Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prvi ovozivotni - pomoc  (Posjeta: 18537 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #30 : 24-02-2011, 14:26:15 »
na žalost to je preloš materijal za bonsai, pokušaj naći nešto bolje ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #31 : 24-02-2011, 14:32:02 »
A dobro sad, što je tu je. Ne budeš ga sada bacio. Dakle pusti da ove godine potjera, vjerojatno će baciti neki pup sasvim nisko. Iduće proljeće ćeš odrezati tik iznad te najniže grančice a onda će se dalje vidjeti razvoj situacije.
 A da je loš to je istina

Offline Marija

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #32 : 24-02-2011, 14:40:50 »
- bonsai nije mladica
- mladica nije dobar startni materijal za uzgoj u bonsai
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #33 : 24-02-2011, 14:45:17 »
Opet je južina ha? :mad2:


Offline Marija

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #34 : 24-02-2011, 14:47:13 »
Opet je južina ha? :mad2:
bura dere  :girl:

zar se ne smije govorit istina?  :hi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #35 : 24-02-2011, 14:52:30 »
znam da nije bas materijal,ali nakon sto sam ga izvadio tak kak sam ga izvadio odlucio sam ga posaditi,nemam neka velika ocekivanja ali uzeo sam ga bas zbog toga da ako nesto zaj...m da to napravim na necemu cega mi nece bit previse zao i cist da se upoznam s reakcijama drveta u posudi.
bilo je i boljeg materijala,ali sam ostavio dok se malo bolje ne upoznam sa svime.
doci ce i oni na red ili neki buduci bolji.
i naravno kad se dokopam neke prikladne mjesavine a da nije cigla koju moram sam lupati,imao sam nocne more pune tuckanja  :tuptup:

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #36 : 24-02-2011, 15:06:01 »
Imaš za kupiti već drobljenu ciglu dobre granulacije zove se tenisit, tako da ne moraš tuckati satima i pritom si zdrobiti prste, ali ima i boljih supstrata za drva. Više o tome ćeš pronaći na ovom forumu.
To je jedno. Drugo, nema teoretske teorije da ti je bilo potrebno toliko te cigle jer korijen tog malog grabića ne može biti tako velik. Dovoljno je da pokriješ korijen nije potrebno rezervno mjesto u posudi.

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #37 : 24-02-2011, 15:10:42 »
Opet je južina ha? :mad2:
bura dere  :girl:

zar se ne smije govorit istina?  :hi:
Naravno da smije, ali što da sad radi s tim drvom? Nek ga lijepo njeguje. Ja još uvijek imam prva dva drva koja su bila tanka kao cigareta kada sam ih izvadio i baš su mi draga. Naravno da niš ne valjaju i da nikada neće biti niš od njih ali što...meni su draga i pazim ih.

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #38 : 24-02-2011, 15:14:36 »
nisam znao kod korijena sta rezati sta ne,bio je prilicno dugacak i gust jer je vecinom rastao blizu povrsine i sad kad razmislim mogao sam ga zbuksati nekak na hrpu...a eto bas zbog tih stvari sadim shity drvca,jer neznam nis  :loco:
proucio sam sve supstrate koji su spominjani ovdje ali nisam uspio naci jos nigdje nesto slicno iako sam jucer dobio neke informacije gdje traziti,a i nisam mislio da ce mi toliko vremena oduzeti razbijanje cigle...

Offline dijxtra

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #39 : 24-02-2011, 15:18:30 »
i naravno kad se dokopam neke prikladne mjesavine a da nije cigla koju moram sam lupati,imao sam nocne more pune tuckanja  :tuptup:
Oćeš da ti kupim vreću floreopora pa ti stavim na neki autobus za požegu?

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #40 : 24-02-2011, 15:27:01 »
i naravno kad se dokopam neke prikladne mjesavine a da nije cigla koju moram sam lupati,imao sam nocne more pune tuckanja  :tuptup:
Oćeš da ti kupim vreću floreopora pa ti stavim na neki autobus za požegu?

to bi bilo odlicno,ajd ja pogledam sutra na ovim mjestima ak nema nista pa se dogovorimo
hvala puno  :hvalaaa:

Offline dijxtra

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #41 : 24-02-2011, 15:39:15 »

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #42 : 13-01-2012, 11:31:20 »
evo mladica je nakon godine dana prebacena u dvoriste jer ce mi trebati supstrata za neka druga drva.
medjutim iznenadilo me stanje korijena kad sam ju izvadio,receno mi je da je bolje i u ciglu nego u obicnu zemlju,ali ovoliko bolje nisam ocekivao.
uglavnom,poruka onima koji su tek krenuli,slusajte ove ljude i sadite drva u nesto moderno,pa makar i lupali po cigli cijeli dan.  :wall:

 

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #43 : 13-01-2012, 12:12:51 »
bok. Ja ga nikako nebi posadio u vrt! Čemu? Stavi ga u pliču posudu i tuci ciglu za druga drva.  :lol:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #44 : 13-01-2012, 13:16:54 »
pustit cu ga u zemlju neka raste jos jer nema uopce karakteristicnu grabovu koru,tanak je,a od nebarija nema ni n.
orezivati ga tek toliko da lici na nesto.
i jednog dana ako bude cemu lako ga prebaciti nazad u posudu(za nekih 50 godina  :ludilo: )
a ciglu cu svakako tuci :build: