Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drilanje  (Posjeta: 9244 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Drilanje
« Odgovori #15 : 26-01-2011, 13:58:58 »
Još nešto što ranije nismo spomenuli. Ryan jest bio 6 godina kod Kimure ali kaže da će nastaviti raditi na svoj, drukčiji način ...
...volio bih njegov intervju na AoB-u pročitati na hrvatskom, dugačak je, ak se kome da prevesti.... bio bi lijepo. Zanimljiv momak!

Offline helleborus

Odg: Drilanje
« Odgovori #16 : 26-01-2011, 14:07:26 »
Ak se varam ovo su njegova drva.... pa nije niš strašno učipkano. To ne znači da on tak ne radi na nekim drvima. Zapravo sam se iznenadila kak je malo drilao. Očekivala sam neke totalne egzibicije.

Offline helleborus

Odg: Drilanje
« Odgovori #17 : 26-01-2011, 14:13:54 »


To je pitanje ukusa, ne uzbuđuj se! :mdr:




Još nešto što ranije nismo spomenuli. Ryan jest bio 6 godina kod Kimure ali kaže da će nastaviti raditi na svoj, drukčiji način ...

Ma kaj bi se uzbuđivala... samo raspravljamo  :love:

Dosta je teško raspravljat ovak kad moraš o tome pisat čitabe a za to nemaš vremena, kao npr. ja sada. Ukradem koju minuticu od posla.  :whistle:

Asposolutno da je najvažnije da svatko radi na svoj način, onak kak se dobro osjeća, onako kako mu odgovara... ali sigurno treba puno puno toga vidjeti, probati, iskusiti da bi mogli znati kako, zašto, gdje, koliko.... O tome je i Mauro nešto pričao... npr. koliko je važno paziti gdje se radi shari da se ne bi cijela grana, koja je živa i treba nam, osušila... treba učiti od najboljih, i onda kroz to sam sebe izgrađivati. Biti svoj. To mislim da možeš tek nakon što si bio 'svačiji'. To je nekako prirodan proces učenja i napredovanja. (prvo učiš od drugih i nemaš pojma kaj bi, onda počneš kopirati nekog, pa nakon toga kombiniraš i kopiraš više njih, i kad to 'prevaziđeš' -kako bi rekli naši susjedi- onda postaješ svoj, prepoznatljiv). To je školski tipičan način učenja i napredovanja. Neki se nikad ne maknu s prve točke, a neki rade revolucije.

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #18 : 26-01-2011, 14:14:32 »
Ne misliš da je na tim drvima deadwood u prvom planu? ... a i djeluje jako neprirodno.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #19 : 26-01-2011, 14:19:35 »
Na glogu gornja polovica sharija je totalno nepotrebna a boru bi maknuo oko 50% suhoga i ublažio te pomalo opasne šiljke.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Drilanje
« Odgovori #20 : 26-01-2011, 14:20:45 »
Ne misliš da je na tim drvima deadwood u prvom planu? ... a i djeluje jako neprirodno.
Na prvom drvu 'da', ali ništa prestrašno, zapravo mi se dosta sviđa.

A na drugom mi je ok. Ništa puno drugačije nego kaj i drugi rade. Dosta diskretno. Nikad ne bi rekla da je to drvo KW da na znam. Očekivala bi više nešto ovako:(nemma pojma čije je to drvo)

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #21 : 26-01-2011, 14:29:03 »
To je jednostavno drvo sa mnogo deadwooda i koliko me sjećanje služi velik dio je prirodno suh a drugi dio ručno odrađen tako da izgleda prilično prirodno. Doduše ima nekih drugih mana nevezano za mrtve dijelove, ali sve u svemu solidno izvučeno stablo sa visokih planina.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Drilanje
« Odgovori #22 : 26-01-2011, 15:01:12 »
(nemma pojma čije je to drvo)

Na tom drvetu je totalno promašena kompozicija krošnje sa suharkom. Naravno, prema mom doživljaju ukusa!
Krošnja je ljepuškasta i uredna, na "iskusnom" suharku. Gdi je tu sad smisao, ako ga treba tražiti?
Godinama nagriženo drvo, koje daje dojam surovosti prirodnih uvjeta, sa krošnjom ko u vrtu vrtlara koji voli oblikovat grmlje... ajte molim vas...
Naravno, to je moj subjektivni doživljaj s kojim se nitko ne mora složiti.