Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvo naše presađivanje u bonsai posudu uz pomoć dizalice :)  (Posjeta: 6168 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Carpinus orientalis "octopus" pronašao je svoj novi dom. Vadili smo ga iz starog, privremenog...dizalicom :)

Tu je video: http://sandevbonsai.blogspot.com/2011/04/video-sandevbonsai-octopus-carpinus.html


Offline DonQuijote

Kaj? Čajko više nije dobar ha? A jese razmišljali o njegovim osjećajima?
Osjeća se kao radnik  na početku kapitalizma,  zamjenjen parnim strojem i bez nade za budučnost :hihihi:

Super ti je fora, ne moraš paziti da se ne polome grančice kad drvo p'remečeš po stolu da bi ga očistio, uvijek je u pravom položaju pa lakše procjeniš koliko rezati debele korijene... ma super ideja

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Kaj? Čajko više nije dobar ha? A jese razmišljali o njegovim osjećajima?
Osjeća se kao radnik  na početku kapitalizma,  zamjenjen parnim strojem i bez nade za budučnost :hihihi:

Super ti je fora, ne moraš paziti da se ne polome grančice kad drvo p'remečeš po stolu da bi ga očistio, uvijek je u pravom položaju pa lakše procjeniš koliko rezati debele korijene... ma super ideja
A čuj, sve u svemu, lakše je. Jer...hvatao me je očaj pri pomisli kako ću sada, nakon par sezona mode vađenja ogromnih dinosaurusa, lomiti kralježnicu presađujući tone drveta. I eto ti, sinula ideja :)

Offline Andrija Zokić

Drvo izgleda masu bolje čim je u posudi!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline sivac68

mudro, mudro :takoTreba:
ZDRAVI BILI !!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Savršeno
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bruno

Kaj? Čajko više nije dobar ha? A jese razmišljali o njegovim osjećajima?
Osjeća se kao radnik  na početku kapitalizma,  zamjenjen parnim strojem i bez nade za budučnost :hihihi:

Super ti je fora, ne moraš paziti da se ne polome grančice kad drvo p'remečeš po stolu da bi ga očistio, uvijek je u pravom položaju pa lakše procjeniš koliko rezati debele korijene... ma super ideja
A čuj, sve u svemu, lakše je. Jer...hvatao me je očaj pri pomisli kako ću sada, nakon par sezona mode vađenja ogromnih dinosaurusa, lomiti kralježnicu presađujući tone drveta. I eto ti, sinula ideja :)
Možeš koristit i ona automehaničarska niska kolica za ispod auta. Inače,ideja je odlična ,posuda se može namještat milimetarski a nema ni valjanja težeg stabla po korjenju

Offline Aleksa

Stvarno je sjajan!  :whoot:

Offline gal

...sjajno drvo! Ja bi (barem po slici) malo desnu stranu po visini prikratio, mislim da bi tada dobio još više na dinamici...

Offline Andrija Zokić

Ja isto gledam to najdesnije deblo i malo mi škripi, nešto bi trebalo učiniti da malo manje dominira. Bilo bi idealno da je tanje i kraće. Barem mi se tako čini ovako sa fotke. Ova lijeva strana i nebari su impresivni.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Sada sam upravo vidio virtual na IBC forumu. Ovako definitivno ne bih ni ja:
http://i60.servimg.com/u/f60/13/70/35/42/img_3411.jpg

... nego nešto kao na slici dolje, ali opet pišem, ne sjećam se dobro kako grab izgleda u živo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Sada sam upravo vidio virtual na IBC forumu. Ovako definitivno ne bih ni ja:
http://i60.servimg.com/u/f60/13/70/35/42/img_3411.jpg

... nego nešto kao na slici dolje, ali opet pišem, ne sjećam se dobro kako grab izgleda u živo.
Vidiš vidiš, ovo tvoje mi i nije tako loše...skratiti malo skroz desnu granu...budemo :zamisljen: vidjeli