Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pijesak za mačke  (Posjeta: 4043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenoslav

Pijesak za mačke
« : 12-02-2011, 21:31:14 »
Pozdrav,

početnik sam u bonsaiju i zanima me ima li netko iskustva s pijeskom za mačke kao zemlji za sadnju bonsaija? Čitao sam na bonsai4me.com da je to dobro za početak, ali nikako ne mogu naći pijesak za mačke koji se sastoji od dijatomita ili kiselgura što na toj stranici preporučaju.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Pijesak za mačke
« Odgovori #1 : 12-02-2011, 22:56:50 »
Pozdrav,

početnik sam u bonsaiju i zanima me ima li netko iskustva s pijeskom za mačke kao zemlji za sadnju bonsaija? Čitao sam na bonsai4me.com da je to dobro za početak, ali nikako ne mogu naći pijesak za mačke koji se sastoji od dijatomita ili kiselgura što na toj stranici preporučaju.
ma ne. te priče o pijesku za mačke  zaboravi. ovdje imaš sve: http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=705.0

Offline nenoslav

Odg: Pijesak za mačke
« Odgovori #2 : 13-02-2011, 12:49:22 »
dobro, probat ću s tim, ali svejedno me zanima ima li tko iskustva s pijeskom za mačke.

Offline jurica

Odg: Pijesak za mačke
« Odgovori #3 : 13-02-2011, 14:51:25 »
dobro, probat ću s tim, ali svejedno me zanima ima li tko iskustva s pijeskom za mačke.
Ovisi koji kupiš , neki odu u grudice i ne valjaju , Dijatomejska zemlja je dobra ali je skupa pa zato i nije isplativa. Ja sam je dobio jednu vreću i nije loše ali kažem skupo!

Offline Luc de Fuc

Odg: Pijesak za mačke
« Odgovori #4 : 13-02-2011, 23:41:15 »
pjesak za mačke iliti cat litter je odličan supstrat za bonsaije, ali mora biti od dijatomejske gline...
nakon što sam se upoznao sa modernim supstratima, a prije nego sam došao na HBF, nisam znao gdje pronaći adekvatni supstrat, pa sam pokušao pronaći nešto slično onome što koristi harry sa b4me.

svi ti mačkopijesci kod nas su banana...npr. ''Felina''  ti se pretvori u beton nakon kaj se jednom smoči i osuši, i to zato jer je to bentonitna glina...pa ima nekih koje niš ne upijaju, a to ti je kao da si drvo posadio u šoder...pa onda svakakvi parfumirani i svašta nešta...fuj...

No, otkrio sam ooodličnu stvar, čistu dijatomejsku glinu, super granulacije, pa čak i JEFTINO...no keeč je u tome što se prodaje u švicarskoj i zemljama joj susjedima koje blizu granice imaju MIGROS dućane u kojima se prodaje...
taj MIGROS ima ''Budget'' shemu u kojoj mačkopijesak prodaje u vrećama od 15 litara po cijeni od niti 4 švicarska franka...to je negdi 15ak kuna...i to je okej, no treba to nekako doći do nas...
ja sam dogovarao shemu sa autobusom, no kad platiš i dečkima da ti to dovezu, ispadne te duplo skuplje...ako imaš nekog tko dolazi iz Švice, nek ti dofura koju vreću pa probaj...
ja sam 2 godine sadio u to i super je...meni čak i bolje od Floreopora jer ima manje prašine pa ne moraš puno prosijavat... :mdr:
evo par slikica kak to zgleda...