski borovi
« Odgovori #8 : 22-12-2010, 18:45:58 »
Našao sam u jednom starom katalogu u pdf-u ponudu od hr šuma iz 2000g, ima svega i bijelogorice i crnogorice, naišao sam i na pinus densifloru . šteta što nema cijena u tim ponudama a i pitanje je dali i danas sve to nude pogotovo američke borove , japanske cedrove i borove.Ljepo ču se raspitat, neznam dali sam ikom dosadan sa  ovim postovima al radije pišem ovdi nego da ženi tupim gdje da nađem bor :tuptup:
pozega.hrsume.hr/Ponuda/pdf/Katalog.pdf
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Japanski borovi
« Odgovori #9 : 13-01-2011, 09:01:53 »
Bonsaiquestosaka mi šalje sjeme bijelog i crvenog bora.1500yena odnosno 106 kuna.Ako neko hoče probat sijat nek se javi.Helle odvojit ču za botanički vrt pa da imate i vi.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bruno

Odg: Japanski borovi
« Odgovori #10 : 13-01-2011, 13:24:48 »
Dajte ljudi krenite kopat pa makar po gradu ako ne možete trenutno u brdo !!