Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: malo stabalce fikusa  (Posjeta: 3273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miyaki

malo stabalce fikusa
« : 26-03-2011, 17:30:56 »
Dragi moji,
ugodan vam dan želim i naravno imam jedno pitanjce za vas.
Moj dragi i ja smo danas odlučili kupiti biljčicu čije slike možete pogledati u privitku (ako su slučajno malo mutne ispričavam se ali su uslikane mobitelom). Uglavnom ja sam jako uzbuđena ali i uplašena   :ludilo:; nažalost za razliku od moje majke zelenilo kod mene pretežito odbija normalno se razvijati. Ili cvjeta kada mu nije vrijeme, ili vene jer je u depresiji ili se pak grčevito bori za život dok sam ja sama sa sobom na čudu  :nails:.
Uglavnom ja i biljke u vječitom sukobu  :mac:
S ovom bih i pak voljela ostati u dobrim odnosima i dugoročno se promatrati ali nemam pojma kako se ova specifična vrsta tretira. Molim vas za pomoć i savjete tako da bih naposlijetku mogla sama sebi dokazati da i ja to mogu  :dipl:
Zanima me sve :
- trebam li stabalce presaditi u neku plitku posudu?
- koju vrstu zemlje da koristim i kako da presadim u slučaju da treba?
- čitala sam o nekom prskanju, koliko puta dnevno? a koliko puta se zalijeva?
- kakve su ove mini grančice koje rasti iz debla i urastaju u zemlju? treba li to odrezati?
- ja sam danascčim smo došli doma oprala listiće s krpom i vodom, je li to u redu?
- kojim tempom raste i kada ga je najbolje presađivati u veće posude?
- kako prepoznati da biljka pati? ili joj nešto ne odgovara?
- je li potrebno gnojiti? čime?

... eto za početak ako je itko raspoložen da mi pomogne bila bih doista zahvalna.   :worthy:

Offline pannonian

Odg: malo stabalce fikusa
« Odgovori #1 : 27-03-2011, 12:55:26 »
evo imas ovdje odgovore koji ti trebaju zasad,4. post pogledaj

http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=2209.0

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: malo stabalce fikusa
« Odgovori #2 : 27-03-2011, 13:24:28 »
Imaš najmanje 5 tema o Ficusu Microcarpi ili Ginseng,i puno postova.Samo ih otvaraj po redu i vidjet češ koje govore o ficusu.Sve su u temi Početnici pitaju. :rules:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!