Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb  (Posjeta: 45916 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #60 : 29-08-2011, 16:04:57 »

Offline Luc de Fuc

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #61 : 29-08-2011, 22:39:35 »
Nino i ja bi došli u subotu gledat, ako ima još mjesta...bila bi to prava šteta propustiti...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #62 : 29-08-2011, 23:07:33 »
dođite, dođite, ima mjesta za gledanje kolko hoćeš

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #63 : 03-09-2011, 21:24:41 »
Adresa mjesta radionice i demoa Kevina Willsona:

Novaki Bistranski

Selska 43

10 298 Donja Bistra

sve je vrlo blizu naše kuće, tak da, ako znate do nas, znat ćete i do workshopa

ako netko treba bilo kakve dodatne info ili se izgubi...moj mob je 098 40 33 40  :verycool:

Počinjemo subotu i nedjelju u 10.00h (je, pogotovo u nedjelju...ko će ga otrijezniti do toga doba  :haaaahaaaaa: )

Vidimo se  :whoot:

Offline DonQuijote

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #64 : 12-09-2011, 20:53:02 »
Jezuš ljudi kak se ja veselim skorašnjem druženju :jupije: :jupije:

U nedoumici sam da li za radionicu uzeti dobar i osjetljiv  ili loš a otporan materijal.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #65 : 12-09-2011, 22:06:32 »
Jezuš ljudi kak se ja veselim skorašnjem druženju :jupije: :jupije:

U nedoumici sam da li za radionicu uzeti dobar i osjetljiv  ili loš a otporan materijal.

To ti i mene muči...što mu dati za demo..osjetljiv mrak materijal ili otporan osrednji materijal??
A odgovor još ne nalazim  :dunno:  :nails:

Offline jurica

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #66 : 13-09-2011, 07:17:08 »
Jezuš ljudi kak se ja veselim skorašnjem druženju :jupije: :jupije:

U nedoumici sam da li za radionicu uzeti dobar i osjetljiv  ili loš a otporan materijal.

Moje mišljenje da na radionici ideš radit na drvu do te mjere dok je to za drvo donekle sigurno.
Demo je opet nešto drugo , sve ovisi o majstoru .

Offline Andrija Zokić

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #67 : 13-09-2011, 12:47:14 »
Svako drvo može umrijeti nakon dema, ali definitivno ne bih davao drvo koje nema pokazatelje na sebi da je dovoljno zdravo i spremno za demo. Isto tako ima mi logike da se drvo samo polovično napravi, dakle ne mora se totalno ožicati ako nije spremno nego sada npr. samo drilanje ili krivljenje debelih grana a iduće vlasnik ožicava detaljno, pa tako na 2 drva i to ispada kao jedan cjeloviti demo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #68 : 21-09-2011, 10:08:37 »
...predpostavljam da je adresa ista kao i kad je Mauro bio, jel da?!
...inaće već se veselim da Vas sve ponovo vidim (stare konvencionaše) i da poprićamo...
...ak si već odlućio na kojem će materijalu Kevin raditi, bilo bi zgodno vidjet neku fotku (onako, za napaljivanje..)
...pozdrav i do skora viđenja!

Offline Marija

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #69 : 21-09-2011, 12:15:38 »
...inaće već se veselim da Vas sve ponovo vidim (stare konvencionaše) i da poprićamo...

da, da  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #70 : 21-09-2011, 20:05:26 »
Evo dragi moji, da se malo javim. Mjesto je isto kao za Maura. Ta dvoranica nudi masu prednosti...nije toliko fensi kao ona koja je bila prije koju godinu za Palla, ali je super. Na podu su pločice što je fantastično za čistiti. Prostora je dovoljno, svjetla će biti dovoljno...uz redovito danje svjetlo imam pripremljeno i tri 500 W reflektora koja ćemo rasporediti po prostoru. U istoj kući gdje je dvorana u prizemlju je dućančić, tako da možete, ko bude gladan, žedan ili što drugo, skoknuti i za minutu imati što vam treba. U blizini je par restorana, neki od njih rade i dostavu. Znači, možemo i ne moramo ić na ručak...jednostavno naručimo dostavu u prostor Demoa ili radionice. Tako da sam se odlučio ponovo za isti prostor. Ah da, jeftin je. Ne košta me previše.
Eto dragi moji. Dolaze tri ili četiri Mađara iz Budimpešte i okolice, dolazi Miha iz Slovenije, Matija vjerujem također, dakle biti će par Slovenaca, dosta nas iz Hr će doći...dakle, mogao bi to biti popriličan skup. Očekujem oko 20setak do 25 ljudi. Super. Veselim se. Zapravo, i veselim se i jedva čekam da odradim sve. Kevin Willson spava kod nas doma tako da, treba mu biti na raspolaganju od petka do ponedjeljka. Inače, Kev je totalno kul tip, siguran sam da će vam se svidjeti.
Vidimo se skoro.
Ako nešto zapne, zovite me na mob 098 40 33 40

Offline Tijek

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #71 : 21-09-2011, 21:08:32 »
da vidimo se...

Offline Luc de Fuc

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #72 : 21-09-2011, 23:51:47 »
oo da...vidimo seee!!!  :ludilo:

Offline DonQuijote

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #73 : 23-09-2011, 22:48:43 »
Kevin je fenomenalan. Upravo sam ga upoznao. Tip je totalni zajebant ali i vrlo ozbiljan kada govori o bonsaiu. Pa opet zajebant i tako napreskokce. Biti će neizmjeran gušt pratiti ga dva dana :yupi:

Offline DonQuijote

Odg: Kevin Wilson - demo & workshop, 24. - 25. 09. 2011. Zagreb
« Odgovori #74 : 26-09-2011, 15:56:23 »

Uopće ne mogu zamisliti da bi mi itko od največih bonsaista na svijetu mogao koristiti više nego što mi je koristio Kevin u ova dva dana. Savršen tajming za moju razinu znanja i savršen učitelj baš na polju koje me trenutno najviše zanima i u kojem mi je napredak najpotrebniji. Vi koji ste bili, znate koja čuda izvodi i iz kakvih shit materijala stvara zanimljiva drva, oni koji nisu bili...šteta, stvarno je šteta propustiti takvu jedinstvenu priliku i ne  vidjeti na djelu jednog od največih majstora drilanja.
 Potpuno nova dimenzija rada sa alatima za drilanje.
 Pokušavao sam do sada, nije da nisam ali uvijek je nedostajalo ono nešto, nisam znao što. Sada znam, nedostajala mi je čitava jedna dimenzija. Do sada sam drilao u dvije dimenzije, crtao zamišljenu formu i dubio to što sam zamislio... i nikada to nije bilo to, jer sam radio u dvije dimenzije i tek nakon drilanja pomalo ulazio u treću, u dubinu. To je izgledalo kao reljef. Ponekad kao duboki reljef ali ipak  samo reljef. Kevin radi potpuno suprotno.
On ne radi reljef pa  ga potom produbljuje, on rezbari iznutra prema van. Potpuno je naglavačke okrenuo moje poimanje drilanja drva.
... a ja rezbarim, onako amaterski, već godinama  i umišljao sam si da ponešto znam o drvu.
Kevin mi je pokazao nešto sasvim novo i za mene revolucionarno. Toliko me je šokirao da sam imao potrebu lupati se po glavi... konju, kretenu... kako to nisi skužio ranije. Tako je jednostavno kad gledaš majstora.
A to kakav je čovjek i kakav pozitivac i zajebant, ne treba ni spominjati, vrlo zabavan i simpatičan tip. Totalno opušten i neopterećen, totalno cool... a kakav radnik. Jesemu on je gotovo bez pauze drilao do osam sati navečer. Malo zastane, popuši cigaretu i ajmo na slijedeće drvo. Čovjek radi ko konj. I to ne na način da malo filozofira, malo usmjerava, ne, on drila kao lud. Pokazuje, objašnjava. Svatko tko je htio , mogao je uistinu naučiti fenomenalne stvari i uživati u svakoj minuti druženja.
Hvala svima koji ste došli i posebno hvala Sebi i Dudi koji su uložili velika materijalna sredstva i trud da nam omoguće takvo jedno učenje i druženje.