Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: bude se i vlaji  (Posjeta: 16899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #30 : 04-03-2011, 12:03:05 »
gal imaš li još koju fotku te breze da je u treningu.
...ne, breza nije izvađena.

Offline dijxtra

Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #31 : 07-03-2011, 19:41:49 »
Dakle, vadili Bocko i ja danas breze. No, valjda svima osim eto meni je jasno da je trenutno zemlja zamrznuta. Obzirom da meni to nije bilo očito, sad imam brezu sa komadom zamrznute zemlje umjesto korjenove bale :-D Šta sad?

Pretposavljam da je trganje zaleđenog blata sa korijena loša ideja jer ću time stat bez svog sitnog korjenja. Stavio sam ju da se namače u toplu vodu, ali to se sve jako sporo otapa, a ja moram uskoro na spavanje, plamene zore bude me iz sna :-D Jel ju smijem ja ostavit u vodi jedno 20 sati, dok se ne vratim s posla? Il da ju pustim sad u vodi pa se ujutro dignem sat vremena ranije (to bi bilo u 4 :-D) i presađujem ju? To mi se opako ne da, a sve mi se nekako čini da joj ne bi trebalo naškodit 20 sati u vodi, ha?

Je, znam da je nerealno očekivat da će mi netko odgovorit u narednih 2 sata, al moro sam probat :-D

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #32 : 07-03-2011, 20:08:39 »
Ostavi je u vodi, kad stigneš isperi pod mlazom vode iz crijeva i čistog korijena posadi u prozračan substrat. Kod mene je gotovo postalo pravilo, da izvađena drva držim u vodi nakon kopanja, do usadnje drugi dan.

Offline dijxtra

Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #33 : 07-03-2011, 20:11:08 »
Spasio si me :-D Sad mogu mirne duše na spavanje :-D

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #34 : 08-03-2011, 10:16:01 »
Da napokon  sam  išao sa Dijxtrom vadit drva.Malo smo krampom štemali al znao sam da če bit tako jer je zemlja još zaleđena.Izvadio dve betule pendule i nakon tri sata namakanja ljepo sve zasadio i spremio na ugodnije mjesto nego što je balkon.Kod presađivanja sam otkrio na manjem primjerku jedan uro nastao ili od glodavca ili sušenja stare grane i taj primjerak je obečavajuć. Ovaj veči je tak tak al kod breza je to normalno da su kao bandera sa jako malo sužavanja.Sljedeči pothvat nam je grab.
Od sada gledam samo nebari i sužavanja ništa više.Od desetak šohina samo jedno drvo ima dobar nebari i to šljiva.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #35 : 08-03-2011, 13:41:10 »

Od sada gledam samo nebari i sužavanja ništa više.
8) To je formula :great:
Jer inače se dogodi da izvadiš nešto za što misliš - OK nije bogznakaj ali za mene je dobro jer nemam bolje. Onda radiš tri, četiri godine na drvetu i kad bi već trebalo biti pri kraju, tj. koliko toliko formirano, skužiš da nikada ništa od toga.
Bolje dobar nebari i sužavanje nego već gotova krošnja.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: bude se i vlaji
« Odgovori #36 : 09-03-2011, 10:19:14 »


 8) To je formula :great:
Da je, velim od 10ak šohina samo mi cerasfera ima nebari dostojan pažnje a neki primjerci imaju pri dnu zadebljanje sa uro pa su mi po tome interesantni, al opet netreba vadit uvjek ista drva.Ima dobrih grabova uz gradske prometnice al teško da ču to ikada dirat.
Ps , ako i je netko  sa foruma obrađivo brezice, eno ih na istom mjestu žive i zdrave.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!