Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: počelo pupanje ...  (Posjeta: 11095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dijxtra

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #15 : 20-03-2011, 16:00:26 »
Koji đavo su ove plave stvarčice, ako se smije pitat? :-D

Offline Andrija Zokić

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #16 : 20-03-2011, 16:47:50 »
Kap po kap navodnjavanje. Dobra stvar ako imaš puno drva.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #17 : 01-04-2011, 15:25:20 »
Dali vas ikad kod mladih grana muče pupovi i njihovo otvaranje, neznam kako da definiram problem. Acer disectum izvađen iz jednog vrta prošlu jesen je pokazivao fleksibilnost i savitljivost grana, bacio je nove pupove međutim svi su stali sa otvaranjem a grane su otvrdle. sa skalprom sam zarezao dio kore i drvo je ispod zeleno, jedan pup sam noktima zgnječio i bio je polu suh(mislim da drvo lagano odumire). Da ga pustim da rikne ili da ga abnormalno zaljevam odnosno kako da ga natjeram da dođe ksebi a u dobrom je subtratu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #18 : 01-04-2011, 16:33:55 »
Prekrij ga sa prozirnom plastičnom vrećicom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #19 : 01-04-2011, 20:55:51 »
Prekrij ga sa prozirnom plastičnom vrećicom.

Možeš pokušat i sa crnom neprozirnom vrećicom  uz mistanje svaka dva do tri dana. Dno vrećice obujmi oko posude sa nekim lastikom.Nakon 20-etak dana napraviš kako ti je rekao Andrija s tim da na vrećici izbušiš rupe i nastaviš mistat , pa šta bog da.
A , inače Disectum ti nije neki naročit izbor za bonsai , ako preživi ovo uvjerit ćeš se i sam zašto.

Offline Andrija Zokić

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #20 : 01-04-2011, 21:07:18 »
Zašto crnom neprozirnom vrećicom?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #21 : 02-04-2011, 08:18:05 »
Stvar ti je u tome kaj to drvo izgleda kao da je bilo na vjetru jako dugo vremena, ima odličan nervozan muving nagnut 30 ak posto sa dobrim deblom pomalo ženskog drveta u umjetničkom smislu.
Prekrij ga sa prozirnom plastičnom vrećicom.

Možeš pokušat i sa crnom neprozirnom vrećicom  uz mistanje svaka dva do tri dana. Dno vrećice obujmi oko posude sa nekim lastikom.Nakon 20-etak dana napraviš kako ti je rekao Andrija s tim da na vrećici izbušiš rupe i nastaviš mistat , pa šta bog da.
A , inače Disectum ti nije neki naročit izbor za bonsai , ako preživi ovo uvjerit ćeš se i sam zašto.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #22 : 02-04-2011, 14:36:15 »
Zašto crnom neprozirnom vrećicom?
Prijatelj Stefano se je dopisivao sa Ignaciom u vezi toga , i ovaj i društvo koje se uključilo u raspravu ili nije znalo ili nije htijelo objasnit zašto.
Što je najbitnije stvar radi , poslikat ću večeras kad dođem sa posla efekte ove metode na drvu koje skoro pa da nije imalo tankih žila. A koliko znam i kod Stefana je isto polučilo jako dobre rezultate.
Možda dobiješ isti efekt kao kod tamnog klijališta. :question:
I da jako bitna stvar drvo mora biti u zatvorenom negrijanom prostoru (garaži recimo).

Offline DonQuijote

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #23 : 02-04-2011, 17:36:06 »
Jesi ti siguran da ste dobro shvatili? Meni to uopće ne zvuči logično. Pogotovo sada na proljeće kada drvu treba svjetlo

Offline gal

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #24 : 08-04-2011, 14:22:41 »
...iz sfere bizarnosti, jedan hrast mi uopće nije odbacio lišće, bilo je i preko -12, a on ko da sam ga zalijevao antifrizom, zeleni se ko salata  :loco:
...evo slike od prije neki dan. Poćeo je pupati i uopće nema tendenciju odbaciti staro lišće!?  :loco:

Offline DonQuijote

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #25 : 08-04-2011, 17:53:41 »
Hočeš reći da je ovo prošlogodišnje lišće?
Gal tu je nečastivi u igri. Jesi sklapao kakve sporazume u posljednje vrijeme?

Offline mansa12

Odg: počelo pupanje ...
« Odgovori #26 : 08-04-2011, 21:37:10 »
Hočeš reći da je ovo prošlogodišnje lišće?
Gal tu je nečastivi u igri. Jesi sklapao kakve sporazume u posljednje vrijeme?

 :happy2: :histerical: