Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gospodar prstenova 2-Ishitsuki-šuma  (Posjeta: 15560 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Gospodar prstenova 2-Ishitsuki-šuma
« Odgovori #30 : 25-04-2007, 21:35:58 »
Evo slike "Stare masline".... http://www.bar.cg.yu/online/Oktobar2003/Stara_maslina061003.jpg

Stara je preko 2000 god. nalazi se nedaleko od Bara...
Svaka cast,ali to drvo nema u knjizi "Hiljadu godisnja stabla"(ovako je kad prevedem na hrvatski).Inace kazu da su najstariji primjerci maslina u Izraelu(oko 2000 godina) i jedno ili dva u Francuskoj koja su blizu toj brojki.Mozda su malo pretjerali sa procjenom starosti u Crnoj Gori. :mdr:

M

A moglo bi i biti da ova 'naša' područja obilaze kao neinteresantna za takve svjetski poznate i vrijedne primjerke. Ako, uopće, oni kaj to pišu znaju gdje je Hrvatska ili Crna Gora. Dakle, Francuzi nemaju pojma gdje smo - provjereno više puta. A Amerikanci još manje. Oni uopće nikad, nikad čuli za nas. Kad su me u Americi pitali od kud sam..., Hrvatsku nisu znali smjestiti niti na određeni kontinent, a kamoli gdje je.  :tup: Ne znam za Engleze, al bojim se da je i s njima slično. Tako da je lako moguće da oni koji su pisali tu knjigu i nisu prošli sve kak spada. A ko je to napisao?

To je u potpunosti tacno. Jednom sam poslao mail nekom Amerikancu i lik je mislio da se zovem Montenegro!  :rofl:

Offline helleborus

Odg: Gospodar prstenova 2-Ishitsuki-šuma
« Odgovori #31 : 27-04-2007, 12:15:01 »
 :yes: to je to