Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Predstavljanje  (Posjeta: 3421 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zare

Predstavljanje
« : 16-05-2011, 13:29:34 »
Pozdrav svima...

Evo već neko vrijeme pratim ovaj forum iz sjene :)
Nemam neku biljku iz Bauhausa, Pevca, Konzuma, Kike, Nike... :)  koja se suši i umire tako da s te strane jedna briga manje

Trenutačno prikupljam informacije, čitam, učim sve što mislim da bi moglo biti korisno za početak jednog (nadam se) budućeg Bonsaiste.

Inače se bavim akvaristikom, imam nekolicinu orhideja već dulje vrijeme, sobnog balkonskog ovog onog bilja na sve strane (vinograd, voćnjak, rasadnik jelki itd. itd.) što će mi nadam se u nekoj mjeri pomoći.

Kako je proljeće već prošlo za jesen sam našao nekoliko primjeraka koje planiram vaditi...

Evo to bi bilo to da vas više ne smaram, jedan prijedlog tj. molba...

Ako netko iz Zagreba ili okolice ima neki pre-bonsai za koji nema vremena ili misli da nema potencijala - u zamjenu nudim akvarističko bilje i iskustvo :)

Lijep pozdrav svima i do pisanja,

Offline pannonian

Odg: Predstavljanje
« Odgovori #1 : 16-05-2011, 14:18:23 »
dobrodosao,puno svega ima na forumu sto ce ti pomoci,u biti za sve sto te zanima negdje ima tema,za ono sto nema teme pitaj,puno ih je tu kompetentnih i voljnih za pomoci
ja nisam jedan od njih,tj. voljan sam ali zasad nekompetentan  :mdr:

Offline Marija

Odg: Predstavljanje
« Odgovori #2 : 16-05-2011, 14:53:08 »
Pozdrav i dobrodošao!

Sad u vegetaciji je mrtva sezona ako nemaš niti jedno stabalce ... ali zato do zime imaš vremena da se kvalitetno informiraš i pripremiš što ti sve treba kada jednom kreneš.

Inače kakvi su ti uvjeti? Imaš li vrt?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zare

Odg: Predstavljanje
« Odgovori #3 : 16-05-2011, 16:55:39 »
Pozdrav i dobrodošao!

Sad u vegetaciji je mrtva sezona ako nemaš niti jedno stabalce ... ali zato do zime imaš vremena da se kvalitetno informiraš i pripremiš što ti sve treba kada jednom kreneš.

Inače kakvi su ti uvjeti? Imaš li vrt?


Hvala,
da znam da sam sad osuđen na čekanje - možda je tako i bolje... više vremena imam :)
živim u stanu tako da trenutačno nemam vrt - jedino malo veću terasu (i prostor u kojem mogu prezimiti)
namjera mi je oformiti mali vrt u Zagorju gdje imam vikendicu... trenutačno radim police i sustav zalijevanja.

To bi trebalo biti gotovo i prije zime tako da u proljeće startam s gotovim prostorom u kojem bi smjestio veće primjerke tj. startni materijal.

Ovo što sam pito da li bi netko "poklonio"/zamijenio je bilo čisto radi navikavanja... gnojenje, zalijevanje itd.